Szerintetek terhes lehettem?

Figyelt kérdés

Nem most történt már, évekkel ezelőtt. De azóta is foglalkoztat a kérdés.

A 20 éveim elején jártam amikor is az egyik hónapban rettenetesen begörcsöltem a menstruációm első napján. Az akkori barátommal (első szerelmemmel) megszakítással védekeztünk ( tudom, hogy nem megfelelő védekezési mód). A lényeg: az akkori menstruációm elégge darabos volt. És a mai napig tisztán emlékszem rá, hogy tudom csúnyán hangzik de mindha korai magzat formája lett volna. Igazából a mai napig sem tudom, hogy az volt-e vagy csak a véletlen műve.

Szerintetek?

Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 15. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hetesen meg nincs embrio, es nem is verszeru, ugy tudom, feher.
2018. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most undi leszek, de néha nekem is van, hogy nagyobb, zselésebb állagú darabok esnek ki belőlem. Óvszerrel védekezünk, biztos nem történik fogantatás, aztán mégis. Ha belegondolsz a biológiába, hogy mondjuk középidőben vagy termékeny, 2-3 nap, mire a petesejt megtermékenyül, +4 nap, mire elér a méhedig és beágyazódik, +8 nap, amíg eljut a szedercsíra állapotig (itt tartunk két hétnél, ami átlagosan a középidőtől számítva a menstruáció ideje), ha ekkor véreztél, akkor még mindig nem látsz semmit, a szedercsíra az még mindig valami 8 sejtből álló apró kis valami, ami nem egy látványos dolog. Nem vagyok biológus, csak a netes utánaolvasás meg a gimnáziumi tananyag felidézése mondatja velem ezt. Szóval... Szerintem nem voltál terhes.
2018. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor még kb 1,5-2 mm, szóval kizárt. Olvass utána, gondolkodj kicsit rajta, mielőtt gyereket vállalnál
2018. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod. De gondolj csak bele...hány olyan nő van aki nincs tisztaban olyan szinten a biológiával mint te. Kedves...azért hálistennek nem lettem rossz anya mert nem tudtom, hogy az elején hány miliméter a magzat :) Vagy az anyaság ezen múlik???


A többiek válaszát is köszönöm!

2018. szept. 15. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak egy erősebb fokú vérzésed volt.

Nekem is van, hogy kisebb-nagyobb alvadt vér darabok vannak benne. Nem vagyok terhes.

2018. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Darabos vérzése mindenkinek lehet. Nekem szinte minden hónapban az van. Akkor szinte minden hónapban terhes voltam?

Darabos vérzés azért van mert a nyálkahártya leválik és ily módon a vérrel együtt távozik. Nézz utána. De ha orvost kérdezel is ezt fogja mondta. Darabos vérzés a leváló méhnyálkahártyától van.

Én sajnos vetéltem már el 7 hetesen de az sem volt olyan darabos mint mikor rendesen mensim van.

2018. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-2mm-es darabkának hogy lehet magzat formája? nagyítóval nézted? ne haragudj , de elég éretlen kérdés. Van már egyébként gyermeked?
2018. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!