Inzulinrezisztencia? Avagy emiatt nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Csak enyhe inzulinrezisztenciát állapítottak meg nálam, 120 perces teszt alkalmával, amire a nőgyógyász csak legyintett, viszont a legjobb barátnőmnek nagyon hasonló értékei voltak, állítása szerint emiatt nem esett teherbe 5,5 évig. Amikor meglátta a papírom azt mondta, EZ GÁTOL LE MINDENT és azonnal el kell látogassak egy jó endokrinológushoz, aki majd 3 hónapon belül beállítja jó értékre. Csak azt vettem észre magamon, hogy hullik a hajam, nem intenzíven, és borzasztó éhség tör rám, szinte agresszív vagyok olyankor és napi 5-7 szer eszek, bár nem sokat! Szeretnénk most már babát, mert én is 37 éves vagyok, párom meg már 42.

2018. júl. 27. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg el kell menned endokrinológushoz, de ne állítsd be magadnak rögtön hogy majd ő helyre fog rakni 3 hónap alatt, mert van akinek ez több hónap. Ha 37 évig nem volt annyira sürgős a gyerekvállalás, most ne szaladj és akar görcsösen 3 hónap alatt, hagyd a szervezeted gyógyulni.
2018. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi lett a homa index ?
2018. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Dehogynem sürgős... Amióta megismertem, rá egy évre próbálkoztunk. Most már mi is 5. éve próbálkozunk, ezt nem ecseteltem, mivel már kezdem szégyelni. 3 év után mentünk el nőgyógyászhoz, végre szerintem jóhoz, mert az eddigiek annyira meg voltak velem elégedve, hogy csak egy Clostyt és ezt azt írtak fel....... Nem, hogy akkor kivizsgáltak volna, gondolták ráér a dolog. Most már tényleg görcsös vagyok....

Utolsó: nem tudom, olyan nincs a papíromon, vagyis nem látom.

2018. júl. 27. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az endokrinológust valóban érdemes felkeresni, de ha olyan enyhe, hogy legyintett rá a doki, akkor nem fogja gátolni a teherbeesést. Engem pl. kifejezetten megnyugtatott a doki, hogy emiatt nem kell aggódni, pedig az enyém már nem annyira enyhe.

A tüneteid végett mindenképp legyen egy alaposabb kivizsgálás. Pajzsmirigyet néztek pl? A hajhullás arra is utalhat, és az bizony már gátolhatja a babázást.

2018. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsutyi ***** válasza:
Ha 5 éve próbálkoztok,akkor miért nem egy meddőségi klinikára mentek?Nem elég a sima nőgyógyász,már csak a korotok miatt is!
2018. júl. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!