Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki indul előnyösebb helyzetből?

Ki indul előnyösebb helyzetből?

Figyelt kérdés

A kérdés baba vállalással kapcsolatos. Egészen elképesztő, hogy a környezetemben, köztük nekem is évek óta csak a nagy büdös negatív teszt vágódik a pofámba, vagy már nem is tesztelek, mert érzem, hogy meg fog jönni, napra pontosan.Pedig az orvosok a rengeteg vizsgálattal azt látják, hogy baromira egészségesek vagyunk. Szóval ki indul eleve előnnyel: akinek szinte napra pontosan megjön, vagy akinek több alkalommal vetélése van? Elnézést a hülye kérdésért, de már én sem tudom mit higgyek.

37N



2018. dec. 10. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Semmivel sincs előnyösebb helyzetben az, aki megfogan ugyan, de a teste nem képes fenntartani a terhességet, mint az, aki meg sem fogan. Ott inkább összeférhetetlenségi probléma van.

Inszemmel és lombikkal szerintem nagyobb esélye van annak, akinek valami miatt csak a megtermékenyülés nem megy, de alkalmas a terhesség fenntartására és kihordására. A vetélések mögött sem áll feltétlenül szervi baj, olyan is létezik, hogy valaki csak egy bizonyos nemű magzatot tud kihordani, de mondjuk nem olyan fogant eddig.

2018. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha lett volna már vetélésed, nem kérdeznél ilyet. Nekem már volt, majnem a 24. hetet töltöttem. (Szültem, tulajdonképpen.) Azt kérdeztem, miért nem az első 12 hétben történt, amikor az ember még idézőjelben "fel van rá készülve", nem akkor, amikor már két hónapja érzi a magzatmozgást és beleélte magát, hogy hamarosan anya lesz. Majdnem belehaltunk. Az mentett meg, hogy hamar jött a következő terhesség, ami már rendben volt.


Szóval válaszolva a fura kérdésedre, nagyobb trauma elveszíteni egy kezdődő életet, mint keseregni a negatív tesztek fölött. Utóbbiban is volt részem. Inkább várni pár hónappal többet és kihordani sikeresen a terhességet, mint elkezdeni, reménykedni, örülni, aztán romokba hullani az elvesztett gyermek miatt, aki épp csak "benézett" hozzátok.

2018. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Egy fontos tényezőt kihagytál, méghozzá az életkort. Lehet, hogy egy 25 évesnek több vetélés után is hamar sikerül, míg 35-40 évesen teljesen egészségesen, problémamentesen is kisebb az esély.
2018. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

2-es te padig gondolom nem éltél át több éves várakozást, meddőségi kezeléseket, így azt nem tudod milyen érzés. Én 6 év után estem teherbe kezeléssel és a 7. héten elkezdtem vérezni. Ömlött belőlem a vér. Mire megvizsgáltak eltelt kb. 2 óra. Abban a 2 órában biztos voltam benne, hogy vetélek. Engem az kevésbé viselt meg, mint a több évig tartó reménytelenség. Akkor már tudtam, hogy menni fogok a következő kezelésre és van esély. (Az más kérdés, hogy szerencsére csak egy hematóma vérzett és már 6 éves a lányunk.)

Kérdező, ne ezzel foglalkozz, hanem vizsgáltasd ki magad. Ha évekik nem esel teherbe, akkor van valami probléma, csak nem találták meg. Na emiatt kicsi az esélyed. Ha tudnák mi a probléma, akkor azt lehetne kezelni.

2018. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
#4-es, de igen, átéltem, mivel pajzsmirigy alulműködéses, IR-es vagyok. Mire hatott a hármas kezelés nyilván nem két ciklus telt el, sejtheted... Volt laparoszkópos műtétem is, méhtükrözés, átjáthatóság, stimuláció. Az elvesztett terhesség is stimulált ciklusban fogant. Ahogy az utána következő is.
2018. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 momoka 2002 ***** válasza:
67%
Nalunk 1 ev probalkozas utan (pcos) epp atjarhatosagi elott volt egy kemiai terhesseg, ami annyira nem viselt meg,sot remenyt adott mert tudtuk hogy nem lehetetlen. Erre gondolsz szerintem. Bizz magatokban es higgy benne hogy lehetseges. Igaz utanna nekem is volt 2 vetelesem (10 es 13 heten)amihez rengeteg lelki ero es csaladi osszetartas kellett atveszelni de tudtuk hogy menni fog legkozelebb ne add fel. Most 21 hetesen mocorog a pocakomban a kislanyunkbmar nem lehet semmi gond. Nem gondolok ra. Csak pozitivan.
2018. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszem, hogy van ebben a helyzetben előnyös változat. Az én elveszített babám csak 8 hetes volt, de mintha a szívemet tépték volna ki. Semmire nem mentem vele, hogy első próbálkozós hónapban összejött.

Most 9. hétben járok. Eddig minden rendben. Ő is hamar (a második próbálkozósban) összejött. Próbálok pozitív lenni, de igazából rettenetesen félek, főleg, hogy láttam a pici szívét már pulzálni.


Az élet sajnos igazságtalan, de bízom benne, hogy ezt a babát nem veszítem el, és remélem neked is összejön.

2018. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam: szóval úgy értettem, hogy akinek napra pontosan megjön, annak eleve sokkal kisebb valószínűséggel fogan babája, mint akinek megfogan, de nem marad meg?

Ne haragudjanak rám azok, akik zokon vették a kérdést, többek között azoktól kérek elnézést, akiknek vetélése volt. Nyilván az sokkal nagyobb tragédia.

2018. dec. 11. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Hnn...érdekes kérdés. Szerintem erre nem lehet statisztikát húzni. Én pl kb másfél két évente vagyok képes teherbe esni, lényegében elég rendezetlen ciklus mellett.(érdekeségként anyum is ennyit várt ránk) Eddig lett egy kémiai terhességem koraszülött kisfiam, egy vetélésem, most pedig épp 5-6hét körük járok de múlt héten még nem volt embrió...szóval lehet jabb vetélés lesz a vége.
2018. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, szerintem nincs ilyen jellegű összefüggés. Én inkább teljes kivizsgálást javasolnék nektek, mindkettőtöknek. Nagyon pici eltérés is lehet akadálya annak, hogy jöjjön a baba. Sokszor múlik csak egy hajszálon a dolog. Drukkolok nektek!!!!
2018. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!