Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van kötelező nőgyógyászati...

Van kötelező nőgyógyászati vizsgálat a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kötelező a védőnő 4 alkalommal, van a 3 ultrahang és a laborok.
2019. aug. 24. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Terhesgondozas nem kotelezo. Ha van 4 pecset, akkor "gondozott a terhesseg", ekkor jar az egyszeri anyasagi.

De ha nem jarsz terhesgondozasra, beutalokat se kapsz, se laborba se UHra, igy nem hinnem, h azok kotelezoek lennenek, a 36.heti UH pl 100% h nem kotelezo!

2019. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Semmi nem kötelező. Azok sem, amiket felsoroltál.
2019. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmi sem kötelező, viszont az egyszeri anyasági támogatás feltétele a 4 pecsét.
2019. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy mondták. Semmi nem kötelező ha téged nem érdekel a gyermeked hogyléte. 4 védőnőnél való megjelenés kell az anyaságihoz és ennyi. De szerintem még senki nem halt bele abba a havi 1 vizsgálatba
2019. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekelne, nem mennék ultrahangra és laborba sem. nem tudhatod, hogy miért kérdezem. egyébként a 30. héthez közeledve már fogok járni, akkor már néznek méhszájat és van értelme. de addig a nőgyógyászati vizsgálaton nem tudok meg semmit a babáról. a labort nézi a háziorvos, a védőnő és az orvos anyukám is. az Uh-t pedig a kiértékelik az intézetben, ahol csináltatom. ott többet megtudok arról, hogy minden rendben van-e, mint a nőgyógyásznál, aki megnézi a leletet (ha van aktuális) és megkérdezi, hogy van-e kérdésem.
2019. aug. 24. 11:15
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ő. Ha nem tudsz valamit akkor inkább tájékozódj. A nőgyógyász minden alkalommal megvizsgál ultrahanggal. Megmutatta 4dben az arcát. Megnézi a méreteit, hogy rendben fejlődik-e. Nekem a magánorvosom minden alkalommal ellenőrizte a méhszáj és a méh helyzetét. De persze. Csak a papírt nézi.
2019. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ne írjál már hülyeségeket! ez a 3. gyerekem és az első 2 trimeszterben még sosem vizsgáltak (kivéve a terhesség megállapítását) és az UH külön van a kórházban. kb 2 percet szoktam bent tölteni.
2019. aug. 24. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos én meg beképzeltem magamnak hogy még lettem ultrahangozva havonta. De ha 3. gyerek akkor ennyit se tudsz hogy mi kötelező? Nekem első és mégis tudom.
2019. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

2 gyerkem van, felidoig 6hetente vizsgalt az orvos, utana 4 hetente kaptam idopontot, majd az utolso ket honaoban 2 hetente (TB). Sose csinalt UHt. A vegen szivhangot nezet maximum es minden alkalommal a mehszajat kezzel.

Minel kevesebb a manualis vizsgalat, annal jobb, ennyi UH is felesleges, nezegetni a pofijat nem kell, se feleslegesen bolygatni azt a szerencsetlent az anyuka oromere...

...es nem 4 vedonoi pecset kell, hanem 4 orvosi! Pont most kerdeztem meg a vedonot errol, mert nekem meg csak 3 orvosi pecsetem van!

2019. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es rosszul tudod. Négyszer kell megjelenned a terhesgondozason, ennyit ír a jogszabály. Tehát mind az orvosi, mind a védőnői pecsét számít. Van, akinek az orvosa állítja ki az igazolást az anyaságihoz, nekem a védőnő állította ki.
2019. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!