Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért van az h otthon majd...

Miért van az h otthon majd 2-3 annyi vizsgâlat van mint itt kint?

Figyelt kérdés

Laktam mâr több nyugati orszâgban, szültem Angliâban, Svédeknél es Spanyolban. De meglepödtem hogy Magyarban mennyi vizsgálat van terhesség alatt.

Most otthon fogok. Mert ide helyezték a férjem. De nekem sok ez a havi vérvétel UH miazmás.

Meg az is furcsa hogy magan doki kellene. Mi baj a rendes rendelöi orvosokkal? Miért kell orvos egyáltalân? Az eddigi szüléseimnél orvos nem is volt bent csak szülésznő.

Teljesen megijedtem hogy valami baj van.

Lehet valahogy minimalizâlni a vizsgalatokat?

Vagy természetesebben szülni? 2 szülésem otthon volt. Csendes nyugodt megszokott környezetben.

Ilyet szeretnék megint.


Tanácsok ötletek valakinek van?


2019. nov. 14. 05:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Én el se tudnám képzelni hogy otthon szüljek.. Lehet minimalizálni. 3 kötelező uh van (11-13, 18-20, 30-32), kb ezekkel egy időben 3 teljes labor, plusz 24. héten terheléses cukor vizsgálat.

Nem kell magán dokihoz menned, ha nem akarsz.

2019. nov. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Napi provokatív kamu, ami felsorolja a szokásos bezzegnyugat sztereotípiákat.


Amúgy ügyi vagy, körbeszülted fél Európát, csak kicsit túltoltad, bőven elég lett volna két ország, és Magyarba' szülés helyett szimpla értetlenkedés.

2019. nov. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Tanacsom, hogy tanulj meg újra magyarul.
2019. nov. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

3 kötelező uh és 3 vérvétel van, plusz a cukorterhelés.

Nem kell magánba menned, mehetsz sztk alapon is, szabad orvosválasztás van. És vannak nagyon jo sztk orvosok, én kifogtam egyet a másodiknám. Nagyon odafigyelt ránk.

Ügyeletben szültem, abban a korhazban, ahová lakcimem szerint tartozom, 2x. Nem volt gondom, jol bantak velem, nem éreztették, hogy nincs fogadottam.

Otthon mégsem szültem volna, mert a második megszülése után elvéreztem volna, így nekem ez igy volt biztonsagos.

2019. nov. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Svédországban, Spanyolországban és Magyarországon..
2019. nov. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

3 vérvétel mellé hozzátenném, hogy a cukorterhelést oda érdemes csapni a 2. Mellé



Vannak fetételei az otthonszülésnek, javaslom erre a meggelelő fb csoportot.


Én Így vagyok nyugodt.


Magánban 4 hetente nagyon jó volt látni a pocit, nem gondolom, hogy ez zavarná.


Most sztk-ba járok... az a várakozás.. ha időpontom van is minimum 1 óra.

/Viszont a nagynak a bébiszittert nehéz megoldani, ha még utaznék is..helyben pedig nincs magán/


Itt a korai Uh-okon kívül csak a kötelezőeket csinálják.


Viszont havonta meg kell jelenni, ki tudja miért...

2019. nov. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi bunkó ember van itt. Tisztelet a kivételnek!
2019. nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Itt sem kötelező csak ajánlott.

Amit felsoroltak "kötelező" vérvételeket , azt is kihagyhatod. Azok a támogatások (Csed, Gyed) miatt kellenek. Ha nem csinálod meg nem lesz következménye, de nem igényelheted ezeket.

Saját felelősségre ott szülsz, ahol akarsz.

Sokan nem tudják, hogy létezik ambuláns szülés is. Nem kell 3 napig bent maradni. Azt a kórházak az anyagiak miatt erőltetik.

Nem kell magán orvost felfogadnod. Az orvost sok esetben (komplikáció mentes szülésnél) csak a végén látsz.

Sztem más orszagokban is kb. így működőnek.

2019. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
3x szült külföldön, 2x itthon és most is terhes. 😂
2019. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: szövegértés egyes neked is...ülj le! Háromszor szült külföldön és most várja a negyediket, akit Magyarországon fog megszülni.

Az hogy kétszer szült otthon, az az otthoni környezetre vonatkozik - nem kórházi körülmények között született 2 gyereke.

2019. nov. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!