Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akik több évig (minimum 2)...

Akik több évig (minimum 2) vártak az első babára, és végül sikerült, leírnátok a történeteteket bíztatásképpen?

Figyelt kérdés

Hány évesen kezdtetek próbálkozni?

Mennyi idő után sikerült?

Kiderült-e a sikertelenség oka?

Milyen kezelésen vettetek részt, vagy min változtattatok a korábbi életmódotokhoz képest a siker érdekében?



2019. jan. 9. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 20, a férjem 31 volt az elején, végül 26 éves voltam, amikor született a nagylányunk. Mindketten egészségesek vagyunk, semmi orvosi probléma nem állt a háttérben. Ennek megfelelően nem is tettünk semmi extrát érte, biztosak voltunk benne, hogy jönni fog, csak azt nem tudtuk, mikor. 😊 A kicsik utána 1-2 nem védekezős hónap alatt megfogantak, csak az első volt ilyen kis lassú. 😊
2019. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem, de a barátnőm 10 évet várt az első babára , endometriózisa van. Viszont , nekem is endometriózisom és az enyém súlyosabb fokú (4. es stadium, 5 műtét ) és három hónap alatt spontán teherbe estem.

Végül a barátnőmnek Inszeminációval lett azóta kettő fia.

2019. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Pont 2 évet (2 év, 2 hónap, 10 nap :)) vártunk a pozitív tesztre. 26 éves voltam, amikor belevágtunk. PCOS állt a háttérben elsősorban de egyéb autoimmun betegség is volt, ami bezavarhatott.

Clostilbegyt lett a csodaszer. Bár a csoda egyszeri volt, 8 év alatt sem sikerült rekonstruálni :/

2019. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Mi 2 évig csak laborokra jártunk, meg kezelésre, és csak utána próbálkoztunk, mert nagyon magas volt a vetélés esélye. Inzulinrezisztencia, PCOS, magas tesztoszteron, magas prolaktin, alacsony progeszteron, és még pajzsmirigy problémáim is voltak, és jelentős túlsúlyom, amit le kellett adnom. A férjemnek is inzulinrezisztenciája volt, bár a súlya legalább rendben volt.


Gyógyszereket kaptam, férjem gyógyteát, diétáztunk, edzettünk, és 3 havonta laborokra jártunk. Utána, amikor normálisak lettek az értékek, első próbálkozásra sikerült a gyermekünk. Megérte a sok "munkát". :))))


29 éves voltam, amikor makk egészségesen megszületett :)

2019. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem velem, de családon belül van rá eset: kb. 8 év után lombikkal sikerült. Néhány héten belül várhatóak a hármas ikrek.
2019. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2014 februárjában,egy katasztrofálisan összevissza ciklus mellett kezdtünk próbálkozni. November végéig nem jött össze,így orvoshoz fordultam,mert a mensim se jött meg a tesztek pedig negatívak voltak. Az elsö uh-n
2019. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Bocs elküldte,szóval első uh-n nem vették észre hogy elhalt terhességem van,csak a másodikon amin azt néztêk volna hogy van e peteérésem. Hàt majdnem leestem az àgyról mikor mondtàk hogy terhes vagyok de nem él a baba. Utàna mütöttek meg decemberben,majd àprilisban ismét terhes lettem
2019. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 23 párom 22 volt mikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. 1 év után hormon vérvétel, majd kiderült nincs peteérésem.. Írták fel clostyt majd teherbeestem, de sajnos a 6.héten leállt a kis szíve.. Majd ezután még 3x elvetlétem, egy kémiaia, egy 5.héten, meg szintén 6. héten. Mindegyik terhességem a closty segítségével jött össze. (ez idő alatt 3 év telt el) Kivizsgálások persze voltak, mindent rendben találtak a páromnál is meg nálam is. Mivel nagyon megviselt a sok vetélés, ezért szüneteltetni akartam a dolgot, és mivel úgy voltam vele hogy gyógyszer nélkül úgysem esek teherbe, így az egyik hónapban 2 alkalommal nem védekeztünk. De tévedtem, összejött spontán és most itt szuszog mellettem a 8 hetes kislányom. :)
2019. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! 32 évesen lettem vàrandós 6 évnyi sikertelenség utàn. Rendben volt velünk minden,de a baba csak nem jött! Egy orvos javaslatàra diétàba kezdtem,ez azt jelenti hogy elhagytam minden cukros és az agyonra szapult fehérlisztes dolgokat! Semmi bűnözés! Fogytam,bàr kövér nem voltam,de mellette elkezdtem futni valamint D és E vitamint illetve metilfolatot szedni. A baba termeszetes úton megfogant,màjusra vàrjuk kislànyunkat:)
2019. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
4 év próbálkozás után estem teherbe. Mintha csoda történt volna. 33 éves vagyok, a párom 43. Két év sikertelen próbálkozás után elkezdtünk orvosokhoz járni, kiderüld a spermiogram teszten, hogy a kiskatonak egy helyben ácsorognak, amelyek pedig mozognak nagyon lassúak. Elkezdtük a folyamatot az inszeminacióhoz, a doki aztmondta, hogy semmi esélye a spontán terhességnek, ugyhogy belevágtunk az inszem szervezésébe. Velem minden ok volt. Én sosem adtam fel a reményt, minden hónapban igyekeztem ovulácio környékén aktivabbnak lenni, hőmérőztem, terhesvitamint szedtem, a párom minden hónapban nyaggadtam 4 éven keresztül, hogy ma kell, meg még ma is kell, ő nem is vett már komolyan, úgygondolta úgysem jöhet össze spontán. Múlt hónapban pozitívat teszteltem. 🙂 Mondhatom meglepődött, nagyon örülünk. 🙂
2019. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!