Alacsony AMH szinttel mi lesz, ha stimulálnak?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltunk a lombik központba. Sajnos nem voltak túl jók a hormon eredményeim, hozzáteszem, hogy előtte 5 inszemináción voltunk és teli nyomtak a legkisebb dózisú Bemfola-val. Hogy aztán emiatt ment-e le az AMH értékem, azt nem tudom, minden esetre januárban mérték és mindösszesen 0,67 volt. Első kérdésem volt, hogy egyáltalán lesz-e bárminek is értelme, lehetek-e spontán terhes, vagy itt kizárólag csak a lombik segít? Erre a lombikos orvos csak hümmögött, mondta, hogy ez belefér, meg amúgy is 37 éves vagyok, majd kisebb dózisban kapom a hormont. Nekem kicsit ijesztőnek tűnt, kérdeztem magamtól, hogy ez mit jelenthet? Nagyon max 4 évünk van gyerekvállalásra aztán klimax? Aztán azon is elgondolkoztam, hogy ez az amúgy sem fényes érték néhány lombikot követően tovább rombolódik?? Mert akkor tényleg hagyni kellene a lombikot és együtt kell élni a gondolattal, hogy rettentő kicsi eséllyel lehetek terhes spontán, de legalább nem zuhan le 0-ra az AMH.

2019. júl. 17. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az inszeminációnak is nagyobb esélye mint a természetes fogantatásnak. A lombiknak a legnagyobb. Ott jobban látszik, hogy hol van a fogantatásban elakadás. Szerintem két kérdés van. Mennyire szeretnétek gyereket és hogy milyen vizsgálatok voltak meg a női hormonokon kívül?

Ahova én jártam, sokaknak sikerült 0,2-0,4es AMHval is.

Ha én lennék a helyedben, én mennék lombikra. De persze ez a Te életed.

2019. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 northplace ***** válasza:
100%
Jól írja az első! Azonban inszemináció 8-9%, nagyon kicsi a sikerességi ráta. Esetedben még meg van a 25-30%, HA más rendben van. A kérdés pedig jó! Ezzel az AMH szinttel nem lehet gond a spontán teherbe esésnek, viszont lombikkal nagyobb az esély! Remélhetőleg jól fognak stimulálni, mert esetedben kisebb dózis szükséges, akkor nem kell aggódni minimálisan fog veszteni ebből az értékből. Kérdés ugyan nem volt lehet-e ezen változtatni, sok orvos szerint nem, mégis többeknek sikerült duplázniuk az alacsony AMH szintet DHEA-val és Q10-el.
2019. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 northplace ***** válasza:
Mármint 25-30% lombiknál a sikerességi ráta.
2019. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
DHEA-t csak orvosi utasításra DHEA szint ellenőrzése után szabad szedni!
2019. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, 2015 júliusában volt az első lombikunk, akkor 0,73 volt az AMH-m. A harmadik 2016 márciusban volt, abból született a kislányunk.

A 4. lombik 2018 novemberben volt, ekkor 0,7 volt az AMH-m. Jelenleg 35 hetes vagyok ikrekkel :).

Én mindegyik lombiknál elég nagy dózisban kaptam a hormonokat.

2019. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 northplace ***** válasza:
Abszolút reális, amit az utolsó válaszadó írt. Nem ezzel az AMH értékkel van gond, hanem a 0,1 alattival.
2019. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hófehérke007 válasza:
100%
Nekem 0.2 körül mozgott az amh-m 35 évesen. A dokim azt mondta, óvatosan kell kezelni a helyzetet, mert még tökéletesen működöm, de ki tudja, meddig. Ő mihamarabbi lombikot javasolt. Utolsó pillanatban, lombikra készülve spontán teherbe estem. Most 6 hetes a kislányom. Szóval van remény a természetes megtermékenyülésre, viszont lombikkal gyorsabban összejöhet...
2019. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyászom mondta, amikor 0,15 volt az AMH-m, hogy ő 0,09-cel is látott természetes fogantatást, de azért elküldött reprodukciós központba. Aztán abban a reprodukciós egységben, ahol mi kezdtünk, nem is vizsgáltak AMH-t.
2019. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!