Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 5+6 hetes embrio,3mm CRL, ,...

K.sz1995 kérdése:

5+6 hetes embrio,3mm CRL, , papirra nem irtak szivhangot, de amikor rakerdeztem azt mondta h persze h van. Mas is volt igy?

Figyelt kérdés

06.10.-en menstrualtam utoljara, az alapjan 7 hetes vagyok

Viszont hosszabbak a ciklusaim, igy kesobb fogant a baba, a doki azt mondta, hogxy 7hetesnek felel meg, de a papiron 5+die6 all (ez a die is ismeretlen szamomra..eletemben nem lattammeg ilyet) Se bimanualis vizsgalatot nem csinalt, se szivhangot nem irt a papirra, azt se h elo embrio vagy barmi. Csak annyit, hogy in utero 3mm CRL-el (grav. s.5+die 6). Amikor kerdeztem van-e, azt kondta persze. 3mm-es CRL-t mert. 08.13.-ra hivott vissza, hogy megegyszer ranezzen. Aggodom, hogy lehet valami nincs rendben csak nem akarta elmondani? Mondta h Mg-t es foldavat szedjek, illetve hogx a vedono allitja ki a kiskonyvet. Csak nincs semmi gond akkor. Csak ez a hulye terhessegi kor szamitas idegesit. Foleg, hogy 7 hetrol beszelt, a papiron meg 5+6 van.



2019. júl. 30. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A grav. a terhesség tehát terhes vagy.

Első vizsgálatnál nekem sem írták rá hogy élő, mivel a pulzálás még nem volt hallható, csak látható, részletekben, annyira picike volt. Majd amikor már hallottuk a szívverést két hét múlva, akkor ráírta hogy élő embrió stb.


A terhességi heteken meg ne parázz, egyrészt nagyon bébi még a bébi, simán el lehet mérni, és ilyenkor még egy-két mm eltérés napoknak felelhet meg,másrészt a fogantatás lehetett később is.


Az hogy mikor mensiztél és mikor fogant meg a baba két külön dolog, bár a mensi alapján számolják a terhességet, de az nem a tényleges terhességi kor!

Nekem pl mensi előtt egy-két nappal foganhatott meg a fiam, folyamatosan két héttel kisebb volt, tehát amikor mensi szerint 9 hetes voltam, valójában csak 7. Folyamatosan paráztattak hogy kicsi kicsi, de nem, csak később volt a peteéérésem.


Na, szóval amíg szívverés van, addig ilyen butaságokon mint 5+6 vagy 7, ne izgasd magad.

2019. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kutyakötelessége elmondani egy orvosnak, ha valami nincs rendben.

Tehát nincs baj.

De azért írod alá az anamnézist, mert azzal igazolod, hogy megértettél mindent ami le van írva!

2019. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az is lehet hogy nem volt annyira jó az ultrahang gép és amiatt mért ekkorát, nekem az sztkban teljesen elmérték, kórházi gép viszont sokkal érzékenyebb és ott pedig már minden rendben. Az is előfordulhat hogy valóban később fogant, viszont a neten vannak crl táblázatok és az alapján szerintem valós az 5+6, nekem 6+1nél volt a crl 3,9 mm.

2019. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszt. :) Igazatok van, csak mindig aggodom mindenen, de most megnyigtattatok. :)
2019. júl. 30. 14:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Diagnozishoz meg terhesseg gyanujat irtak..
2019. júl. 31. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!