Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR nélküli PCOS-re mi a megoldás?

IR nélküli PCOS-re mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Cukor- és inzulinterheléses eredményem jó lett, de a doki szerint PCOS fent áll. 3 hét múlva megyek vissza hozzá, akkor beszéljük meg a részleteket.

Mire számítsak?


2019. máj. 15. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Leírnád az eredményedet?

Pco nincs ir nélkül.

Ir lehet pco nélkül.

2019. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal lehet ir nélkül is. FSH és LH aránya felborul, nagas DHEA-S és magas prolaktin.

Plusz ciszták a petefészkekben.


Melyik van meg ezek közül?

2019. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyenek lettek a cukor es inzulin eredményeid?
2019. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az van.

Cisztás petefészek, vérvételnél pedig csak a pajzsmirigy eredményem volt rossz, a többi rendben van, egyáltalán nem kell diétáznom.

Én sem tudom mire számíthatok, múlt hónapban kezdtünk el próbálkozni még csak. A pajzsmirigyre kaptam gyógyszert, meg D vitamint még, mert az is alacsony volt, de ennyi. Orvos azt mondta lehet próbálkozni.

Majd írd meg kérdező, neked mit mondott az orvos :)

2019. máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam.Remélem hasznos lesz.

Egy ir,pco pm beteg.

Nekem 2 orvos azt mondta nincs ir-m 2 meg igen.

Ha nincs durva eltolódás a cukor,inzulin terhelésnél vagy az orvos nem jól értelmezi a terhelést már nem is vagy ir-es.

Sajnos tapasztaltam évek mennek el így.

2 inszemet csináltam végig kezelés nélkül mert hallgattam az orvosra.

2019. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez. Petefészkeim tele cisztákkal, cukorterhelés teljesen rendben van, két orvos is vizsgált, egy nőgyógyász és egy endokrinológus, nincs ir.

Pajzsmirigyem még nem lett vizsgálva, de nincsenek hajhullás,zsíros bőr vagy aknés tüneteim sem.

Öröm az ürömben hogy 6 hónapja szültem, de se szülés előtt se terhesség alatt nem voltak cisztáim, szóval nekem csak most kezdődött :/

Azt mondta a doki, elővigyázatosságból tartsam a 160g diétát és heti 3x kardiozzak, hogy az ir továbbra is rendben legyen....

2019. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Cisztákkal teli petefészkek, pm alulműködés, PCO tünetek, de IR nincs. 2 hét múlva lesz a kontroll időpontom.
2019. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Glukóz: 5,3

Glukóz 120 perces: 5,9


Inzulin: 6,2

Inzulin 120 perc: 23,7

HOMA index: 1,5


A nőgyógyász csak futólag pillantott rá, hogy ezek jó eredmények. Szerintetek nem így van?

Ciszták vannak a petefészkemben, valamint szerepel az egyik korábbi leletemen, hogy "LH/FSH arány kóros".

2019. máj. 16. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
1 órás érték kellene. Ez így kevés sajnos. Ott simán lehet a kutya elásva.
2019. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a 0 perces inzulin magas.

Én úgy tudom 5 alatt kellene lennie.de max 5-ig jó

Jó lett volna egy 60 perces érték is.

Mert lehet ott ugrik fel nagyon.

2019. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!