Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Teherbeesési problémák. Mi az...

Teherbeesési problémák. Mi az igazság a prolaktin szinttel?

Figyelt kérdés
2 éve úgy tűnt meg van az oka miért nem esek teherbe, mivel a prolaktin szinten a tartományhoz képest 2 szer annyi lett (1100 feletti). Azonnal megvizsgáltak ismét, akkor persze meg tökéletes volt, nem ajánlotta az orvos a bromot. Most megint 600 feletti lett, a lombikhoz ki volt írva, ez a vizsgálat is. Ez okozhatja, hogy nem tudok teherbe esni? Tulajdonképp a hormonokat zavarja össze a magasabb prolaktin szint? Tény, hogy majrézós típus vagyok, nagyon sokat görcsölök, egyfajta megfelelési kényszerem is van. Van köztetek esetleg olyan, akinek szintén így ingadozott, de gyógyszerrel beállították, és összejött a baba?

#teherbeesés #hormon #prolaktin szint #prolkatin #terhességi bajok
2019. febr. 18. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvastam volna.

1100-as prolaktin, én szedtem rá Bromot, napi 2 szemet, lement 10-re. Lombikot nekünk sem indítanak így, túl alacsony, hagyjam el. Lombik elindul, az első nem sikerült, de prolaktin megint 1100...

A második lombiknál nem hagytam magam, mondtam, hogy napi negyedet szeretnék szedni, ezzel beállt olyan 100 körülre. Sikerült is a lombik. :-)


Nem mondom, hogy csak a prolaktin miatt nem sikerült az első (alapvetően a férjem miatt kellett lombik), de szerintem közrejátszott.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy a prolaktin stresszhormon, szóval stressz miatt is emelkedhet az értéke.


Érdekes, most szoptatok és csak 900. :-)

2019. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Öszintén örülök, hogy Neked sikerült! De most tulajdonképp ez minden másik hormont összezavar? Nekem sajnos heti szinten van az, hogy annyira sokat agyalok mindenen, hogy képtelen vagyok elaludni, a férjemmel csak heti 3-4 szer alszom együtt, át kell költöznöm a másik szobában, hogy nyugovóra térhessek. Szinte tuti, hogy ez az egyik baj, mi a véleményed?
2019. febr. 18. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Ha vmelyik hormon nincs a helyén, simán elhúzhatja a többit. :-(

Miért nem kapsz rá gyógyszert? Akár csak egy fél Bromot?

Miért kell lombik?

2019. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi ismét! Mivel túl vagyok 5 inszemináción, ezért az orvos azt javasolta, hogy menjünk lombikra. Igazából semmit nem találtak. Én is szeretném, ha nem a lombik lenne a megoldás, de szinte mindig napra pontosan megjön, inszemináció sem ért semmit. Egyébként laparoszkópiás műtét meg elmaradt, pedig sokaknak segített a környezetembe.
2019. febr. 20. 17:14
 5/7 northplace ***** válasza:
A prolaktin szint akkor is felmehet, ha épp vérvételen vagy, de, ha eleve stresszes típus vagy, lehet mindössze ennyi áll a háttérben. Úgy tudom, hogy ennek 100 körüli értéke a legjobb a fogantatáshoz. Több hormonba bele kavar. Én nem vagyok orvos, de laikusként azt mondom, hogy valamivel alacsony szinten kellene tartani. Feltétlen beszéld meg az orvossal, lehetséges, hogy homeopátiás módszereket ajánl, de lehet javasolni fogja a Bromocriptin-t.
2019. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 100feletti értéket mutatott a prolaktin. Bromocriptint kaptam rá napi 2x1et 4.hónapban a szedésétöl sikeres lett a terhesség 2.inszeminácioval. Egyébként a vetélés kockázatát is növeli a magas prolaktin szint nemcsak a teherbeesést nehezíti.
2019. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso voltam 1000feletti elirtam
2019. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!