Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Most akkor a hüvelyben vagy a...

Most akkor a hüvelyben vagy a méhben várakoznak a spermák?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk, sokat olvasok a témában.

Olvasok olyat (ilyet főleg itt), hogy a spermák a méhben várják az ovulációt. De ez hogy lehetséges, amikor a cervix ovu időszakon kívül szinte zárt, kemény, és olyan közeget épít fel, amin a spermák fel se tudnak jutni?. Aztán olvasok olyat is, hogy a hüvelyben várakoznak. De amikor elmegy a férfi, jórészt kifolyik, akkor hogy marad a hüvelyben a sperma 48-73 órán át?


2019. márc. 31. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Attól még, hogy kifolyik a nagy része, a leggyorsabbak feljutnak a méhszájon keresztül, egészen a petevezetékbe, ahol a petesejtek várakoznak. A spermák nem igazán várakoznak, nekik pont az a feladatuk, hogy mozogjanak, eljussanak a petesejtig.
2019. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Én pont tegnap olvastam erről,és azt olvastam,hogy a méhben várakoznak a spermák,szerintem a méhszáj azért teljesen mégsem zárt,van is olyan,hogy félig nyitott,de nem peteéréskor.Kifejezetten úgy olvastam,hogy a méhben 72 órát is képesek túl élni.
2019. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A petevezetékben várakoznak!

Nezd itt egy cikk erről:


Tehát az, hogy az ejakuláció után mennyi idő múlva történik meg a megtermékenyítés függ a spermák gyorsaságától és egyébként attól is, hogy hol van épp a petesejt (lehet, hogy éppen a petevezetékben várakozik, de az is lehet, hogy várni kell rá pár napot, ebből az is következik, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a leggyorsabb sperma jut végül célba). Minimum 5-10 perc múlva meg is történhet a megtermékenyítés, de az is lehet, hogy 1-2 napot várat magára. A spermiumoknak ez nem okoz problémát, mert akár 48 órát is elélnek, életképesek a petevezetékben. Így ha később lesz peteérés, akkor találkozhat a hímivarsejtekkel a petevezetékben.

A spermium élettartama a környezeti tényezőktől és a hőmérséklettől is függ: 37°C-on 15-18 óra, 20°C-on 40-72 óra, a hüvelyben két óra, a petevezetékben 48 óra.

2019. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Jól néznénk ki, ha a hímivarsejtek várakoznának :*D. Elég hamar kihalna az emberiség. Az 1-es válaszoló írja helyesen. A petesejt várakozik a petevezetékben a hímivarsejtre. Itt egy illusztráció:


https://www.youtube.com/watch?v=pgyJHg-RQds

2019. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó. Akkor mi a magyarázatod az ovuláció előtti együttlétből fogant gyermekekre? Amikor bizonyítottan nem tudtak együttlenni ovuláció napján csak előtte mondjuk 2-3nappal
2019. márc. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es: bármilyen hihetetlen is, de igen a spermiumok képesek várni. Megfelelő körülmények között, akár 3 napig is - ahogy egyik előttem szóló írta.

A petesejt csak max 24 órán át él, míg a spermiumok akár 48-72 is. A petesejt nem igazán várakozik, inkább azt mondanám, hogy miután kilökődött a petefészekből, egy nagyon lassú utat kezd meg a méh felé, a vezetékben lévő csillók folyamatosan előre tolják, akár megtermékenyült, akár nem.

Tehát:

A spermium: gyors, nagyon pici és sokáig el tud élni.

A petesejt: lassú, nagy és hamar elhal ha nem termékenyül meg.

Kérdező: ahogy más is írta. A hüvelyben gyorsan elpusztulnak a spermiumok, mivel a hüvely falának PH értéke hosszú távon nem tesz jót nekik. Valóban igaz, hogy ovuláció idején a legkedvezőbb a méhnyak "állása", de gondolj csak bele. Ha ennyire tuti lenne, hogy nem jut be egyetlen hímivarsejt sem, akkor nem kéne annyit parázni a védekezés miatt.

2019. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!