Meddőségi vizsgálatok?

Figyelt kérdés
Aki jártas a témában, az leírná nekem, hogy a hormon vizsgálatokon kívül, milyen kivizsgálásokat célszerű még alkalmazni. Gondolok itt haematológiai, immunológiai, genetikai és anatómiai vizsgálatokra. Próbáltam utána nézni, de annyi vizsgálat van és a legtöbbről nem is tudom mire való. Szeretnék utána számolni, hogy ha nem sokára oda kerülünk, mi mennyibe fog kerülni. Az orvosom nem mond egyenlőre semmi konkrétat, amíg túl nem leszek az előre felírt 3 hónapos closty kúrán.
2019. ápr. 12. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudok erdemben segiteni, mert nekem csak hormon, atjarhatosagi es ultrahangos vizsgalatom volt, viszont nem ejtettel szot a parod spermium vizsgalatatol. Ugye a clostyzas elott az, meg a te atjarhatosagi vizsgalatod megvolt?
2019. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én írásom, egy lány szedte össze ezeket az egyik meddőségis csoportban.

Árban - ha tényleg mindent meg akartok csináltatni - 500-600 ezerrel simán számolhattok azzal együtt, hogy az eredményekkel magánrendelésekre kell járkáljatok..


1. Mennyi a D-vitamin szinted? (100 – 130 nmol/L közötti értéknél ágyazódik be az embrió, ez alatt, a D-vitamin hiánya miatt el sem indul a beágyazódás / megtapadás).


2. Vashiányod van-e? (Nagyrutin vérvételnél ezt is nézik, háziorvostól ingyen kérheted, FE és TSH is fontos, meg a gyulladás kimutatására a CRP érték lényeges még.)


3. Pajzsmirigyeddel minden rendben? A TSH-d mennyi? (0,5 - 1,5 között jó az érték a lombikhoz. A max. érték 2, mert a sok hormontól a TSH érték általában nagyon megemelkedik!) Néztek-e a TSH mellé FT3, FT4 és Anti-TPO és Anti-TG értékeket?


4. IR vérvételed az elmúlt 2-3 hónapban hogy alakult? (0, 60, 120 perces cukor- és inzulin vérvételre gondolok. Általában a 60 perces és 120 perces inzulin mutatja az IR gondokat, egy sima orvos nem ért ezekhez, csak ENDOKRINOLÓGUS!! Nektek olyan endokrinológus kell, aki ért az IR-hez és a lombikhoz is egyaránt! Kisebb eltérésnél elég a heti 4x-i 35-50 perces dinamikus mozgás és 140-160 gr-os ch diéta, de magasabb értéknél már IR gyógyszerre van szükség).


5. HOMA indexed mennyi volt? …. Ezt az IR leleteden találod (2 alatt jó)


6. Hány cm és hány kg vagy? ……. Mennyi a BMI indexed? ……(Túlsúly esetében nehezebben van megtapadás, illetve kezeletlen IR esetében is kisebb az esély a sikerre! Nagyon fontos a napi 1 óra dinamikus mozgás, hogy legyen a méhben vérkeringés és a beültetés után is kapjon oxigént az embrió)


7. Volt már trombózis kivizsgálásod? Néztek vérzékenységi panelt nálad? (Leiden- és MTHFR-, PAI1 mutációk, stb.) Szedtél-e már Aspirin Protect-et a beültetés előtti héttől, ami segíti a megtapadást? (Leszívás előtt 2 nappal már nem szabad szedni, beültetés után lehet folytatni, hogy ne legyen bevérzés.) Vérzékenységi eltérésnél (heterozygota vagy homozygota) szükséges lesz Clexane és ilyen esetben a folsav nem szívódik fel, csak a FOLÁT, ezért a babavitamin mellé FONTOS a DR. BEST FOLÁT szedése is pluszban.


8. Pároddal voltatok-e páros genetikai kivizsgáláson? (Istenhegyi Klinika Cytogenetika / Kariotípusos meghatározás). Mert ha itt gond van (pl. 5-ös számú kromoszóma hiba), akkor hiába szép és jól osztódó az embrió, vagy meg sem tapad, vagy beteg gyerek születik. Magyarországon a PDG embriógenetika megoldható ilyen esetben, de a legjobb a külföldön elérhető PGS embriógenetikai vizsgálat, az jóval több és áthatóbb vizsgálatot foglal magába.


9. Nézettél már Infertilitás III. panelt a Synlabnál? Ezek ugyanis az ételallergiákat vizsgálják, és a vetélési kockázatot is nézik, hogy miért nem tapad meg az embrió?


