Mire utalhatnak ezek az alacsony értékek hormonvizsgálatnál?

Figyelt kérdés

KB augusztus óta nagyon kipattogtam és rendszertelen lett a menstruációm. Pattanásokkal mindig gondban voltam, de a ciklusommal ezelőtt soha nem volt probléma. Elküldött a nőgyógyász hormonvizsgálatra.


Az értékeim:

TSH 3,29

FT4 15,68

FT3 5,97

FSH 1,4

LH 1,7

Prolactin 10,8

Tesztoszteron 0,25


Az FSH-ra és az LH - ra mondta, hogy alacsony értékek,a többi rendben van. De az orvos nem tud hozzászólni. Mondta, hogy endokrinológus foglalkozik ilyennel, ha akarok menjek vele tovább. Ő fogamzásgátlót írt fel. Tanácstalan vagyok, hogy elkezdjem - e, vagy előbb menjek el endokrinológushoz. Sajnos az nálunk csak maszekban van. Illetve megijesztett ezzel, hogy alacsonyak az értékek.

Van esetleg valaki, akinek szintén volt ilyen eltérése vagy esetleg hozzá tudna szólni, hogy mit takarhat, mert én abszolút nem igazodik ki rajta. 26/N



2019. jan. 30. 18:37
 1/4 anonim válasza:
100%
Az FSH és az LP hormonok felelősek a peteérésért, ezek szabályozzák a petefészkeid működését. Ha alacsony az értékük, az könnyen okoz kimaradó ciklust. Mindenképpen menj el endokrinológushoz, mert ez ténylegesen az ő területe. A legtöbb nőgyógyász sajnos egyáltalán nem ért a hormonokhoz, és minden problémára (fájdalmas mesi, rendszertelen ciklus) fogamzásgátlót írnak fel, mert nem tudnak vele mit kezdeni. A hormontermelést egyébként az agyalapi mirigy szabályozza, ha szereted a természetes dolgokat, esetleg próbáld ki a barátcserje kapszulát. Elv. serkenti az agyalapi mirigy működését, ártani meg nem árt.
2019. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A helyedben addig nem kezdeném el szedni a foggátlót, még nem látott endokrinológus. Uh-on nem volt semmi féle eltérés?
2019. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Utána nézek a kapszulának.

Igen, én is így gondoltam, hogy ezeket a leleteket eltudom vinni magammal, mert frissek, nem zavarnék be a gyógyszerrel hogy aztán újra kelljen kezdeni az egészet.

Igen, voltam ultrahangon is, hüvelyin, minden rendben volt.

2019. jan. 30. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
A TSH-d pedig magas babához, nekem is alulműködik, 2,5-re már gyógyszert (Letrox) kaptam. Teherbeeséshez 1-1,5 körül ideális.
2019. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!