Beágyazódási gondok? Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Másfél éve nem sikerül teherbe esnem, ezalatt az idő alatt 3 alkalommal volt kémiai terhességem.Az elmúlt másfél év alatt 6 nőgyógyász és 2 endokrinológus látott, de nem találnak problémát.A pajzsmirigyre kaptam gyógyszert, de Isten igazából azt is én sírtam ki, a doki nem igazán akarta felírni,mert normál határértéken belül volt az eredményem.Legutóbb egy meddőségi szakembernél voltunk, aki átnézte az összes eddigi leletemet, megvizsgált, de igazából ő sem talált semmit.Nincs PCOS-m, nincs IR, néztek hormonsort,progeszteront stb. minden ok.A legutóbbi doki letrozolt írt fel, hogy felturbózzuk a petesejtjeimet,ezt a gyógyszert max. fél évig szedhetem.A párom nem volt kivizsgáláson, de mivel a megtermékenyülés 3 alkalommal is megtörtént, azt mondták az orvosok, vele nem lehet gond.Szóval állandóan azon agyalok, mi lehet a probléma.Miért nem sikerül...Általában 32-34 naposak a ciklusaim, peteérésem van általában a 17-19 nap között valamikor.


OLyan jutott eszembe, hogy talán túl későn reped meg a tüsző túl nagy már, vagy a beágyazódás lehet a probléma....nem tudom.E vitamint, inofolicot és D vitamint szedek, ezeket mondta a doki.


Egyre nehezebben érint a dolog,most már egyre türelmetlenebb és feszült vagyok.Minden hónap egy újabb csalódás, és egyre lejebb süllyedek...


Még ha nem is tudtok segiteni,vagy nem kapok valaszt, de legalább kiírtam magamból.


Minden elismerésem és tiszteletem azoknak a nőknek,pároknak, akik több évet vártak/több éve várják hogy gyerekeük legyen.Én már kezdem feladni a reményt 😣



2019. jan. 5. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az indokolatlanul szedett pajzsmirigy gyógyszer a ludas.

Meg az, hogy túlságosan rágörcsölsz a témára.

2019. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy?

Am az is lehet h eovid a lutealis fazisod?!

2019. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tsh:3.9 volt, nem hinném, hogy az túl jó és a 25 mg-osnak a felét szedem.31 éves vagyok.Az már tuti, hogy rágörcsölök...sajnos nem tudom igazából elengedni a témát,mindig azt mondom,hogy na most nem érdekel,lesz ami lesz.Aztán mégis olvasgatok, ovutesztezek...stb.Ha rövid a luteális fázis, akkor a dokik miért nem mondják, csinálnak valamit?!A hócipőm kivan az egésszel, hogy több százezret költöttünk rá, és senki (dokikra gondolok) nem csinál semmit.Várjak türelmesen, fiatal vagyok blablabla...mindenjol ezt kapom.Az utolsó doki mondta azt ha úgy gondolom lehet inszeminációzni, most már nagyon azon vagyok,hogy belevágunk abba.
2019. jan. 5. 16:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!Csak már nagyon kivagyok...ettől már az is jobb lenne, ha találnának valamit, tudnák orvosolni, és sikerülne.De ez a nincs gond, de mégsem sikerül borzasztó.
2019. jan. 5. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem barátnőmék 2 évig próbálkoztak. Ő nem szedett semmit, mert a vizsgálatok szerint egészségesek voltak a párjával, de mégsem jött a baba.

Aztán egyszer leültek és egy síros kiakadós beszélgetés után megegyeztek, hogy jegelik a témát pár hónapra, mert így nem lehet élni. Elmentek nyaralni 2 hétre, utána összejött a baba. Novemberben volt 2 éves a kislánya.

Tudom, hogy a fejben eldöntős dolgokat a legnehezebb befolyásolni, de muszáj kicsit ellazulnod mert ilyen stresszes, görcsölős közegbe nagyon nehezen jön össze a baba. A szervezeted nem tesz különbséget abban, hogy te most a baba miatt stresszelsz mert nagyon akarod, vagy a munkahelyed miatt vagy azért mert rossz kapcsolatban vagy stb. A tested csak annyit érzékel, hogy valami nem oké a környezetben ami nem ideális a babához. Fogd fel így és próbálj meg kicsit visszább venni.

Nagyon drukkolok!

2019. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Prolaktint néztek? Az is okozhat gondot.
2019. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én szivesen beszélgetek veled erről.

Én idén leszek 35 éves.

Mi 14hónapja próbálkozunk, ez alatt volt 2 kémiai terhességem és egy amit 7 hetesen bekellett fejezni mert vetélés lett a vége ami nem fejeződött be.

Nem rég volt 3.és 21.napi hormon vérvételem.

Ha van kedved beszélgetni..

2019. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Prolaktin is rendben van.Nem értem én ezt...Kedves utolsó privátban beszélgethetünk, ha gondolod.Irj rám nyugodtan.
2019. jan. 5. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Azokon kivul, amiket irtal, hogy megnezettetek (hormonsor, ir, stb) meg kismillio dolog allhat a sikertelenseg hattereben. Endometriozis, mehsoveny, veralvadasi rendellenesseg, ellenanyag termeles a mehben stbstb... javaslom h menjetek el egy jo meddosegi klinikara es kezdjetek el kivizsgaltatni magatokat. Mindig azt szoktam mondani, hogy max kiderul h nincs semmi baj es meg sikerul is kozben. De ha megis van vmi akkor csak idot sporolsz meg magatoknak! Sok sikert
2019. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 G.o.T. válasza:
Szia. Sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy... De ha biológiailag minden rendben én kicsit elgondolkoznék...Lehet, hogy az elején csak nem jött össze, nekünk is azt mondták, hogy ha egy éven belül nem jön össze, az még nem olyan nagy tragédia... Egyik barátnőmék 4 évig próbálkoztak, náluk sem volt különösebb probléma, csak ahogy teltek a hónapok egyre jobban rágörcsöltek... aztán megbeszélték, hogy most hagyják a dolgot, elmentek nyaralni pár hétre és terhesen jött haza... Szóval tényleg rengeteget számít a hozzáállás és az, hogy tényleg nem görcsölsz rá...Mondom én ezt úgy, aki már fél éve minden hnapban teszttel "várja" a menstruációját... Igyekszem én is nyugodt maradni és neked is csak ezt tudom tanácsolni. Utazzatok el valahová, és csa szeressétek egymást análkül hogy bármire is gondolnátok! Mihamarabbi teherbeesést kívánok!
2019. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!