Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A ti védőnőtöknek mi a vélemén...

A ti védőnőtöknek mi a véleménye a légzésfigyelőről?

Figyelt kérdés

Tegnap volt nálunk a védőnő és meglepődtem mikor elkezdte mondani hogy a légzésfigyelő mennyire felesleges, csak koraszülött babáknak kell, egyébként sem tudná senki hogy mit kell csinálni ha riaszt.

Nagyon meglepődtem.

Érdekelne hogy más védőnője is így gondolja-e?



2019. nov. 6. 09:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Az első nekem is ezt mondta de vettem. A második eddig nem mondott semmit, de szinten vettem. Engem megnyugtat.
2019. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Nem szól bele ilyen dolgokba, mindkettőnél használtuk/juk. 😊
2019. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
58%

Részben igaza van. Koraszülött illetve kis súlyú babánál ajánlják. De ott is csak akkor ér valamit, ha tudsz újszülött újjá éleszteni.

Az én védőnőm is elmondta ezeket és hogy ha akarok azért a saját megnyugtatásom végett vehetek

2019. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanez volt a véleménye. Igaza van.
2019. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen normál, egészséges, időre született babámnál 2 hónapos korában sípolt. Már lila volt a fiam mire beértem. Tudtam mit kell csinálni, ösztönök dolgoztak. Ha a te védőnődre hallgatok nem él. Ennyit erről.
2019. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt mondta, hogy vegyünk nyugodtan de csak akkor ha elmegyünk csecsemő elsősegély tanfolyamra is mert anélkül fabatkát sem ér. Abban az esetben ha ragaszkodunk hozzá, ő a Babysenset ajánlotta.
2019. nov. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Már ne haragudj, de miért pontoztál le, mert az én fiamnál leááll a légzés?? Ész megáll.
2019. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ajánlotta, de nem erőltette. Annyit mondott, hogy ehhez tényleg szükséges az elsősegély, mert különben tényleg felesleges, ha nem tudod mit kell csinálni ha besípol. Engem megnyugtat, hogy van.
2019. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
55%

7!


Én pl ezert a mondatért: "Tudtam mit kell csinálni, ösztönök dolgoztak"

Ez konkrétan egy értelmetlen mondat. Az ösztön és a tudatosság két homlokegyenest ellenkező dolog. Ha ösztönösen cselekszel, nem gondolkozol. Pl ösztönből ugrassz a fuldoklo gyereked után a vízbe. Tudatosan kötöd be a gyerekulesbe az autoban.


Valóban, ösztönből is lehet jól reagálni. De nem mindig eleg9, hogy te ösztönből felkapod a gyereket. Újraéleszteni meg tudatosan kell. Ezert értelmetlen a legzesfigyelo, ha nincs mellé elsősegély nyújtó és újraélesztő tanfolyam

2019. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
Értelek, akkor mert nekem sikerült, máris haszontalan a mondat. Mennyivel jobb lett volna végignézni, ahogy meghal. Nem jártam tanfolyamra!!! De lila volt a gyerek, hisz nem vett levegőt. Mégis megoldottam. És szerintem az esetek nagy százalékában más is megtudná, hihetetlen mire képes az ember stresszhelyzetben, amire nem is gondolna. De pontozz akkor, mert szerinted értelmetlen. Hát él a fiam. Az összes értelme megvolt.
2019. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!