Az mi, hogy mindenkinek mondják, hogy 35 felett, hogy öreg a terhességhez?

Figyelt kérdés

Mindog is fiatal anyuka akartam lenni. 23 vagyom, eddig itthon laktam, mert "diploma kell". Az van, amit anyámék mondanak, úgy élek, mint egy általános iskolás, barátom csak titokban lehetett...


Akkor van gyakorlatilag 10 évem szülni? Bár nem látom ebből a kiutat, de 35 felett snekinek sem jó szülni...


2019. jún. 19. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

A statisztika mondja, hogy azok a nők, akik 35 fölött vannak, ÁTLAGBAN nehezebben esnek teherbe, mint a 35 évnél fiatalabb nők.


Ez nem azt jelenti, hogy te majd nem tudsz teherbe esni 36 évesen, csak azt, hogy NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL nehezebb lesz, mint 25 évesen.


Ez a biológia, nincsen mit tenni. Sajnos a nőknek nagyjából van 15 évük (kb. 23-38) elrendezni az életüket. A férfiaknak erre több idejük van.


Ezt dobta a gép.

2019. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

A fenéket! Bár egészségfüggő!

Én 23 éves terhesen kakukk madár voltam a rendeléseken,most 32 vagyok a tesóval,a héten voltam genetikain, volt vagy 5 kismama előttem a kombinálton kb. 37-42 között mondták az életkorúkat.

2019. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondják, és nincs is így. Viszont biológiailag nem ez az optimális kor a szüléshez, inkább 25 környékén.
2019. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem csak azt kell nézni hány éves leszel, amikor szülsz, az a "könnyebb" része.

DE! Hány éves leszel, amikor a gyereked

- elkezdi az általánost

- a középiskolát

- leérettségizik

(- lediplomázik)

- szerez 1-2 év élettapasztalatot és a saját lábára áll


A te korodban én is azt hittem, hogy nagyon max. 35 év a korhatár nekem a szüléshez. Aztán úgy hozta a sors, hogy már 33 évesen megütött egyszer, hogy ha teherbe esnék, persze, megtartanám, de remélem, hogy már nem fogok.

2019. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De az iskola miatt és hogy emiatt sokáig otthon laknak, ez kitolódott jócskán.
2019. jún. 19. 19:15
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Valóban kitolódott...,


De a kis petékkel meg a menopauzával ezt senki nem veszélte meg

2019. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Beszélte
2019. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezen kar parazni. Ha 35 folott sikerul, akkor akkor. Ne torodj vele. Elvezd az eleted es ha alkalmad, megfelelo partnered es korulmenyeid lesznek majd szulsz gyereket.
2019. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Nekem öreg lenne én öregnek érezném magam.

Az első terhességemnél mégis kinéztek a 25 évemmel a 20-22 évesek, a másodiknál 31 évesen meg azért, mert jaj de fiatal vagyok. A kötelező uh-knál kb mindrn kismama 35 feletti volt. Mindig nagyokat néztem, mikor egy 40 eves hölgy is ott volt a terhesgondozáson, de ma már ez a "divat".

Nekem volt egy korhatár a fejemben, hogy 33 év felett nem szülök, és ez sikerült is, mert megtaláltam a páromat, akivel belevágtunk. Mindig megteremtettük a gyerekünknek a biztos hátteret úgy, hogy nekünk se legyen rossz. Most 5 hós a kicsi, és nem csinálnám másképp.

Amúgy azt gondolom, ha tr ugy érzed simán szülhetsz 35-40 közt is.

2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem lesz gyerekem... Dedós szerepben vagyok, még orvoshoz is kísérnek..


Nem vagyok rá képes, hogy "általános iskolás vagyok", utába meg hirtelen gyereked legyen...


35-40 felett meg senkinek sem jó...

2019. jún. 19. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!