Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőt váltani sok panasz...

Védőnőt váltani sok panasz esetén lehet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a védőnőm túlzásba esett a diéta programmal amit rám erőltetne.

Se tojást, tejet, vajat, joghurtokat, tejfölt, kefírt, tésztát, kenyeret, húst, olajos magvakat, banánt, rízst, burgonyát, búzaféléket nem akarja hogy fogyasszak, csak és kizárólag a zöldségeket engedné.

Ha továbbra is ilyen extrém dolgokkal hozakodik elő, akkor válthatok másra?

(21 hetes kismama vagyok)



2019. okt. 6. 12:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos nem. De mi a baja amúgy? Túlsúlyos vagy?
2019. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Engem az érdekelne, mit csinál, ha nem tartod be a diétát? Nem hiszem, hogy tehetne bármit is...
2019. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

Az előírt diétát nem kötelező betartani. Nem véletlen hívják "tanácsadás" nak. A magad és a babád érdekében kell egészségesen táplálkoznod. De tényleg túlzás nen fogyasztani ezeket, egy magzatnak minden fajta jó tápanyagra szüksége van.

Kérdésedre a válasz, nem tudom mi a menete annak ha váltani akarsz, de szerintem jobb, ha az egyik füleden be a másikon ki dolgot alkalmazod, megkérdezed a háziorvosodat, terhesgondozó orvosodat, mi a véleményük ezekről a megszorításokról és máris megnyugszol.

2019. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, gyermekkorom óta enyhe túlsúlyom van a mozgás és az egészséges táplázkozás ellenére is.
2019. okt. 6. 13:07
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz váltani, pedig nem gyengén túllépi a hatáskörét. Semmilyen terápiát nem írhat elő. Terhes nőnek diétát csak orvos ajánlhat. A védőnő max. orvoshoz küldhetne, ha problémát észlel.
2019. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet váltani. De nem értem mi a probléma. Meghallgatod, aztán azt csinálsz, amit akarsz
2019. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Dehát egy védőnő nem tud előírni neked semmit, ő csak javasolhat, te meg azt csinálsz, amit akarsz. Ha ilyen komoly tulsullyal küzdesz akkor érdemes lenne felkeresni egy dietetikust.
2019. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

Leírod hány cm és hány kiló vagy?

Amúgy szerintem ne foglalkozz vele, mondjad hogy betartod, ha szükséged van diétára akkor érdemes diátáznod, azthiszem a cukros kismamáknak van fent a neten csináld azt. A Védőnőnek meg nem kell elmondani. Nem tudom milyen gyakran jársz hozzá de akkor vegyél be egy "leszarom" tablettát és bólogass neki

2019. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
179 cm vagyok és jelenleg 100 kg (5 kg-ot szedtem fel a 21 hét alatt)
2019. okt. 6. 14:37
 10/29 anonim ***** válasza:
44%
179/100 és enyhe túlsúlyként jellemzed? Nem csak a védőnővel van itt baj!
2019. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!