Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormon vérvétel elsőnek, mikor?

Hormon vérvétel elsőnek, mikor?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs vérzésem ha nem szedek be Norcolutot, emiatt endokrinologushoz fordultam, aki vérvételeket kért, de beutalókat nem adott...

A fő kérdésem az, hogy menzesz hiányában a hormon vérvétel bármikor elvégezhető e?


2018. nov. 8. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem adott beutalót? Magánba mentél? Azt azért leírta, hogy pontosan mik kellenek?

Ha egyáltalán nincs vérzésed, akkor bármikor mehetsz. Ha azért 2-3 havonta van, akkor érdemes Norcoluttal egy megvonásos vérzést csinálni.

2018. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, akkor van vérzésem ha beszedem a Norcolutot. Ha nem szedem akkor nem jön meg magától. Kérdeztem tőle, hogy most akkor a vérvételre beszedjem e hogy megjöjjön, de azt javasolta ne. Nézegettem a hormon vérvételeket, és látom hogy egy cikluson belül kétszer szoktak levenni. Esetemben akkor bármikor mehetek de csak egyszer vesznek tőlem?


Magán orvoshoz mentem, ő azt mondta nem adhat beutalót tp-re. Van amit háziorvos írhat, de a többit magán laborban kell elvégezni. Ez tényleg így van???

Igen, leirta egy A4-es lapra hogy miket kellene megnézetnem...

Pajzsmirigy értékek, többi hormon, cukor terhelés.

2018. nov. 8. 20:23
 3/9 A kérdező kommentje:
*tb -re.
2018. nov. 8. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen így van, a háziorvosod adhat beutalót, de ő sem mindenre. A hormonsort csak magánvérvételi helyen csinálják meg.
2018. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy szakorvos adhat beutalót, de ezek szerint csak egy sztk doki, magán nem? Ez nekem új.

A három pontos cukrot ki írja ki?

2018. nov. 9. 05:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos. Viszont nekem a harom pontos cukrot es inzulint is kertek, inzulint viszont csak pl synlab-ban csinalnak.
2018. nov. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Rendesen csalódtam, ez egy kész vagyon lesz mire ki Les vizsgálva. Ráadásul ezeket majd mindig meg kell nézetni időközönként? Röhej, hogy tb-re szinte semmi nincs... Bocsi, csak most jöttem erre rá. Nem elég hogy az ember "beteg", de még ilyen anyagi dolgok is terhelik.
2018. nov. 9. 07:35
 8/9 anonim ***** válasza:

De, van TB-re. De értelemszerűen egy magánorvos TB-re nem adhat beutalót.

Ha TB-s vérvételt akarsz, akkor TB-s endokrinológushoz kell elmenni, van rá lehetőség. Csak mondjuk 3-4 hónap a várakozási idő.

2018. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom hogy van ez. Egy Facebook csoportban olvasgatom, hogy magán orvos ad beutalót, ezért is lepődtem hogy nem kaptam. Ahova mentem magán orvoshoz, ő kórházban főorvos is, ezért hittem hogy majd ad. De arra is gondoltam, hogy azért nem adott, mert messze nem abból a városból származom (Szeged), ahol őt felkeresem, és hülyén venneok ki magát a beutaloja 60kmrel arrébb.

Kaptam egy listát hogy mik kellenek:


-sTsh-Ho

-OGTT (0,120 inzulin is)

FSH

LH

Progeszteron

Tesztoszteron

SHBG

DHEAS

Kortizol

Prolaktin


Ezeket én tudom megadni, kivasztani egy magában vérvétel helyen?

2018. nov. 10. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!