Ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nem olyan hosszú idő, de én már úgy érzem, hogy egy fél élet (17 hónapja) nem sikerül teherbeesnem.Ezalatt az időszak alatt 4x volt korai vetélésem.Semmit, de semmit nem találnak.Egyszerűen már azt sem tudom, merre kellene tovább mennünk.Pajzsmirigy rendben, nincs IR, nincs PCOS, nincs semmilyen véralvadási probléma (leiden,antifoszfolipid szindróma és társait kizárták) Nincs immunulógiai probléma, hormonok rendben, szervi gondom nincs.Párom eredménye rendben.Mi lehet még ezeken kìvül????Merre induljak tovább??Hiába magán orvosokhoz megyek, egyszerűen senki nem vesz komolyan mert még fiatalok vagyunk (amúgy annyira nem)Minden vizsgálatot,mindent úgy kell/kellett kikönyörögni.Doki mondta hogy belefoghatunk az inszeminációba, de úgy gondolom addig felesleges ameddig ki nem derül, hogy miért nem tud beágyazódni a pici.Ezidő alatt még egy nyomorult progeszteron pótlást sem kaptam soha.Az a legborzasztóbb, hogy nem találnak semmit, így kezelni sem tudják, és nem sikerülhet teherbe esni.Most Gyuri bácsi babaváró teakeverékével próbálkozom, de a micsodám is kivan már..

2019. ápr. 10. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Próbáld ki a trimeszter. A facebook oldalán rengeteg sikertörténet van, rengeteg trimeszteres csoda babával, akiknél szintén nem tudták, hogy mi a probléma, és a trimesztertől teherbe estek és meg is maradt a baba
2019. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom amin keresztul mentel, teljesen aterzem a helyzeted. Harom ev alatt 3 vetelesem es 2 kemiaim volt. Minket is kivizsgaltak, teljesen jol vagyunk, semmit nem talaltak. Most ujra terhes vagyok, 10 hetes, meg soha nem jutottunk el idaig es meg a szivhang megjelenese elott mar lealltak a fejlodesben. Eddig minden rendben, remelem igy is marad es ez a baba velunk marad.

Sok erot es kitartast kivanok neked!

2019. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Átjárhatósági vizsgálat nem volt?
2019. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mimdenkinek!Köszönöm a bíztató szavakat.Átjárhatósági vizsgálat nem volt, mivel 4x maga a fogantatás megtörtént, csak a beágyazódásnál "vérzett el" a dolog.Nekem legalábbis ezzel magyaráták a dokik (kettő doki is) hogy ezért nem kell.
2019. ápr. 10. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Igy van! Nekem sem csinaltak atjarhatosagit mivel a fogantatas eleg konnyen osszejott csak a tovabbi fejlodesel volt gond.

2es voltam

2019. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

D vitamin,E vitamin szintet, kortizol szintet lehetne nézni. Közvetve befolyásolhatják a megtapadást. Esetleg meg egy 24 órás Ekg. Vannak bizonyos szívritmuszavarok, amik befolyásolhatják.

Kitartást kívánok nektek!

2019. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló köszönöm!D és E vitamin hiány nem hinném hogy fennáll, mert folyamatosan szedek E és D vitamint.Viszont ezelet amiket írtál még senki nem nézette meg.Ezekere milyen orvos adhat beutalót?Egyáltalán államilag támogatottak, vagy csak magánlaborokban csinálnak ezekre vonatkozó vérvételt?
2019. ápr. 10. 22:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Előkerestem a leleteimet, kortisolt is néztek tavaly augusztusban, 549 nmol/L lett az enyém, ref.tartomány 138-690.Endokrinológus azt mondta erre a leletemre, hogy rendben van.Szóval akkor kortisol is rendben, ezt is ki lehet zárni.
2019. ápr. 10. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Mennyi a D-vitamin szinted? (100 – 130 nmol/L közötti értéknél ágyazódik be az embrió, ez alatt, a D-vitamin hiánya miatt el sem indul a beágyazódás / megtapadás).

2. Vashiányod van-e? (Nagyrutin vérvételnél ezt is nézik, háziorvostól ingyen kérheted, FE és TSH is fontos, meg a gyulladás kimutatására a CRP érték lényeges még.)

3. Pajzsmirigyeddel minden rendben? A TSH-d mennyi? (0,5 - 1,5 között jó az érték a lombikhoz. A max. érték 2, mert a sok hormontól a TSH érték általában nagyon megemelkedik!) Néztek-e a TSH mellé FT3, FT4 és Anti-TPO és Anti-TG értékeket?

4. IR vérvételed az elmúlt 2-3 hónapban hogy alakult? (0, 60, 120 perces cukor- és inzulin vérvételre gondolok. Általában a 60 perces és 120 perces inzulin mutatja az IR gondokat, egy sima orvos nem ért ezekhez, csak ENDOKRINOLÓGUS!! Nektek olyan endokrinológus kell, aki ért az IR-hez és a lombikhoz is egyaránt! Kisebb eltérésnél elég a heti 4x-i 35-50 perces dinamikus mozgás és 140-160 gr-os ch diéta, de magasabb értéknél már IR gyógyszerre van szükség).

