Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy nincs/nem lehet gyermeked?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tavaly több kolléganőm is terhes lett, nemrég egy újabb kolléganőről derült ki, hogy terhes.


A kollégáim elkezdtek zaklatni a "mikor szeretnél gyereket" kérdéssel amit igyekszem hárítani, vagy azt hallgatni ez terhes, az terhes..kezd bosszantó lenni.


Unokatestvérem a héten tudta meg,hogy a második gyermekét várja. Unokatestvéremnek és nekem van egy közös gyerekkori barátnőnk ő is várandós.


Így nem csak a munkahelyemen zaklatnak, sajnos már otthon is ez a téma, hogy ez terhes, az terhes, te mikor akarsz?


Próbálom nem kimutatni, de eléggé elkeserít a sok várandós nő a közelemben, ne értsétek félre örülök nekik.


Sajnos két oka is van, hogy nincs gyermekem, az első az, hogy volt egy 3 éves kapcsolatom ahol tervben volt a gyermek, de véget ért a kapcsolat.


A másik nagyobb probléma, hogy PCOS beteg vagyok, így sajnos nincs sok esélyem a teherbeeséshez. Az első orvosom csak kísérletezett rajtam, majd elküldött egy másikhoz. Ő segített is nekem, a gyógyszeres kezelésnek köszönhetően (merckformin) lett egy rendszeres ciklusom, de aki PCOS tudja milyen ez..


Hogy lehet feldolgozni azt egy nőnek, hogy neki nem lehet/lesz gyermeke amikor a környezetében sok terhes nő van?


Köszönöm a válaszokat előre is.


26/L


2019. febr. 24. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég erős túlzás hogy emiatt nem lehet, csak megfelelő orvost kell találni és elindítani a megfelelő kezelést.
2019. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Azert még ne temesd magad, a következő 20 évben simán lehet olyan kapcsolatod, amiben vállalnal gyereket. +rengeteg nő szül pcos ellenére is. Szóval még nincs minden veszve +örökbe is fogadhatsz.

De nyilván nehéz helyzet. Próbálj örülni más örömének, neked is lesz ilyen, hidd el.

2019. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szia. Őszinte leszek veled, nekem 20% esélyt mondtak az orvosok, meg, hogy érdemes 1 évig próbálkozni utána elgondolkodni a mesterséges megtermékenyítésen. Én örülök nekik, mint írtam is, csak amikor azt hallod, hogy neked miért nincs ez elkeserít.
2019. febr. 24. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azèrt ne jelentsd ki hogy nem lehet gyereked!a pcos-t lehet kezelni es mèg sok minden màs lehetősèg is van.Nem okoskodni akarok, Isten ments!Nekem is van enyhe pcom, ès ma 16 hetes terhes vok.

Az èn tapasztalatom az h sok mindent befolyasol a környezet ès h h èrzed magad lèlekben.Az a fèrfi aki èleted szerelme ès melletted äll elöször is a legfontosabb, aztàn keress egy normàlis magàndokit, ès mondj el mindent a-z-ig. A hètköznapokban sokszor nehèz, strtessz stb amik nem könyítik meg a pcos kezelèsèt ès a normalis ciklust..nekem egyvalami nagypn sokat segített:SPORT!nem csak testileg de lelkileg is.Tuti h belejatszott h pl a ciklusom normàlis lett ès nem volt többször napokig tarto barnäzàs menzi elött, kiszaradt arcbör stb ami a pcosra jellemző.Mielött elkezdtem, illetve jobban mondva visszatèrtem a sporthoz, volt kèt 6.heti vetèlèsem..

Azert irtam ezt le mert hàtha tudtam valamit segíteni..

