Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi az igazság a babaváró...

Mi az igazság a babaváró vitaminokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén januárban voltam hormonvizsgálatokon, akkor 3,5 éve annak, hogy a baba nem akar érkezni. Eléggé lent volt az összes hormonszintem, de azt hozzá kell tennem, hogy nehéz időszakom volt. Ezért döntöttem GAL vitamin szedése mellett. Csak jókat olvastam róla, hogy ez rendbe rak sok mindent, ellenben egyre több helyen olvasom és már hallom, hogy kitolja az ovulációt és a menstruációt is. Szeretnélek benneteket megkérdezni, hogy ez indokolja, hogy letegyem a vitamint, vagy teljesen normális a folyamat? Sajnos a nőgyógyászom nem tudom utolérni pont kirándulni van, ezért elsőként itt próbálkozom.



2019. máj. 10. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Én femibiont szedek. Volt egy missed abom tavaly tavasszal, miután a hcg kiürült a szervezetemből elkezdtem szedni. A ciklusom brutál össze-vissza volt a műtéti beavatkozás miatt (de kellett...). Ősszel életmódot váltottam, beállt a ciklus (vagyis vissza) és második próbálkozásra, már össze is jött a pici. Azóta is szedem a vitamint, már a kettest értelemszerűen.
2019. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A babaváró vitaminok csak vitaminkészítmények, szerintem hülyeség, hogy kitolják a menzeszt és befolyásolják az ovut. Nézz csak utána, mi mindent tartalmaz egy terhesvitamin. Vitaminok ásványi anyagok, köztük folsav, amikre nagy szüksége van egy anyának. Gyakorlatilag a folsav kivételével egy multivitamin tablettában is ugyanezek vannak!

Felejtsétek el azt a tévhitet, hogy a terhesvitaminok bezavarnak! Nincs bennük egy fia hormon sem! Ha összezavarodott a ciklus, annak 1000 %, hogy más oka van!

2019. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Nem teljesen hülyeség. Ugyanis: D vitamin nagy dózisban található benne, ami igenis beleszól a hormonháztartásba. Tartós D-vitamin hiány döntően befolyásolja a terhesség valószínűségét. Továbbá nem egy helyről tudom, hogy a nagyon stresszes időszakban pláne elengedhetetlen, akik babát szeretnének, mert sokaknál alvászavar léphet fel, a prolaktin szint pedig megnő, ami kizárja a terhességet. Igenis nagyon sok mindent befolyásol.
2019. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!