5. HOMA indexed mennyi volt? …. Ezt az IR leleteden találod (2 alatt jó)

6. Hány cm és hány kg vagy? ……. Mennyi a BMI indexed? ……(Túlsúly esetében nehezebben van megtapadás, illetve kezeletlen IR esetében is kisebb az esély a sikerre! Nagyon fontos a napi 1 óra dinamikus mozgás, hogy legyen a méhben vérkeringés és a beültetés után is kapjon oxigént az embrió)

7. Volt már trombózis kivizsgálásod? Néztek vérzékenységi panelt nálad? (Leiden- és MTHFR-, PAI1 mutációk, stb.) Szedtél-e már Aspirin Protect-et a beültetés előtti héttől, ami segíti a megtapadást? (Leszívás előtt 2 nappal már nem szabad szedni, beültetés után lehet folytatni, hogy ne legyen bevérzés.) Vérzékenységi eltérésnél (heterozygota vagy homozygota) szükséges lesz Clexane és ilyen esetben a folsav nem szívódik fel, csak a FOLÁT, ezért a babavitamin mellé FONTOS a DR. BEST FOLÁT szedése is pluszban.

8. Pároddal voltatok-e páros genetikai kivizsgáláson? (Istenhegyi Klinika Cytogenetika / Kariotípusos meghatározás). Mert ha itt gond van (pl. 5-ös számú kromoszóma hiba), akkor hiába szép és jól osztódó az embrió, vagy meg sem tapad, vagy beteg gyerek születik. Magyarországon a PDG embriógenetika megoldható ilyen esetben, de a legjobb a külföldön elérhető PGS embriógenetikai vizsgálat, az jóval több és áthatóbb vizsgálatot foglal magába.

9. Nézettél már Infertilitás III. panelt a Synlabnál? Ezek ugyanis az ételallergiákat vizsgálják, és a vetélési kockázatot is nézik, hogy miért nem tapad meg az embrió?

10. Prolaktin (stresszhormon) értékedet mérték-e 21-ik ciklusnapon? (Mert ha magas a Prolaktin szinted, akkor pl. a durva stressz miatt sem tud beépülni az embrió. A legjobb a 200 alatti érték a prolaktinnál.) Ha magas a Prolaktin szinted, akkor gyógyszeres kezelés kell rá (Bromocriptin)! Amennyiben 260 felett van a prolaktin értéked, akkor sajnos alacsony lesz a progeszteron szinted, ami elég nagy gond, mert az alacsony progeszteron esetében el sem indul a HCG termelődés, mert nem kap elég sárgatest hormont a baba, így vagy nem fog megfelelően fejlődni, vagy az első 12 hétben elvetélsz.

11. Volt-e már korábban műtéted vagy feküdtél-e pár napig kórházban? Ha igen, akkor nézettél-e már NK ölősejt vizsgálatot a Bp-i Podmaniczky utcai Synlabnál? (Celluláris immunstátusz és NK funkció a neve, 2018-ban 32.000 Ft volt az ára + vérvételi díj) Az utolsó lombik injekciótól vagy progeszteron kúptól min. 2 hónap teljen el, hogy ne legyen fals az eredmény! A ciklusod 17-23-ik napjai között kell levetetni a vért (rövidebb ciklusnál az ovuláció után 4, max. 5 nappal később). Csak kedden és csütörtökön van ilyen vérvétel, 7.30 – 10.00 között, ELŐJEGYZÉS SZÜKSÉGES!! A vizsgálat előtt nem lehetsz 1 hónapig beteg, mert fals lesz az eredmény!!

12. Volt-e páros immunológiai kivizsgálásotok? (HABAB vizsgálat.) Ezt azoknak érdemes megcsináltatni, akinek vagy el sem indult a HCG (nem volt megtapadás), vagy elvetéltek már, és nem találják a dokik az okot. HABAB a vizsgálat a neve, és a G1 LABOR-ban végzik ezt a vérvételt, - ahogy az NK-nál is – itt is a lombik után 2 hónapnak el kell telnie, hogy ne legyen fals az eredmény, és a ciklusod 17-22-ik napja között kell menni a vérvételre, pároddal együtt!

13. Párodnál néztek már sperma töredezettséget? Ugyanis ha töredezett a sperma, hiába mennek el az embriók 3-5-6 napig, és látszólag hiába "szépek", soha nem lesz megtapadás, ha a DNS fragmentáció 15%-ig jó a lombikhoz (max. 19%), a ROS érték 10% alatt vagy alsó tartományban jó, egyébként rossz minőségű embriók jönnek létre, amik ha el is indulnak, sajnos az első 12 hétben vetélést okoznak az esetek 40-60%-ában. Volt már HBA sperma tesztje párodnak? A HBA érték, azaz a hialuronkötődési- és kromoszóma érték a spermáknál 80% FELETT jó, egyébként sajnos nem elég az IVF és ICSI, ha 80% alatt van a HBA, akkor csak a PICSI, azaz az egyenkénti hialuronsavas spermaválogatás hoz csak sikert, mivel az ICSI-nél nem lehet ezt a hialuronkötődéssel rendelkező spermákat válogatni (tapasztalatból írom, nekünk is ez volt a gond és csak PICSI-vel sikerült teherbe esnem). A PICSI arra jó, hogy csak a jó minőségű spermákat válogassák ki, és a legjobbakat fecskendezzék be a petesejtbe, és sikert lehessen elérni. HBA probléma esetében az esetek 90%-ánál nem elég a vitamin kúra és az ásványi anyag beszedése, ilyen esetekben a BÉMER terápiával lehet sikert elérni (nálunk 6 év ment el csak a vitaminokkal, amik nem hoztak teljes sikert, 3 hónap, napi 3x-i BÉMER terápiával viszont a DNS értéket 96%-ról 19,6%-ra tudtuk levinni férjemnél, a ROS is 40%-ról 10%-ra ment le. A HBA is 33%-ról 71,8%-os lett, így sikerült 22 érett petesejtet és 18 embriót létrehozni, 44 éves koromban és végre terhes lettem!!

2019. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizony, citogenetikai vizsgalat fontos!
2019. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!