Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan fogadjam el, hogy nem...

Hogyan fogadjam el, hogy nem jön a baba?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta nem sikerül a baba..tudom nem egyedül vagyok ezzel így, nem panaszkodom de tanácsot szeretnék kérni tőletek! Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy nekem nem sikerül és persze körülöttem mindenki pont most terhes. Sokszor tudom kontrollálni, hogy semmi baj majd nekünk is összejön...nem kell másokkal foglalkozni. De általában összeomlok miatta. Meglátom, értesülök róla és nagyon rossz érzésem van. Nem irigylem, mert más boldogsága az én életem nem befolyásolja, de akkor is nagyon rosszul érint és képes vagyok napokig magam alatt lenni. És generálom a sok negatív gondolatot. Segítsetek nekem kérlek, hogy ezt hogyan engedjem el...tudom agyban dől el és erősnek kell lenni, másképp kell kezelni a dolgokat de nem akar sikerülni. Mit tegyek, hogy ne így legyek?
2019. márc. 17. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Mennyire régóta nem sikerül?

Nekem 2 év és 2 missab. után született meg. Ez idő alatt 8 baba született (kolléganők és barátnők).

Nem volt könnyű lelkileg, kivizsgálásra jártam és a sok sok kirándulás segített kikapcsolni.

Találj valami elfoglaltságot, hobbit. Mást nem tudsz csinálni.

2019. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Több mint 5 éve már...

Minden kivizsgálás megvolt, semmi baj nincsen, minden rendben van párommal is velem is.

Igen, valami elfoglaltság kell, kikapcsolódás.

2019. márc. 17. 20:21
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk 7 év után, lombikkal sikerült. Nem tudtam elfogadni, hogy nem jön. Folyamatosan keresgéltem a lehetőségeinket, a vizsgálatokat, amivel előrébb juthatunk. Ez volt a megoldás kulcsa is, mert olyan probléma derült ki -összeférhetőségi-, amit az orvosok nem vizsgáltak addig. Miután ez kiderült, infúziós kezelésekkel hangolták össze a lombikot, és egyből sikerült is.
2019. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Véleményem szerint, valami oka mindig van szerintem is, hogy nem jön a baba. Kérdés, hogy kiderül-e mi az ok. Sok idő, mire eljutunk egy-egy vizsgálatig, mert ugye nem olyanra vizsgálnak, aminek az esélye 1:100000-hez és amíg az ember lát újabb vizsgálatokban reményt, hogy ez az ok kiderüljön, addig nem tudja elengedni.

Mi majd 3 év, két vetélés, 4 inszem és sok-sok megérlelt, eldurrantott petesejt után jutottunk oda, hogy besokalltunk. Amíg ez nem következik be, addig lehetetlen szerintem elengedni. Mi sem biztos, hogy végleg belefáradtunk volna. Hogy végleg elengedtük volna, épp csak akkor sokalltunk be egy átmeneti időre, és rá 2 hónapra már pozitív lett a teszt.

Befolyásolni szerintem sajnos nem lehet. Én speciel kineziológushoz jártam, sokat segített a lelkemnek, de nem egy hónap alatt és nem is merném 100%-ra állítani, hogy ez segített. De hiszem, hogy közrejátszott a rengeteg negatív élmény elengedésében.

2019. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok a lelki részét tekintve. Sajnos nem tudok jó választ írni. Talán tényleg a legjobb, ha eltereli más a figyelmed, de időről-időre úgyis eszedbe jut és pár napig lehangolt leszel. Szerintem ez természetes is. Már én is kezdek besokallni a témától, természetesen 3 ismerősöm 2 hét alatt jelentette be, hogy terhes. Az ő örömüknek örülök és jó, hogy ez történik velük. Belül azonban elszomorodom, amikor tudom, hogy mi mióta próbálkozunk. Kezdem elengedni, úgy tűnik, hogy hosszabb folyamat lesz. Még a lombikot sem próbáltuk, csak a stimulációkat csináljuk már fél éve. Előtte meg eltelt 2 év, 1 év sima próbálkozás, 1 év kivizsgálás és más egészségügyi gondok, rossz orvos stb.
2019. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a "minden kivizsgálás"? Tudok küldeni neked egy listát, amin tényleg minden rajta van - ha azok mind megvannak és nem talált senki semmit, akkor lehet mondani, hogy nincs mit tenni, csak várni.

Miért nem léptek tovább meddőségi kezeléssel? Inszemináció, lombik?

Én a helyedben keresnék egy jó pszichológust is, aki segít a mentális oldalát megtámogatni, illetve ha vannak elakadások, amik kihathatnak a babásodásra, azokat jó helyretenni. Nekem problémám volt a nőiesség és ezen belül az anyaság megélésével. Ezt rendbe kellett raknom egy szakember segítségével, ahhoz hogy jöjjön a baba :)

2019. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. márc. 18. 20:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Engem érdekelne a listád. Mi is lombikozunk, elég sok vizsgálatunk volt már, de kíváncsi vagyok lehet-e még valahova menni. Mi is megteszünk mindent! Én is úgy hiszem, hogy ok mindig van, csak előbb feladják a keresést.
2019. márc. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Elfogadni szerintem igy elhatarozasra nem lehet. En sokaig probalkoztam ezzel, es nem ment. Mi 5 evig kuzdottunk azert, hogy kisbabank legyen. Nalunk sem talaltak semmit a kivizsgalasok soran. Stimulaciok, 4 inszem, es a vegere annyira elegem lett, hogy a lombikra mar ugy mentem, mint akit utnek. Mivel mi palyara allitottuk az orokbefogadasi procedurat es tudtuk, h elobb utobb lesz babank, csak ki kell varni, ezert engem mar nem erdekelt, h sikerul-e a lombik vagy sem. Vegul nem sikerult. Akkor megegyeztunk a ferjemmel, h itt befejeztuk, eleg volt. Ra ket honapra spontan terhes lettem. Epp tegnap volt 3 honapos a gyonyoruszep kislanyunk. Szoval szerintem elobb utobb megerkezik az a baba, ha egeszsegesek vagytok, de ehhez a rogos utat vegig kell jarni, mig oszinten, szivbol el tudod engedni az egeszet.
2019. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sok mindent kipróbáltatok, nem tudom e vitamin volt e? Nekem bevált, igaz nem próbálkoztunk csak pár hónapja. Mindenesetre, ha még nem, egy próbát talán megér. Kívánom, hogy sikerüljön hamarosan.
2019. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!