Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vállalnál csak "miért ne"alapo...

Vállalnál csak "miért ne"alapon vagy "testvér" alapon második gyermeket?

Figyelt kérdés

Előző házasságomból van egy gyermekem.

Az uj párom iszonyat családcentrikus.

Minden ki van számolva a 2. , azaz közös babához, válás esetére is van megoldás (nekem volt fontos, hogy legyen biztos pontom mindenesetre, megoldottuk), tudom mit vállalok egy 2. babával, minden el van rendezve, egyedül a csed utáni munkakeresés lesz csaka rizikofaktor, mert tervezett költözés miatt fel kell mondjam majd a mostani állásom. És már csed alatt pályázgatnom kell, de párommal ezt is megbeszéltük, nem élethalál kérdés, mert jol keres, legrosszabb esetben maradhatok a mostani állásomban is csak bejáros lennék.


És valószínű a mostani gyermekem miatt, hogy látom mekkora feladat egy gyermek, hogy mennyi idő, energia, egyszerűen nem száll belém az a szerelmes anyai ösztön, ami az első gyermek előtt volt. Szeretnék még egyet ugyan, de nincs bennem az a nagy vágy, viszont a korom miatt is nem kéne nagyon huzni halogatni, de a testvérek közti korkülönbséget sem jobban kitolni.


Párom kiszámolta szépen, hogy márciustol már jöhet is, de ha hamarabb az sem gond.

Egyelőre megbeszéltük hogy én még szeretnék kicsit élni is, ugy örülök éppen hogy a mostani gyermekem már önállobb, nem kell már pl hajnalozni vele, fogni folyamatban a játszotéren, stb


De ha pihentem is a kettő között, es ha mégsem jön akkor sem ez az anyai ösztön?

Csak ésszerű terv joformán a 2. baba?


2018. nov. 16. 06:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Én így nem. Biztosan van, akinek megváltozott a hozzáállása terhesség, szülés után, de én azt vallom, hogy a majd változikra sosem szabad adni!

A második gyerek is megérdemli, hogy úgy várd mint az elsőt :)

Leírásodból pedig úgy tűnik inkább a nem felé hajlasz.

2018. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!