Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha lelki akadályok nehezítik...

Ha lelki akadályok nehezítik a teherbeesést, akkor az inszemináció is eredménytelen lesz?

Figyelt kérdés

2 éve nem jön a baba. Van 1-2 dolog, ami nehezíti, de ezek a problémák orvosolva vannak. Már az inszemináción gondolkodunk, viszont megfordult a fejemben, hogy ha lelki dolgok nehezítik a teherbeesést, akkor ez az inszemináció esélyét is teljesen lenullázná?


Egyszerűen már nem tudok mire gondolni, pedig nem éltem át gyerekként traumát, rendes, gyermekkorom volt, anyukámmal sem rossz a kapcsolat, párommal is működik minden. Már gondolkodtam, mi állhat mögötte, de azért a realitás talaján szeretnék maradni és nem bebeszélni dolgokat. Menjek el egy pszichológushoz az inszem előtt?


2018. júl. 18. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, válaszolni nem tudok, de a saját példámmal hozzászólok. Mi 2 évig próbálkoztunk a babával, nem védekeztünk, de én a lelkem mélyén még nem akartam. Aztán mikor valahogy eljutottam odáig, hogy na, most valóban akarom, akkor a következőre pozitív is lett. Lehet hülyeség, de én hiszek benne, hogy ez is kellett hozzá.
2018. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem a lelki dolgok akadályozzák a teherbeesést (mivel sokan nem szeretnének teherbe esni mégis sikerül), így én úgy gondolom, hogy nem tudják lelki dolgok akadályozni az inszeminácio sikerességét.
2018. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy gondolom a lelki dolgok 80%-ban közrejátszanak. Egy olyan nő, aki nem akar gyereket, azért esik teherbe, mert nem stresszel rajta, eszébe sem jut(mivel nem védekezik).


Egy lelkironcs embernek is van gyereke, viszont a rágörcsöles nagyon is gátolja a dolgokat. Rengeteg olyan sztori van, akiknek akkor sikerült, mikor elengedtek a dolgot.

2018. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!