Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért nem vállalják az orvosok...

Miért nem vállalják az orvosok a felelősséget?

Figyelt kérdés
Kórházba kerültem toxémia gyanúval. Szerencsére 2 hét alatt minden tünetem elmúlt, minden értékem visszaállt a normál tartományba. A héten már nem történt a napi ctg-n kívül semmilyen vizsgálat, mégsem akartak haza engedni. Saját felelősségre jöttem haza, a zárómra ráírták, hogy toxémia, amikor egyértelműen állították, hogy nem az. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, hogy azért ezt írták rá, mert ök nem vállalják a felelősséget.
2019. aug. 8. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert mondjuk ők még bent tartottak volna megfigyelésen hogy minden rendben legyen, te viszont nem akartál maradni. Ha nem figyelhetnek rád akkor miért vállaljanak felelősséget?
2019. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert amiatt kerültél be és nem orvosi javaslatra, hanem saját felelősségre mentél haza.

Ha pedig mégis az lesz, bár a tünetek megszűntek, a vizsgálatok megfelelő értéket mutattak, az orvos szerint indokolt lett volna tovább megfigyelni mielőtt hazamehetsz, akkor ne tudd őket beperelni.

Mert ő bent tartott volna még, te meg saját felelősségedre hazamész, az akkor nem az ő felelősségük, hanem a sajátod.

De

2019. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Hogy vállalnák a felelőséget, ha ott sem vagy? Ez olyan mintha te majd beadod a gyereket oviba, de abban az időben is míg ott van, te vállalod a felelőséget ha valami történik vele... Egyébként a napi CTG-ből is sokminden kiderülhet, nem is értem miért nem bírtál ott maradni...
2019. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kórházból bármivel kezelnek bármikor távozhatsz “saját felelősségre”. Vagyis miután te ezt megtetted mégis milyen felelősséget kéne nekik vállalniuk érted? Ráírták a záródra, hogy ha esetleg mégis probléma adódik akkor akinek a kezébe kerülnek a papírjaid lássa, hogy mégis mi állhat a probléma hátterében.
2019. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarod, hogy vállalják a felelősséget az állapotodért, akkor maradj bent. Ez elég egyértelmű.
2019. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Gyógyulásod nem csak a doki(k)tól függ, hanem nagy részben tőled is.

Miért is vállalnák az orvosok a felelősséget a te felelőtlen magatartásod miatt?

Te keresztbe teszel gyógyítási szándékuknak - és ők legyenek a felelősek, ha mégis a baj elhatalmasodik rajtad?

.

Emberileg megértem a dokikat, ha legközelebb hátra sorolnak be, hiszen most bizonyítottad, te jobban értesz ahhoz, amihez nekik kéne,

2019. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Mivel TE akartál hazajönni, nem ők engedtek el, így természetes, hogy a te felelősséged, hogyha bármi baj történik.

Ők nem akartak hazaengedni, valószinűleg joggal. Így természetesen nem felelősek semmiért. Pl. Ha az oviban nem figyelnek a gyerekedre, es teszem azt, felmaszik a fára, leesik es megsérül, az az óvónő felelőssége, nem a tied.

2019. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én a diagnózisukra gondoltam. Azt mondták nem az, de a záróra mégis ráírták.
2019. aug. 8. 13:05
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert a toxémia akár 1 nap alatt is visszatérhet, ami köztudottan életveszélyes is lehet. Nem véletlenül fektetik kórházba a kismamákat vele. Te hazamentél, a papírodra persze, hogy ráírják. Csak reménykedj, hogy nem lesz baj. Nem tudom, hány hetes vagy, de az utolsó egy-két hétben a legveszélyesebb. Én a helyedben biztos, hogy maradok. Felelősségről írsz az orvosok részéről. Te pedig nagyon felelőtlen vagy saját magaddal és a születendő babáddal kapcsolatban is. Remélem, ha ennyien leoltjuk a fejedet, akkor észbe kapsz, hogy nem kellett volna orvosi utasítás ellenére elhagyni a kórházat.
2019. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerinted, ha beíratom az oviba a gyereket, 2 napig viszem, utána nem, és otthon nekimegy a falnak és agyrázkódást kap, akkor az óvónő vállalja a felelősséget?


Azt írták rá, amire gyanakodtak, hisz a tüneteidet látták. Azt írod, " 2 hét alatt minden tünetem elmúlt".

Azért az nem kevés idő, valami baj csak van, és nem lenne jó, ha kiújulna.

2019. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!