Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kémiai terhesség oka lehet...

Kémiai terhesség oka lehet elzáródás?

Figyelt kérdés

Volt egy kémiai terhességem fél éve. 3 db pozitív tesztem volt, de a 30. ciklusnapon elkezdtem vérezni. Nem tapadhatott meg. :(

A kémiai terhesség oka lehet bármilyen fajta elzáródás? endometriózis? Vagy ha elvan záródva a petevezeték, akkor kémiai terhesség sem jöhet létre?


2018. dec. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A megtermékenyítés a beágyazódás előtt van,tehát ha eljut a méhbe a zigóta és beágyazódik,azután beszélhetünk terhességről.

Tehát nem lehet az elzáródás az oka,inkább hormonprobléma,progeszteron pótlás kellene,szerintem.

2018. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kémiai terhesség oka a megtermékenyített petesejt olyan fokú genetikai rendellenessége, ami az élettel összeegyeztethetetlen, ezért nem tud beágyazódni és tovább fejlődni. Nem az anya szervezetén múlik, és semmit sem lehet tenni ellene.
2018. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hormonjaim tökéletesek. Nincs IR-en, pcos-em, semmi az ég világon, 1 éve próbálkozunk és párom is rendben van...

Arra gondoltam, hogy sikerült a megtermékenyülés, de egy esetleges elzáródás miatt nem jutott le a méhbe és nem tudott beágyazódni.

2018. dec. 5. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A petevezetékben történik a megtermékenyítés.
2018. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A petevezetékben történik a megtermékenyülés, utána kb. egy hét, mire leér a méhbe, elkezd beágyazódni és onnantól termel HCG-t, amit kimutat a teszt. Ha a petevezetékben tapad meg, az a méhen kívüli terhesség és életveszélyes. Nálad szerintem is vagy nem tudott osztódni, fejlődni és elhalt (ez elég gyakori sajnos), vagy hormongond okozhatta, hogy levált a méhnyálkahártya (endokrinológus küldhet vérvételre, ha nyomozni akarsz). A kémiai terhesség meg csak annyit jelent, hogy kimutatható a HCG pisiből vagy vérből, de nem látszik semmi ultrahangon. Ezt szerintem inkább erre szokták használni, amikor hiába keresik, mi okoz terhes tüneteket, nem összefoglalóan a korai vetélésekre.
2018. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!