Hogy segítsek a páromnak túljutni a sikertelen hónapokon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátnőmmel nagyon szeretnénk babát, augusztus óta próbálkozunk de eddig nem sikerült. Szedünk vitamint mindketten, elméletben mindkettőnknél minden rendben, legalább is az orvos nem talált semmi rosszat. A barátnőm nagyon rá van kattanva az egészre. A negatív teszteket is el tette amiket csinált mikor késett neki. Teljesen váratlan időpontokban kezd el babás dolgokról beszélni. Például sétálunk valahol és egyszercsak mondja hogy itt milyen rossz lenne babakocsival sétálni. Tegnap este a lakásban sétálgatott, megkérdeztem hogy van-e valami baj és mondta hogy nem, csak nézegeti hogy hova tehetnénk majd a baba játszószőnyegét meg hintáját. Baba dolgokat nézeget a neten, teljesen ki van már művelve babaruhákból, babakocsikból, játékokból.

Teljesen összeomlik minden hónapban mikor megjön neki. Hogy segíthetnék neki hogy könnyebben viselje?


2019. jan. 31. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Teljesen átérzem. Nekünk is nehezen jött össze,volt hogy üvöltve zokogtam minden hónapban a wc-n mikor megjött. Egy valamit ne mondj neki,hogy próbáljon nem gondolni rá vagy engedje el. Szerintem ez a lehető leg ostobább tanács egy olyan nőnek aki mindennél jobban vágyik egy kisbabára. Nekem ami segített,hogy ott volt mellettem a férjem és átölelt. Sokszor mondta,hogy biztos már kinézett magának minket a kisbabánk csak várja a megfelelő időt amikor mi is készen állunk. Én sokszor beszélgettem vele és mondtam beki,hogy nagyon vágyunk rá és bármikor jön mi boldogan fogadjuk. Ami még segített az a környezetváltozás. Ha tehetitek menjetek el egy hétvégére valahova lazulni koktélozni együtt lenni és ha csak pár óráig is nem erre gondolni. Ez egy nehéz időszak de tartsatok ki. Jönni fog a szivárvány én már csak tudom. Mi a poklot éltük át.
2019. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 3 vetélésem volt egymás után...szerintem az rosszabb.Ilyenkor nem tudsz mit csinálni,sajnos semmi nem segít.Vidd el kirándulni,lepd meg vakamivel,ez a max.amit tehetsz.Nem írtad mióta próbálkoztok és hány évesek vagytok?Mert ugye az sem mjndegy.
2019. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Mármint minél rosszabb?
2019. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
2# ez aztán hasznos tanács volt.. Persze mindig van rosszabb, de ez nem segít.
2019. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az miért baj, hogy beszél a jövőbeni életetekről? Pl., hogy milyen lesz tolni a babakocsit a göröngyös úton. Szerintem ezzel semmi baj nincs, ha nem egész nap erről beszél. Ne foglalkozz vele. Remélem hamar összejön.
2019. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Augusztus óta próbálkozunk, Ő 22, én 26 éves vagyok.
2019. jan. 31. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:

26 voltam, mikor jott a gyerek utani vagy, meg egy evet varnunk kellett munkatapasztalat megszerzese miatt. Kineztem a csatos hordozot, hordozokendot, mellszivot, babaöblöt... Szerintem teljesen normalis, hogy tervezget. Teged ez zavar?


28 voltam, mikor megszuletett az elso gyerekunk, aki nagyon gyorsan sikerult. Most 2 eve szeretnenk mar masodikat, de meg nincs. Tul vagyunk mindenfele vitaminon, altalanos verkepen. A specifikusabb kivizsgalasokat tavasszal kezdjuk. Volt az elmult ket evben nalam mindenfele erzes, szomorusag, csalodottsag, beletorodes, kozombosseg, orult nagy orules, mikor 2 hetett kesett a menzesz, tesztvizslatas minden szogbol mobilon atszerkesztve...


Hogy mi segit? Nekem az, ha nem ulok tetlenul. Az elso gyerekemnel mar 4 honappal az elso tervezett honap elott elmentem megnezetni a hormonjaim (3. es 21. napi vervetel, pajzsmirigy). Ki is derult, hogy nincs minden rendben. Dietaztam, hormontornat csinaltam (aviva torna, ezt ajanlom a baratnodnek is), ittam a ciklus kozepeig cickafark teat, utana palastfu teat, es igy sikerult gyorsan. Most egyiket sem csinaltam, azt hittem, magatol osszejon, meg vitaminokkal, mehpempo, inofolic, wild yam, stb. Most kezdtem ujra a dietat, es a mozgasra is ra kell vennem valahogy magam.


Kerdezd meg szerintem inkabb ot, hogy hogyan tudsz neki segiteni. Lehet, hogy azzal, hogy te is tervezgetsz vele kozosen, de lehet, hogy masra van szuksege, ezt csak o tudja neked elmondani.

2019. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Augusztus óta, az mèg nem sok idő àm, rengeteg időtök van mèg, fiatalok vagytok.Elmondom neked 1 èvi próbàlkozàs utàn kezdenek az orvosok is vizsgàlgatni.
2019. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj de szerint is túlzás amit a barátnőd csinál. 7 hónap sikertelenség után azért ennyire kilenni nem indokolt.


Próbálj meg rávilágítani, hogy azért önmagában egy gyerek nem fog boldoggá tenni senkit sem, gyerektől függetlenül próbálja megtalálni a mindennapi örömöket és megbecsülni azt ami van! Én másfél év teljes sikertelenség után is csak arra próbálok gondolni, hogy így is csodaszép életem van hiszen mellettem áll a férjem, sokat utazunk, egészségesek vagyunk. És őszintén szívből hiszem, hogy egyszer jönni fog!

2019. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta veletek kérdező sikerült a baba?
2019. jún. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!