Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Többszöri vetélés esetén mi a...

Többszöri vetélés esetén mi a teendő? Milyen vizsgálatok? Vajon miért lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elnézést a buta kérdésért és kicsit hosszú leszek. Tudom a fő választ: orvos, orvos, megyek is jövő csüt., de olyan jó lenne pozitív sztorikat, tapasztalatokat olvasni, mert jelen pillanatban teljesen padlón vagyok :( Decemberben 2. próbálkozásra összejött a baba, de sajnos a 6. héten elkezdtem vérezni. Ekkor valószínűleg a progeszteron hiány okozta, de nem tudni pontosan. Spontán lezajlott. 2 hónap pihi után újra neki futottunk, s most májusban ismét összejött, vagyis azt hittem...Szép pozit teszteltem 1 hete (05.22) ekkor orvos utasítására el is kezdtem az Utrogestant használni. Nem barnáztam (ugyanis azt minden mensi előtt szoktam napokig), nem volt semmi gond, óvatosan boldog voltam. Nem tudom milyen indíttatásból, de elmentem HCGt nézetni, mely nagyon kevés lett. Mensi alapján 4+3 hetesen 75 IU/l majd 2 nap múlva csak 88.. :( Ekkor már tudtam hogy baj van, nem lesz baba. Hétfőn (05.28) voltam az orvosomnál, aki elmondta, hogy sehol nem lát petezsákot, sem méhen belül, sem kívül, valószínűleg megtapadt 2 napra, elkezdett a HCG termelődni, de abba is maradt a fejlődés, fel is szívódott. Jelenleg még mindig nem jött meg, tünetem semmi.. Most "türelmesen" várok, hogy megjöjjön.

Ami bizonyított nálam: 5 hónapja Inzulin rezisztencia (kis dózisú gyógyszer, diéta, mozgás megy) PCOS nincs, Pajzsmirigy, prolaktin és minden más hormon rendben, progi kevés. Férjemmel minden rendben.


Jövőhéten megyek a meddőségi dokihoz, akivel át akarom nyálazni a dolgokat, de szeretnék tőletek tanácsot, vagy pár tapasztalatot kérni, hogy a vetélések mögött milyen dolgok húzódtak meg? Tudom, mindenkinél más és más, mégis szívesen meghallgatnám. Lélekben és agyban is át kell ezen lendülnöm, mert úgy érzem agyon görcsösen akarom ezt a dolgot, de olyan nehéz :((


Elnézést a kisregényért és köszönöm a válaszokat előre is!



2018. máj. 30. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindent írtál, csak a D3 szintedet nem.
2018. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tökéletes.
2018. máj. 30. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:

A meddőségi orvos fog tudni bármit mondani neked. Millió dolog lehet a vetélések mögött, lelki októl fizikaiig, sőt, az elment magzatok betegségei, vagy akár a pár összeférhetetlensége is.

Fölösleges találgatni, még akkor is, ha soknak tűnik a várakozás.

2018. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet genetikai oka a baba részéről, pároddal összeférhetetlenség, részedről meg mondjuk trombózis hajlam, vagy lehet fertőzés, egy rokon házaspárnál pedig csak sokadszorra észrevett méhsövény okozta.
2018. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk trombózishajlam volt. Elég gyakori.
2018. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A tomb.panelre megyek jövőhét végén.
2018. máj. 30. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!