Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Terhesség korai szakaszában:...

Terhesség korai szakaszában: Gravida mellett magnézium és folsav szedése nem sok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra való a terhesgondozás, hogy ezt megbeszéld az orvossal.


Nekem azt mondta, a magnéziumot hagyjuk meg későbbre.

2019. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem elég csak a terhes vitamin?Abba van folsav is.Szerintem sok.Én csak elevitet szedek.
2019. máj. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a Gravida mellett szedtem c-vitamint is, később (2. trimeszter) magnéziumot labgörcsre és kalciumot. De ezeket mind orvossal beszéltem meg.
2019. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vérvétel fényt derít rá. Nekem egészséges életmód és elevit mellett volt extrém d-vitamin hiányom.
2019. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
51%

A folsav azért nem sok, mert azt nem az esetleges vitaminhiány miatt szeded, hanem mert a 12. hétig bizonyítottan segít megelőzni egy gerincfejlődési rendellenességet a magzatban. (3-6 mg/nap a szükségesnek ítélt mennyiség)

Magnéziumot fölösleges addig szedni, amíg nem jelentkeznek tényleges panaszaid - hasizom-feszülés, görcs, lábgörcs formájában elsősorban. De azt hozzá kell tenni, hogy a Gravidából az ásványi anyagok maximum homeopátiás mennyiségben szívódnak fel, mert rossz felszívódású vegyületekben vannak benne (magnézium-oxid, kalcium-karbonát...)

Ráadásul az ásványi anyagok pótlásánál nemcsak a jó felszívódású vegyület az alap, de az is, hogy egymás felszívódását akadályozó anyagokat ne szedjünk be egyszerre. Márpedig ezt elég nehéz megoldani, ha eleve egy tablettában vannak ezek - pl. vas-kalcium-magnézium.

2019. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!