Zalaegerszegen volt már valakinek (HSG) petevezeték átjárhatósági vizsgálata?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat és tanácsokat szeretnék kérni.
2019. júl. 17. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt 2 eve.

Aznap reggel kellett befeküdni. Együtt az orvossal, asszisztenssel, beteghordó sráccal átsétáltunk a radiológiára, sztk épületbe. Ott fel kellett feküdni a röntgen asztalra, lábak fel. Felhelyezett az orvos egy katétert a mehszajon át a méhbe. Egy pár másodpercig volt kellemetlen. Majd le lehetett tenni a lábakat. Elkezdte benyomni a kontrasztanyagot. Egyik oldalt el volt zárva, de az oldat megnyitotta. Utána lábak fel, kivette a katétert. Atrakott a beteghordó srác a hordágyra és visszamentünk. Par óra múlva mehettem haza. Mindenki ijesztegetett, hogy így fáj meg úgy fáj, de nekem nem fájt. Baromi lassan, óvatosan csinálta a dokim, az biztos. Nem tudom, hogy ez közrejátszik-e.

Vigyél köntöst, mert járóbeteg osztályokon is átsétáltok, kevésbé kellemetlen mint egy kórházi hálóingben.

2019. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is volt, tavasszal. Az első írta, nekem is úgy történt. És nem fájt. Nekem nem szóltak a köntösről, egy szál hálóingbe ücsörögtem az sztk folyosóján, míg vártam a dokit.
2019. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor most leírom a saját tapasztalataimat.

Reggel bementem fèl 8-ra az ambulanciára, ott kellett jelentkeznem, majd elküldtek betegfelvètelre a főèpületbe. Utána a nőgyógyászaton újabb betegfelvètel, majd felküldtek az első emeletre, ahol kaptam egy hálóinget ès megmutatták az ágyamat, nemsokkal kèsőbb mentünk át a beteghordó sráccal az sztk èpületbe ahol a rtg szbában már várt a doki ès az asszisztensek.A beavatkozás kb úgy zajlott ahogy a többiek leírták annyi különbsèggel, hogy nekem pokolian fájt, főleg az a rèsz amikor a kontrasztanyagot nyomták be, meg is ismèteltèk, nem volt egy leányálom. Ezzel nem megijeszteni akarok senkit, a fájdalom totál egyèni dolog, van aki meg sem èrzi. Utána nekem már nem volt vèszes csak nèha fájdogált egy kicsit, meg vèrzett, de másnapra szinte teljesen elmúlt. A vicces az volt az egèszben hogy a beavatkozás után felvittek az osztályra, kaptunk ebèdet, utána feljött a doki elhadarta az eredmènyeket majd kiviharzott, ezután 17:00-kor kaptunk vacsorát de senki semmit nem mondott arról hogy mikor mehetünk haza. Este 7-kor mi totyogtunk ki a nővèrpulthoz megkèrdezni hogy mi van, erre kaptuk a kèrdèst " a kollèganô nem szólt? Már règ hazamehettek volna!" :D

2019. júl. 20. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy túl vagy rajta, de sajnalom,hogy fájdalmas volt. Nem tudom, hogy min múlik ez. Sok szerencsét kívánok a továbbiakhoz, remélem hamar babázhattok majd!
2019. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. júl. 24. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg volt egy kis elzáródás azért fájt, de most feloldották. Mihamarabbi baba várást kívánok!
2019. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Látom a kérdezőnek már nem aktuális a kérdés, viszont másoknak még lehet az. Én egy hete voltam, gondoltam részletesen leírom mi hogyan történt.

Nálam is reggel betegfelvétel nőgyógyászati ambulancián, aztán felküldtek a 2. emeletre, kaptam egy ágyat. Arra járt az orvosom és rákérdezett hogy ugye nem ettem semmit... mondtam hogy nem, bár azt nem mondta nekem senki hogy nem kellene, pedig az orvostól és az ambulancián is rákérdeztem. Orvos utólag azt mondta, hogy csak azért kérdezte, mert a kellemetlen érzés/fájdalom/idegesség miatt előforulhat hányás.

Vizsgálatra a beteghordó sráccal sétáltam át másik épületbe. Szerencsére nem csak a korházi hálóingben, azt csak a melegítőmre kellett ráhúzni kivülről. 😊

A vizsgálatot (ha jól értettem) egy gyakorló orvos csinálta a saját dokim felügyelete alatt.