10. Prolaktin (stresszhormon) értékedet mérték-e 21-ik ciklusnapon? (Mert ha magas a Prolaktin szinted, akkor pl. a durva stressz miatt sem tud beépülni az embrió. A legjobb a 200 alatti érték a prolaktinnál.) Ha magas a Prolaktin szinted, akkor gyógyszeres kezelés kell rá (Bromocriptin)! Amennyiben 260 felett van a prolaktin értéked, akkor sajnos alacsony lesz a progeszteron szinted, ami elég nagy gond, mert az alacsony progeszteron esetében el sem indul a HCG termelődés, mert nem kap elég sárgatest hormont a baba, így vagy nem fog megfelelően fejlődni, vagy az első 12 hétben elvetélsz.


11. Volt-e már korábban műtéted vagy feküdtél-e pár napig kórházban? Ha igen, akkor nézettél-e már NK ölősejt vizsgálatot a Bp-i Podmaniczky utcai Synlabnál? (Celluláris immunstátusz és NK funkció a neve, 2018-ban 32.000 Ft volt az ára + vérvételi díj) Az utolsó lombik injekciótól vagy progeszteron kúptól min. 2 hónap teljen el, hogy ne legyen fals az eredmény! A ciklusod 17-23-ik napjai között kell levetetni a vért (rövidebb ciklusnál az ovuláció után 4, max. 5 nappal később). Csak kedden és csütörtökön van ilyen vérvétel, 7.30 – 10.00 között, ELŐJEGYZÉS SZÜKSÉGES!! A vizsgálat előtt nem lehetsz 1 hónapig beteg, mert fals lesz az eredmény!!


12. Volt-e páros immunológiai kivizsgálásotok? (HABAB vizsgálat.) Ezt azoknak érdemes megcsináltatni, akinek vagy el sem indult a HCG (nem volt megtapadás), vagy elvetéltek már, és nem találják a dokik az okot. HABAB a vizsgálat a neve, és a G1 LABOR-ban végzik ezt a vérvételt, - ahogy az NK-nál is – itt is a lombik után 2 hónapnak el kell telnie, hogy ne legyen fals az eredmény, és a ciklusod 17-22-ik napja között kell menni a vérvételre, pároddal együtt!


13. Párodnál néztek már sperma töredezettséget? Ugyanis ha töredezett a sperma, hiába mennek el az embriók 3-5-6 napig, és látszólag hiába "szépek", soha nem lesz megtapadás, ha a DNS fragmentáció 15%-ig jó a lombikhoz (max. 19%), a ROS érték 10% alatt vagy alsó tartományban jó, egyébként rossz minőségű embriók jönnek létre, amik ha el is indulnak, sajnos az első 12 hétben vetélést okoznak az esetek 40-60%-ában. Volt már HBA sperma tesztje párodnak? A HBA érték, azaz a hialuronkötődési- és kromoszóma érték a spermáknál 80% FELETT jó, egyébként sajnos nem elég az IVF és ICSI, ha 80% alatt van a HBA, akkor csak a PICSI, azaz az egyenkénti hialuronsavas spermaválogatás hoz csak sikert, mivel az ICSI-nél nem lehet ezt a hialuronkötődéssel rendelkező spermákat válogatni (tapasztalatból írom, nekünk is ez volt a gond és csak PICSI-vel sikerült teherbe esnem). A PICSI arra jó, hogy csak a jó minőségű spermákat válogassák ki, és a legjobbakat fecskendezzék be a petesejtbe, és sikert lehessen elérni. HBA probléma esetében az esetek 90%-ánál nem elég a vitamin kúra és az ásványi anyag beszedése, ilyen esetekben a BÉMER terápiával lehet sikert elérni (nálunk 6 év ment el csak a vitaminokkal, amik nem hoztak teljes sikert, 3 hónap, napi 3x-i BÉMER terápiával viszont a DNS értéket 96%-ról 19,6%-ra tudtuk levinni férjemnél, a ROS is 40%-ról 10%-ra ment le. A HBA is 33%-ról 71,8%-os lett, így sikerült 22 érett petesejtet és 18 embriót létrehozni, 44 éves koromban és végre terhes lettem!!

2019. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Első: igen, az átjárhatósági és a párom vizsgálata is meg volt. Rendben vannak.


Második: nagyon hasznos felsorolás, köszi! D vitamin, vas, pajzsmirigy, ir, prolaktin, progeszteron mind-mind megvolt. Az eredmények jók lettek szerencsére. A többit még nem csináltuk meg, de most már legalább tudom, milyen vizsgálatokra lesz még szükség.

2019. ápr. 13. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!