Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valaki tud segíteni értelmezni...

Valaki tud segíteni értelmezni a 20 napi hormonok eredményét?

Figyelt kérdés

Lh 20,94 IU/l

Fsh 9,89 IU/l

Prolaktin 322 mIU/l

Ösztradiol 1211,1 pmol/l

Progeszteron 1,42 nmol/l

Totál tesztoszteron 0,890 nmol/l


Ezek a 20. Napi hormoneredmények ma kaptam meg. Annyi világos nincs peteérésem a többit nem értem. Fél éve próbálkozunk babával semmi eredménye,ezért kellett a vizsgálat. Ami érdekes hormonvizsgálat előtt voltam nőgyógyásznál és ultrahagon keresztül láttuk volt 2 nagy tüszőm,15 mm / es. Azt mondta most kell együttlenni 2-3 napban mert megfog repedni. De ezek szerint mégsem sikerült. Az értékeim mellett van luteális fázis

Középidő

Folliculáris fázis

Most nekem mit kell nézni? Ha a középidőt nèzem minden határon belül van kivéve a progeszteron. Ha a luteálist akkor gond van sok helyen. Valaki tudna segiteni? Kedden megyek vissza nődokihoz ugy izgulok.



2018. nov. 23. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány napos a ciklusod?
2018. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia 28 naposak 😊
2018. nov. 23. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor a luetális fázishoz tartozó értékeket kell nézni.

De minek néztek LH-t, FSH-t 20. napon? Azt 2-5. nap között kellene. Ilyenkor csak a progeszteron a lényeges, hogy volt-e ovuláció.

2018. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén fogalmam nincs. Ezt a beutalót kaptam és semmi mást nem mondott,csak annyit ha megvan az eredmény menjek vissza és ha nincs peteérés kapok gyógyszert. Nem nagyon magyarázta el a dolgokat. Lehet most elfogja kedden,majd meglátjuk.
2018. nov. 23. 18:23
 5/9 Dittte ***** válasza:
Azért kérte az FSH-t, LH-t,mert azok nem csak a fertilitással függenek össze. Egy csúnya példa: Kiugróan magas LH szint már neurológiai vizsgálatot eredményez. Tumor is állhat a háttérben. Illetve egy érték nem releváns. Ez egy panel sor. Amit a follikuláris es lutealis fazisban (több hormon bevonásával) végeznek. Nem csak a peteérés megállapítására szolgálnak. En is benne vagyok a dolgok közepében. Most megyek a 21. Napi vérvételre. Nekem a 3. Napi panelomon nincs eltérés. Rendszeres ciklus, tüszőérés-repedés, van gyerekem is már, mégis el kellett mennem mindemre, mert ez a protokoll. Kitartást! :) majd írd meg mit konzultáltál az orvosoddal.
2018. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat igen a 3 napi érdekes nekem is jó semmi nincsen!!! Örülök,hogy jók az értékeid drukkolok neked a vérvétel miatt!!😊🙏🏻 Persze irok kedden mindenképp,nagyon izgulok.... Te is irj,hogy minden rendbe van e az eredményeiddel!
2018. nov. 25. 19:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia Dittte!!! Ígértem írok... szóval egyszerűen az a gond,nincs peteérésem ezért lett más az ösztradiol és lh. Azt mondta a nőgyógyász semmi nagy gond nincsen,kaptam Clostilbegyt-et ami a peteérésre hat,megmondta mely napokon legyünk együtt minden nap,hogy legyen baba. Azt mondta ha nem sikerül első adagtól akkor menjek vissza menzesz alatt egy uh-ra mert csak ha minden rendbe akkor folytathatom a gyógyszerkúrát.... meglátjuk mi lesz bízom benne hamarosan sikerül. Nálad mi a helyzet??? Voltál vérvételen? Jó az eredmènyed?
2018. nov. 29. 18:01
 8/9 Dittte ***** válasza:
Szia. Örülök, hogy kiderült mi az akadály előttetek ☺ ign voltam, de még csak a 3. Napi vérvételen. Ott nincs eltérésem. Holnap megyek ciklus középi uh-ra, hogy van é domináns tüszőm, majd a 21. Napi vérvétel kell még + a párom andrológiai vizsgálata. Ha van kedved priviben majd tarthatjuk a kapcsolatot. ☺
2018. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen persze!!! Nyugodtan irj privátban és beszélünk,ahogy tudok mindig visszairok majd! Uh-n rendbe volt minden ugye?? Szép estét minden jót 🙏🏻😇
2018. dec. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!