FülöpnéÁgi kérdése:

Teherbeesés 3,85 -s TSH-val?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlt hónapban kezdtem el a Letrox 25mg szedését 6,3as TSH értékre. November óta nem sikerül a 3.baba, ezért kaptam a gyógyszert! Múlt héten pozitívat teszteltem, de sajnos 3 nap késés után megjött. Az orvos szerint biokémiai terhesség volt. A TSH viszont már 3,85 lett alig 1 hónap alatt.

Kérdésem, hogy ezek után esélyes hogy sikerülni fog a következő hónapban ilyen 3,85 tsh-val?



#pajzsmirigy #TSH #Letrox #terhesség tervezése
2019. ápr. 16. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is annyival jött össze, legoptimálisabb az 1-2 közötti érték, de nem azt jelenti, hogy 3,8-cal lehetetlen teherbeesni.
2019. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Jobb ha majd akkor próbálkoztok, ha be lesz állítva rendesen. Addig a babának is bajt okozhat. De minden esetre beszéld meg az endokrinológussal
2019. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez az érték is okozhatta a vetélést, azt hogy nem maradt meg...
2019. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3,85-ös TSH-val nem kellene teherbe esni. Meg kellene várni, míg lemegy a normál értékre, azaz 2,5 alá.
2019. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
A normál érték 4,5 alatt van, ezt nekem a nőgyógyász-endokrinológusom mondta és mire levitte a gyogyszer 3,8-ra a tsh-mat, engedte a gyerekcsinálást. Lehet, hogy jobb az 1-2 közötti érték, de 4,5-ig nem számít pm alulmüködésnek.
2019. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Várnék a helyedben még.Nem a fogantatás miatt konkrétan,hanem hogyha megfogan, utána hormonálisan minden rendben menjen,ne legyen esetleg beteg a baba,vagy ne legyen vetélés.Én mindhárom gyermekemnél letrox alatt estem teherbe.Az elsőnél szigorúan csak 2 alatt engedte a doki a próbálkozást.Másodiknál szoptatás alatt estem teherbe,ott be volt amiatt állitva.A harmadiknál kb 3 körül volt a tsh,jó ideje ugyanannyi gyógyszert szedtem,de így is összejött és gyönyörű egészséges a kislányom.

Ettől függetlenül persze sikerülhet,de szerintem a 25 kevés lesz,az csak a kezdőadag,kb 50es lesz jó.Viszont nálam pl volt olyan is,h heti 2 napot kevesebbet vagy többet kellett szedni.Ráadasul a szervezetnek hozzá kell szokni a letroxhoz,nekem olyan tüneteim voltak,h hát nem kívánom senkinek....Kitartás!

2019. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tobbi ertek milyen? Ft3,ft4,aTPO?
2019. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5.: Konferencián meg azt mondta egy endokrinológus a legújabb ajánlások szerint, hogy 1. trimeszterben 1-2,5 között kellene lennie. És mivel az első 2 hétben nem is tudsz a terhességről, és idő is, mire beáll a norm. tartományba, így nem a pozitív tesztnél kellene elkezdeni gyógyszerelni.
2019. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5

Az éhomi inzulin szint is normális 24-25ig, gyerekcsináláshoz meg mégis 5 alattit javasolnak. Ezek az értékek nem terhes emberekre vannak kitalálva...

2019. ápr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 de hát részben a terhességem miatt jártam az endokrinológushoz, oké, lehet egy tudatlan barom, de az biztos, hogy semmi bajunk nem lett attól, hogy 3,8-as tsh-val estem teherbe.
2019. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!