Vizsgálat: (délelőtt 9:45)

Fel kellett feküdni a vizsgáló asztalra, nem volt lábtámasz, szóval a felhúzott térdemet én fogtam. Felhelyeztek vmi eszközt amin keresztül a katétert felvezették... az eszköz felhelyezésénél két éles szúrás (gondolom ahogy megfogatták vhogy), ami az egész alhasamon végigfutó görcsöt okozott, de csak pár másodpercig. Nem tudom ki hogy van vele, én azt szeretem ha a doki mondja hogy mit csinál, mi fog következni, így jobban viselem a fájdalmat. Itt a két szúrásnál nem szóltak. Utána szóltam hogy szeretném ha mondanák mi történik, és azután mondták is.

A katéter felhelyezése csak kicsit nyomó kellemetlen érzés volt, fájni nem fájt.

Aztán letehettem a lábam, feljebb húztak az asztalon, így már egy fokkal kényelmesebb volt.

A kontrasztanyag betolása viszont nekem fájt. Sztem kb 1-2 percig tartó (bár valószínűleg hosszabbnak éreztem mint valójában volt) erős görcs az egész alhasamban, kicsit még hányingerem is lett. Bódítást, érzéstelenítést nem alkalmaznak Zalaegerszegen. Nem mondom hogy nem lett volna kevésbé kellemetlen ha van vmi érzéstelenítés, de ezt a rövid időt amíg fájt én kibírtam nagy levegővételekkel és az asztal szélének a szorításával. (Hozzáteszem sztem annyira nem tűröm rosszul a fájdalmat, fájdalom csillapítót nagyon ritkán veszek be a mindennapokban, pedig vannak sztem viszonylag erős mestruációs görcseim.)

Nekem a jobb petevezetékem teljesen rendben, a bal viszont el van záródva, állítólag az elzáródott petevezeték miatt fájt annyira.

Aztán kiszedték belőlem a cuccokat, az csak kicsit kellemetlen volt.

Ezután átemeltek egy hordágyra és visszatoltak a szobámba, ott beemeltek az ágyba. (délelőtt 10:30 kürül)

A vizsgálat maga nem volt több 5-10percnél, a séta, a röntgen előtti várazkozás, az előkészületek, a visszaút tovább tarot.

Olyan fél órán kereszül éreztem még közepesen erős menstuációs görcs szerű fájdalmat, addig fel sem keltem rendberakni magam.

Aztán 2 órán keresztül minden rendben volt, én fél óránként rohangáltam ki a nővérpulthoz hogy mikor mehetek már haza. 😊 Mondták hogy a kontrasztanyagos vizsgálat miatt muszáj a megfigyelés. Igazuk lett…

2 óra múlva (délután 13:00 körül) elkezdem enyhén görcsölgetni… el kellett mennem wc-re, és kicsit szorulásom volt. Wc-n ülve erőlködés közben viszont olyan szinten kezdtem el görcsölni, hogy majdnem elájultam, alig bírtam visszavánszorogni a ágyba. Levert a víz, légszomj, hányinger, teljesen el is sápadtam… kicsit elment a kép is. Akkor kaptam diclofenacot, ami kb 5 perc múlva hatott, teljesen el is mulasztotta a görcsöt.

Aztán közölték a nővérek, hogy “na látja, nem véletlenül van a megfigyelés”. 4 körül hazaengedtek, de hivatalosan csak másnap reggel 9kor bocsátottak el tünetmentesen.

Utána itthon is csak feküdtem, férjem egy pohár vízért sem engedett felkelni. 😊

Estére kicsit belázasodtam (37,9), de egy szem algoflex elég volt rá.

Másnap is itthon voltam, feküdtem, pihentem. Már nem volt semmi fájdalom,görcs, azért 1-2napig még óvatosan mozogtam, nem ugráltam, nem erőlködtem. Csak attól tartottam hogy nehogy megint szorulásom legyen és nehogy megint begörcsöljek, szerencsére már nem volt ilyen baj.

A HSG napján kicsit véreztem (kb mint mensruációm utolsó napjaiban), azóta is (1 hete) van kicsi pecsételő vérzésem, de egy tisztasági betét elég.

Remélem nem ijesztettem meg senkit, nem volt ilyen szándékom. Csak ahogy írtam, nekem segít ha tudom mire számíthatok, hátha másnak is.

2021. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!