2019. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
A kérdés alapján azt hittem, hogy bőven 40+-os nő írta. 26 évesen még fiatal vagy, bőven megtalálhatod a párodat, akivel próbálkozhattok, még időbe is bőven beleférhet. Utána meg azért bőven vannak már lehetőségek, ha természetes úton nem sikerül. Legvégső esetben örökbe is lehet fogadni. Szóval ne úgy állj már eleve neki, hogy neked soha nem lesz gyereked. Miért ne lehetne? Valamilyen úton-módon lesz, ha nagyon szeretnél.
2019. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

26 eves no vagy pcos-val. Bocsanat de manapsag mar ez kezelheto, keresni kell egy rendes orvost, kell szedni a gyogyszert, ha dietazni kell, azt be kell tartani stb. Nem sajnallak, szamtan not ismerek, akinek szervi oka van (pl nincs petevezetoje) vagy rakos volt es nincsenek ép petesejtjei a kezelese utan. (elotte taroltatta lombikhoz) tudod, nekik van gyerekük.


Aki akar annak a tudomany jo esellyel segít. 20%? Nekunk 1et se adtak. Megis van gyerekunk. Kezelessel, kitartó kuzdelemmel, hittel, szeretettel az orvostudomány segítségével.


Nem nyivakolassal. Hja es el lehet mindenkit kuldeni a p.csaba hogy elmezest de megis arrol ne számoljak be, hogy kakiltam-e ma reggel? Minek megmagyarazni ezt? Ez nem tartozik masra.

2019. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem PCOS-em, IR-em, pm. alulműködésem, trombózis hajlamom, egyik oldalon elzáródott petevezetőm, méhfejlődési rendellenességem, alloimmun (összeférhetőségi) problémám és méhnyak elégtelenségem van. Mégsem éreztem úgy soha, hogy nekem nem lesz/ nem lehet gyermekem. Azzal nyilván tisztában voltam, hogy nem lesz könnyű, de addig mentem orvostól orvosig, amíg sikerült minden problémámat megoldani, áthidalni. Nem volt könnyű menet, és rövid sem (7 év); de most itt alszik mellettem a gyönyörű kislányom. Lombikkal sikerült, 6. nekifutásra; de a kitartásunkért cserébe hatalmas ajándékot kaptunk. Megérte. Akármilyen nehéz is volt.

Nekem a szüleim mindig azt mondogatták, hogy 'nincs lehetetlen, csak tehetetlen'. Neked is ez a legjobb tanácsom.

2019. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Pcos,IR betegként tudom milyen érzés mikor azt mondják esetleg nem lehet.DE nem jelenti azt, hogy nem is lesz.Gyógyszeres kezeléssel, étkezési szokások megváltoztatásával és mozgással 2 év után természetes úton fogant a kisfiúnk.Nagyon fiatal vagy még, tehetsz az egészségedért sok mindent és ha megtalálod a párod simán előfordulhat, hogy gyereked is lesz!Ne írd le magad előre!

Különben miért piszkál téged a családod otthon azzal, hogy mikor lesz gyereked ha tudják hogy épp most szakítottatok a pároddal? Nyilván nem egyedülálló anyaként szeretnének látni téged.Akik piszkálnak azoknak mond, hogy ha megtalálod azt az embert akinek szülni szeretnél, akkor majd lesz és kész.

2019. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Pcos, pajzsmirigy alulműködés és egy ritka a méhnyalkahartyat érintő betegség mellett 4 gyerekem van, köztük ikrek is. Márciusban fognak kipakolni a méhemet érintő betegség miatt. Nah azután már tényleg nem lehet majd gyerekem. Vagyis béranyával még mindig lehetne, hiszen petesejtjeim lesznek, de elég a 4 gyerek.

A kérdés elején azt hittem, hogy vagy 40 fölötti vagy párkapcsolat nélkül vagy kivették a méhedet petefészkekkel együtt.

A városunkban van egy gyerekorvos, aki 47 évesen vállalt gyereket egyedül donorspermaval. Úgyhogy nyugi! Fiatal vagy, kezelhető állapottal. Ha minden pcos-es, ir-es nő valóban meddő lenne, az ország kihalna.

2019. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek zöld kezet nyomtam. Most jobban érzem magam, erőt adtatok. Jó babázást kívánok mindenkinek.
2019. febr. 24. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!