Pco gyanu. Teherbe eses mennyire nehez? Menjek endo dokihoz? Gyogyszeres kezeles szukseges?

Figyelt kérdés
sziasztok.ovu elott voltam nogyogyasznal es megallapitotta hogy pco gyanut lat huvelyi uh-n viszont azt mondta hogy nincs szindromam mert elotte voltam 5honappal uh-n akkor semmi sem volt.Azt mondta nagyon minimalis pici cisztakat lat es hogy ezzel nem erdemes meg foglalkozni mert nem komoly, hozza teszem hogy 19eves vagyok es fel eve probalkozunk parommal (24) sikertelenul.a nogyogyasz azt mondta hogy probalkozzunk meg par honapot ha nem jon spontan akkor menjek vissza.Viszont arra gondoltam ha pco gyanum van akkor addig en elmegyek egy endocinologushoz es kivizsgaltatom magam nem e ir em van vagy pm alulmukodes vagy barmi mas. A nogyogyaszom szerint eleg enyhe pco van mert nem vagyok kover sem szoros sem pattanasos,mensi elott jon par pattanas es csak a hajam hullil de az is minimalisan (festem a hajam)Mondta a nogyogyaszom valoszinu eddig ezert nem jott ossze a baba a kis cisztak miatt. Viszont 27naponta normalisan megjon vam hogy 1nappal hamarabb avagy kesobb,ovum szerintem van mivel felidoben mindig megvan a tpjas feherje nyakom,petefeszek szurkalas majd hoemelkedes(meres nelkul is erzem neha)Szerintetek a cisztak kidurranhatnak maguktol?ermedes elmennem endo dokihoz ahkgy tervezem?Szerintetek spontan ossze johet egy kisbaba?Tanacsot barmit elfogadok!Koszonom.hogy elolvastatok szep napot :)
2019. máj. 5. 12:48
 1/10 A kérdező kommentje:
meg annyit hogy sosem szedtem fogamzad gatlot,mindig gumival vedekeztem.plusz semmilyen gyogyszert nem szedek semmire sem.
2019. máj. 5. 12:49
 2/10 anonim ***** válasza:
A kérdéseid nagyobb részére nem tudom a választ, de amire igen, az, az, hogy félév nem sok idő a teherbeeséshez, ilyen fiatal korban sem. Nekünk pont félév alatt jött össze, de nem minden megfelelően időzített aktusból lesz terhesség, türelmesnek kell lenni.
2019. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha van szabályos menstruációd, és érzed az ovu jeleit, akkor egyelőre én nem mennék a helyedben dokihoz.
2019. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a nőgyógyász aki szerint azért nem lehetsz komoly pco-s mert nem vagy kövér lódoktor! Én 42kg vagyok és pco-m van.Ha a pco gyanú fenn áll akkor érdemes endokrinológushoz elmenni,semeddig nem tart pár vérvételt csinálni és úgy biztosan tudhatod, hogy valóban rendben vagy e.

Amúgy nekem hamar jöttek a gyerekek pco mellett is kb 8-9 hónap alatt.

2019. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kivagyok ettol,hogy az orvosok ilyen benak.

A Pco/pcos az az Inzulinrezisztencia tunete!

Tehat IR-es vagy Pco-val. Viszont vannak olyan IR-esek akik nem pcosok.

Tehat csinaltass egy 3pontos cukor+inzulin terhelest

Es kezd el a dietat sportot.

2019. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy van ovulációd, de bocsánat mit érsz vele ha pm alulmüködes vagy kezeletlen IR miatt ha sikerül megfogannia nem marad veletek????

Keress fel egy endokrinologust aki elkuld egy vérvételre majd. Ha szükséges gyógyszerrel kezel majd! Ha nem szükséges nem fog. Dee inkább lásson minthogy elmenjen egy élet mert nem kezeled magad pedig lehet hogy kellene.

2019. máj. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ir-s lennek,viszonf lehet tunetmentes is nem igaz?azert akarom kivizsgaltatni magam hogy meg idoben elfojtjuk csirajaban a dolgokat es utana johet is a baba :) sportolni nem igazan sportolok,inkabb gyalog jarok sokat sokfele..meg jo hogy most nincs autonk igy messzebb helyekre is gyalog megyek 65-67kilo kozott ugrandozok a 165centimmel..jovo heten hetfon megyek vissza rakszuresre a nogyogyaszomhoz akkor megnezzuk ujra a cisztaimat es ha ott vannak mellyebben megtudakolok dolgokat es meg azon a heten idopontot kerek az endo dokihoz is.Megvagyok ilyedve mert sokakat olvasok akik keson jottek ra a pcora stbre es eveket vesztegettek el hiaba akartak kisbabat,en inkabb most elkezdek mindent 19evesen nemcsak a baba miatt hanem magam miatt is!
2019. máj. 6. 07:53
 8/10 A kérdező kommentje:
valaki esetleg meg?
2019. máj. 6. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el endokrinológushoz az majd ad papírt vérvételre és nem kell aggódnod.
2019. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezeletlen pcos-sel nem is próbálkoznék, kb fölösleges, csak mennek a hónapok.
2019. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!