Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hetedik hónapja még mindig...

Hetedik hónapja még mindig nem jön össze a baba. El kéne már mennem orvoshoz, vagy várnom kellene még?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok és férjemmel még a 7. havi próbálkozás után sem jött össze a baba.18 évesen már egyszer teherbe estem, akkor egyetlen egyszer nem védekeztünk és pont akkor össze is jött, viszont sajnos a babát a rossz pénzügyi helyzetem miatt nem tarthattam meg. Gondoljátok, hogy ha egyszer már teherbe estem, akkor elvileg semmi gond nem lehet velem vagy mégis? Mikortól kéne orvoshoz fordulni?

2019. márc. 10. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A hormonok változnak úgyhogy lehet hogy van valami, DE 1 évnél hamarabb nem érdemes orvoshoz fordulni. Addig az se biztos hogy foglalkoznak a dologgal
2019. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért 12 év rengeteg idő. A hormonok azóta változattak is vagy egyéb dolog is.

De érdemes várni 1 évet ha nem sürget annyira a baba. Egyébként nem csak nálad lehet a probléma.

Nekünk a 7. hónapban sikerült, nem tartom későinek. Nem mindenki az első alkalommal lesz terhes.

2019. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg menj el, egy hormonpanel, vagy átjárhatóság semmibe sem kerül, illetve párod is vizsgáltassa meg a katonákat. Én három évig halogattam, sajnos kiderült, hogy baj van :( már bánom, hogy nem előbb mentem. A dokinak mond azt, hogy több mint egy éve próbálkoztok.
2019. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, igen, 12 év sok idö, tudom én is, csak mikor az ember nem tervezi, akkor bizony milyen gyorsan összejön, ha meg tervezi, akkor meg nem akar. A nögyógyászomnak akkor felemlítem, úgyis megyek rákszürésre kedden, akkor megmondom, hogy már egy éve próbálkozunk. A férjem már nagyon türelmetlen, ö is nagyon szeretné a babát. Elküldöm öt is, max. megnyugszunk, ha minden rendben van.
2019. márc. 10. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még bőven belefér ez az idő abba, hogy egyáltalán semmi bajotok nincs egyikőtöknek sem, csak nem úgy jöttek össze a dolgok. 1 év nem nagy idő, annyit simán lehet várni a kivizsgáltatással, ha nem jön a baba. Egy másik válaszoló írta, hogy menj minél előbb, mert ő 3 évig halogatta. Minek halogatta 3 évig? Viszont a legtöbb orvos 1 év sikertelen próbálkozás után fog elkezdeni vizsgálódni, mivel ha 1 év alatt sem jön össze, akkor az már egyértelműen lehet attól, hogy gond van és nem csupán arról van szó, hogy éppen nem jöttek össze a dolgok. Amúgy nekünk is a 7. hónapban jött össze. Ez még nem sok idő.
2019. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mondjak, meg az orvosok is hogy ha egy ev sikertelen akkor erdemes elkezdeni utana jarni az okanak. Szerintem meg had dontse mar el mindenki sajat maga, hogy kinek mennyi sikertelen honap fer bele vagy sem. Ha minel hamarabb szeretnetek babat akkor irany a doki es vizsgaltasatok ki magatokat.
2019. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

"Szerintem meg had dontse mar el mindenki sajat maga, hogy kinek mennyi sikertelen honap fer bele vagy sem."

Ez mind szép és jó. Csak tudod, amikor ma Magyarországon az egészségügy ott tart, ahol, márpedig egy ilyen kivizsgálódás 1. lehet, hogy teljesen felesleges, 2. másrészt elég drágák az ilyen vizsgálatok, 3. az orvos végzett jogi egyetemet, így had' döntse el szerintem az orvos maga, a tudása alapján, hogy miért mondja azt, hogy 7 hónapnál még nem szükséges semmilyen vizsgálat, hanem várják meg az 1 évet. Mert lehet, hogy teljesen felesleges bármilyen vizsgálat. És lehet, hogy nem, de ha valami gond van, akkor nem azon a pár hónapon fog már múlni. Viszont sokkal több a sikertelen terhesség ott, ahol állandóan a babatervezésen kattog valaki, illetve aki már 7 hónapnyi sikertelen próbálkozás után rögtön feladja és magában keresi a hibát. Ne haragudj kérdező, ne vedd személyeskedésnek, de nem kell feladni, ennyi hónap után még ne mondj le arról, hogy a következő 4-5 hónapban simán összejön. Míg ha már most rástresszelsz, már a problémákat keresed, akkor lehet, hogy pont amiatt nem fog összejönni, hanem majd tényleg mesterséges segítség fog kelleni...

