Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy lehet abba nem belebolond...

Hogy lehet abba nem belebolondulni, hogy környezetedben mindenki terhes csak neked nem sikerül?

Figyelt kérdés
Csak olyanok válaszát várom akik átmentek/átmennek ezen.Évek óta próbálkozunk, az elején sem volt könnyű, de most már kb megbolondulok.Az hogy "enged el" és társai közhelyeket köszönöm nem kérek.Érdemes lenne pszichológust felkeresnem?Félek hogy most már a kapcsolatunk is rá fog menni.Köszönöm, ha elolvasod.
2019. febr. 6. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az oka a sikertelensegnek?
2019. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz. Én is ilyen helyzetben vagyok.

Nekem eddig sikerült magamban ezt rendezni. De talán csak azért, mert az életkorom miatt még nem voltam teljesen kicsúszva. Most jön el az az idő, amikor már kvázi végleges lesz ez a helyzet. De ezt még nem fogtam fel teljesen.

Engem az bánt, és azt nem tudom kezelni, amikor valaki beszól, hogy miért nincs gyerek, és ő nem élne gyerek nélkül. Persze olyanok, akik pontosan tudják, hogy azért nincs, mert nem lehetett. Ilyenkor ki szoktam borulni, hogy hogy lehetnek ilyen gonosz emberek.

Férjemnek első házasságából van gyereke, így egyrészt ő annyira nem érzi át, de annyiból örülök, hogy legalább neki megadatott a gyerek.

2019. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet pontosan tudni,most újra vizsgálnak véralvadási gondokra (eddig nem volt), immunulógushoz 2 hét múlva megyek.PCOS, IR nincs, hormonok rendben, szervi elváltozás nincs.A párom nemrégiben volt andrologusnál, most neki lett rossz az eredménye nem jó alakúak és nem elég mozgékonyak a spermái.Eddig ezzel sem volt gond.Azt mondta az orvos, hogy lehet, hogy egyszeri eset,majd mennie kell kontrollra 2 hónap múlva. Eddig természetesen próbálkoztunk, de most már lehet eljött az idő hogy megpróbáljuk az inszeminációt,most párom is ezt mondja, főleg,hogy nem lett jó az eredménye.
2019. febr. 6. 12:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Jártok kivizsgálásokra?

Nekem az első meddőségi konzultáció után csak az volt a fejemben, hogy most mindent meg kell tennem, és jönni fog a baba. Máshogy álltam hozzá a terhesekre is, és mivel a cél lebegett a szemünk előtt boldogan pörgettük a vizsgálatokat is.

2019. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló nagyon sajnálom!Igen ez egy borzasztó helyzet.Vannak gonosz emberek is, akik még rátesznek a dologra, viszont volt olyan barátnőm aki nem merte elmondani, hogy kismama, mert nem akart megbántani.Nagyon kedves és figyelmes tőle,de mégis elkeserítő a helyzet.
2019. febr. 6. 12:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes lenne pszichológust felkeresned. Illetve felkeresnetek, a pároddal együtt, mert ez egy közös lelki teher.
2019. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
en azt probalom tudatositani magamban, persze nem mindig sikerul, hogy "nem az en gyerekemmel terhesek", "nem helyettem terhesek", es eljon majd az en idom is! 2 es fel eve probalkozunk, egy missed ab-om volt augusztusban, kb. 6 hetesen.
2019. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2 év próbálkozás után született meg a gyerekem.

Volt 2 missedab-om is.

Ezalatt 6 babalátogatáson voltam.

Nem kertelek car érzés volt és otthon zokogtam.

De nem attól lesz neked jobb, ha másnak is rossz. Attól teherbe esni sem fogsz hamarabb.

Én bíztam benne, hogy előbb utóbb hozzánk jönnek látogatóba. Mivel mást nem tehettem.

Most nekem elsőre összejött a tesó, a fent említett ismerősök közül kettőnek évek óta nem sikerül. Szóval sose lehet tudni.

Magatokra koncentrálj, kiránduljatok sokat és keressetek új elfoglaltságot. Mást nem tudsz csinálni.

2019. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi 6 évet vártunk az első babára. Valahogy biztos voltam benne, hogy sikerülni fog, így nem szomorkodtam mások miatt, őszintén tudtam örülni minden ismerős babának. 😊
2019. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Ismerős érzés. Igaz, mi csak kicsivel több, mint egy évig próbálkoztunk, mondtak PCOS-t, IR-t, hormonális problémát, de ezek mellett pajzsmirigy alulműködésem is van. Gyógyszereket szedtem. De nagyon rossz volt nekem is azt látni, hogy ismerőseim, kolléganőim sorra teherbe esnek, nekem meg nem sikerül. Én is már majdnem ott tartottam, hogy felkeresek egy pszichológust, mert eléggé nehezen tudtam kezelni a helyzetet. Szerencsére erre nem került sor. De lehet, neked ezt kéne tenned, nem kéne, hogy a kapcsolatod rá menjen, ráadásul a stressz is akadályozza a teherbeesést.
2019. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!