Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor érdemes az első vizsgála...

Mikor érdemes az első vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom azt mondta, hogy várjam meg, amíg késik két hetet, akkor teszteljek (haha, nem is értem, hogy gondolta), és még ahhoz képest két héttel később menjek hozzá. Viszont egy csomó helyen olvastam meg ismerősök is mondták, hogy azért ennél jelentősen hamarabb mentek, nálatok hogy volt?

Én ma teszteltem pozitívat, három nap késés után, és a két hét késés+két hét várakozás az kb karácsony előtti hét lenne, nem is vagyok benne biztos, hogy akkor dolgozik a nőgyógyászom (nyilván hétfőn tudok csak időpontot kérni), valóban nem fog látni semmit, ha korábban megyek?


Köszönöm előre is! :)


2019. nov. 16. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy hallgass a dokidra. Most 4 hetesnek felelsz meg kb. 7-8 hetesen már biztos látnak szivhangot. Most elmész azt utána jössz vissza kérdezni, hogy "ez normális? Ilyen meg ilyen ekkora petezsak, amolyan alakú. Jájj ugye minden rendben?" Nem véletlen mondd a dokid amit mondott. De felőlem bármikor elmehetsz csak ne várd hogy érdemben mondanak neked bármit azon kívül, hogy megnagyobbodott méh, meg valószínűsíthető terhesség.
2019. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A 7.hetet érdemes megvárni.Az mostantól 3 hét.Nem olyan sok idő.
2019. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
7. hét után mert akkor már van szívhang többnyire és ki is tud állítani papírt az elő terhességről amivel lehet menni a védőnőhöz. Ha előbb mész akkor valószínűleg nem lesz még semmi és úgyis azt mondja, hogy gyere vissza 2-3 hét múlva, felesleges kör.
2019. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van kérdező haha az orvos hülye csak te vagy helikopter. Menj el most, aztán ha nem mond neked semmi használhatót magyarázd el neki az internetről szerzett tudományodat, hátha felfogja a hülyéje hogy mennek a dolgok.
2019. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
8 hetesen voltam mindegyikkel.
2019. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha rendben vagy, nem vèrzel és nincsenek komoly görcseid,fájdalmaid akkor ráérsz a 7-8 héten menni.
2019. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
8 hetesen voltam először. Ezt javasolta a doki, tartottam magam hozzá.
2019. nov. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálok a pozitív teszthez :)

Nekem volt egy vetélésem, ezért úgy beszéltük meg, legközelebbi pozitív tesztkor azonnal megyek és kapok progeszteron pótlást. Egyébként ultrahangon 4+5 naposan felritkuláson kívül semmit sem látott. Nekem ekkor azt mondta, hogy valószínűleg itt LESZ a baba (ha lesz). Azt mondta, ha nincs panaszom, 3 hétig nem is akar látni. 8 hetesen mentem, volt szívhang, azóta is remekül vagyunk.

Szóval tényleg felesleges korábban menned (ha nincs problémád), mert érdemben nem fog tudni mit mondani. Első mérföldkő a szívhang megléte.

2019. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!