Én írtam, hogy nekünk is a 7. hónapban jött össze. Fel sem merült bennem az orvos gondolata, hogy bármi gond lenne, hogy nem 2 hónap után jött össze a terhesség. Nem is volt min aggódni. :)

2019. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igen igazad van a stresszel kapcsolatban. Csak annyira idegesítö, mikor minden hónapban aztán kiderül, hogy nem jött össze. Én is sokat olvastam arról, hogy aki görcsösen akarja, annak nem jön össze hamar, megpróbálok valahogy kikapcsolódni és másra összpontosítani
2019. márc. 10. 14:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad 7es. Ne egy orvos mondja mar meg hogy ki mennyit varjon egy gyerek fogantatasara. Az orvosok egyre konnyeben dobaloznak az evekkel. Egy ev varakozas meg belefer, 30 eves, oh hat meg fiatal. DE tudja az az orvos hogy az a no, az a par hany gyereket szeretne, ha minden terhessegre sokat kell varni akkor az hany evukbe is fog kerulni. Nem, mert az mar az orvost nem erdekli.

A masik dolog, a ne stresszeljen ra a dologra, mert azert nem fog sikerulni. Ez egy nagy hulyeseg. Nem lehetseges es nem is tud egy olyan no/par nem rastresszelni a temara akinek mar minden vagya a gyerek. Termeszetes hogy allandoan csak ezen jar a gondolata.

Kedves kerdezo, mi 4 eve dontottuk el hogy szeretnenk babat, olyan fel utan nem is vedekeztunk. Azota szamtalan vetelesen vagyok tul es az en eletem kb 3 es fel eve nagyreszt ekorul forog. Ennek ellenere mikor ujbol elkezdunk probalkozni 1-3 honapba mindig osszejon, ugyhogy ha azon mulna a teherbeeses hogy ki mennyire van rakattanva akkor az elmult 1 evben en nem kellett volna 3szor teherbeesenem. Most megint terhes vagyok, 5+6 hetes.

A kivizsgalast ha tudjatok es anyagilag belefer akkor csinaljatok meg, mar csak azert is hogy nyugodj meg hogy minden rendben van. Vagy ha megis talalnak valamit akkor meg hamarabb eljutsz hogy kezeljetek a problemat es utana belevaghatok nyugodt szivel a babatervezesbe.

Kivanom nektek hogy minel hamarabb sikeruljon a baba!

6os voltam

2019. márc. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk férjem 41, én 30. Én is dokihoz járkáltam már 6 hónap után, mert nem tartottam normálisnak, h fél év után sem sikerül..

A doki mindig csak annyit mondott, h ennyi idősen ez még semmi, bla bla...

De a férjemmel elmentünk őt megnézetni, ehhez ragaszkodtam, mert ha nála van valami gond és őt legalább megvizsgálják, haladjon a dolog.

1 év után már hülyén hangzik, de haragudtam a nem létező babára.

Már sokadik hónapja hőmérőztem, vettem az ovu tesztet és mindig hcg teszteltem is nagy csalódással.

Utána kitaláltam, h annyira haragszom, h inkább magammal törődöm csak.

Edzés, ch szegény életmód.

Na és kitalálod, h mikor sikerült???

Na... most 12 hetes vagykk..

Nem tudom, h emiatt e, mert nem törődtem vele, vagy mert 10 kilót fogytam, de még mindig hihetetlen.

Hogy ha eddig nem, akkor most miért?

Amúgy ilyen rástresszelés meg ilyen hülyeségekben nem hiszek. Nem lehet nem rástresszelni, mikor mindig ekörül forog az ember gondolata.

De én akkor tényleg belefáradtam kicsit, őszintén.

Lehet, h mégis igaz, nem tudom..

Bár dokihoz elmenni, h nem kivizsgálást, csak egyszerűen egy vizsgálatot, h rendben vannak e a dolgok, én elmennék.

De hormonsort meg ilyesmit, nem fog csinálni.

Legalábbis nekem nem csinált.

Sok sikert!

2019. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!