Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Laparoszkópiás műtétem lesz...

Laparoszkópiás műtétem lesz pár nap múlva, kinek volt még?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva lesz laparoscopiás műtétem. Előtte nap déltől már nem ehetek..ez lesz szerintem a legnehezebb :D

Átjárhatóságot néznek, de ha már "ott lesznek bent" akkor minden mást is. A bal oldalamról tudom, ha ott történik a peteérés iszonyúan görcsölök (sírok) és az arcom bal oldala pattanásos csak folyamatosan a jobb oldalon semmi. Lehet ott lesz gond, de nagyon kíváncsi vagyok. Izgulni még nem izgulok, de szerintem majd előtte nap este már nagyon fogok. Soha sem volt műtétem és nem altattak soha. Akinek volt ilyen műtéte mesélne róla?

2 hétig leszek otthon utána ennyit tudok egyenlőre.


Köszönöm!


2019. jan. 2. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Méhen kívüli terhesség miatt volt laparoszkópiás műtétem, valóban az éhezés volt a legnehezebb része. Az a kis három lyuk egyáltalán nem fáj, nem is éreztem. Ami inkább kellemetlen volt, hogy az ilyen műtétnél felfújják a pocakod gázzal, és ha nem nyomják ki a műtét végén rendesen az utána elkezd a testedben felfelé vándorolni. Ezt sem rémisztgetés miatt írom, nem vészes, viszonylag hamar felszívódik, de addig olyan mintha beszorult volna a levegő. Nekem estére fájdult be a hátam, vállam, kértem a nővérpultban fájdalomcsillapítót. De hangsúlyozom, ez nem minden esetben történik meg. Altatástól sem kell parázni, engem már sokat altattak. Elalszol az asztalon, majd felébredsz az ágyban, semmit nem fogsz fel az egészből. Utána még pár órát szédölögsz, addig nem érdemes mászkálni, de utána gyorsan rendbe jössz.
2019. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt. Valószínű nem lesz nehéz kibírni az evést, mert megitatnak hashajtóval, és annyiszor fogsz wc-re menni, hogy inkább azt kívánod soha ne lássál többet kaját, nemhogy enni támadjon kedved. :)

Az altatás semmilyen, se kép, se hang, ébredéskor lehet hányingered, de nem feltétlenül. A 2 hét elég szűkösnek tűnik nekem, jobb lenne a 3, ha el tudod intézni. Hiába nem vágnak nagyot, idő kell a felépüléshez. Nekem szerintem elég erős szervezetem van, nyavajgós sem vagyok, de 2 hét után én annak örültem, hogy viszonylag kényelmesen tudok végre ülni a s.ggemen, munkába nem bírtam volna elmenni.

2019. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Olvasgattam és ez a gázzal felfújás mindenhol gond volt és elég kellemetlen fájdalommal jár ahogy olvasom. Beöntést is olvastam, de ha nem eszek előtte nap déltől, akkor 24 óra nem evés után csak nem csinálnak ilyent....

Azt mondta a nővér, aki elmondta a részleteket, hogy 2 hét ülőmunka esetén és 4 hét fizikainál... irodában dolgozok így 2 hétet jeleztem a felettesemnek. Remélem elég lesz.

2019. jan. 2. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is laparoszkópiás átjárhatóságim volt. Nem viselt meg különösebben. Egyedül a bentrekedt gáz volt kellemetlen az első néhány napban. A vállamban, meg bordáimnál volt tőle szúró fájdalom. De a sok séta segít ezen hamar túljutni.

A hasam nem fájt különösebben utána.

Én már 4 nappal később dolgoztam -részben fizikai munka-; a műtét során elzáródott petevezetéket találtak, próbálták megnyitni, de nem sikerült; valamint krónikus gyulladás miatt szabad hasűri folyadék is volt, amit leszívtak.

2019. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Az lemaradt, hogy nekem előtte való nap volt hashajtás és beöntés is.
2019. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, méhsövényt távolítottak el és petevezeték átjárhatósági.

Beöntés se volt, meg semmi kellemetlen, ehettem is még előző este.

Csütörtök délben volt a műtét, péntek délben mehettem haza, kedden már dolgoztam. 8 nappal műtét után volt varratszedés.

Két éve volt, már csak a köldökömön látszik egy pici heg, a hasamon két oldalt már nem tálalom meg.

2019. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamat olvastam volna:) nekem augusztusban volt laparom atjarhatosag miatt es akkor mar szetneztek mindenhol. Amugy sajna endometriozis volt a vezetokon (amit nyilvan letakaritottak onnan)total tobkretette mindkettot, hasznalhatatlan, ugyh maradt a lombik, de sikerult is elsore:)

Na de a mutetrol: nekem is ez volt az elso mutetem, esku meg vartam is kivancsi voltam :D beontest nem kaptam, hanem elotte nap meg kellett innom otthon egy hashajto cuccot. 3x voltam wc-n tole, nem volt olyan kellemetlen mint gondoltam. Sima hasmenes szeru :D. nekem egy nagyon profi doki csinalta es nagyon jo maganklinikan, ugyh en a mutet utan konretan annyira jol voltam h nem hittem el. Semmi fajdalom, nulla!!!! Sot az altato aldasos utohatasa miatt egesz nap tok boldog voltam, imadtam mindenkit :D meg a hasambol kilogo katerter se fajt ha mozogtam(felulni enni meg ilyesmi) olyannyira nem h este mondom megnezem milyen a hasam (addig nem mertem megnezni mi van a takaro alatt :D) megdobbenve lattam h a hasambol kilog egy cso XD bakker mondom en ezt nem is ereztem.

Siman tutam enni inni nem volt hanyingerem.

Osszessegeben tok jo elmeny volt hangozzek ez barmilyen bizarul is:D

4 nappal a mutet utan mar egy eskuvon voltam csinibe, magassarkuban, es meg tancoltam is.

Ha jo helyen jo doki csinlja, akkor sima ügy:)

2019. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja es ez a gazzal felfujas... abbol se ereztem semmi fajdalmat vagy szurast.

Utolso voltam:)

2019. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!