Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Felszálló fertőzésektől csak...

Felszálló fertőzésektől csak én rettegek?

Figyelt kérdés

14 hetes kismama vagyok, múltkor mentem az ügyeletre hüvelyi diszkomfort érzéssel és narancssárga folyással (oké a folyás, eddig fehér krémes volt, de nem sárga). Kaptam rá Klion kúpot. Utána mentem a magán nőgyógyászomhoz, ő nem nézett meg, azt mondta fejezzem be a 10 szemes kezelést.

Azóta megint mintha előjött volna, de a fene tudja eldönteni. A folyás nem büdös, belül nem viszket. Kívül akkor szokott viszketni, ha nagy a szőr, utána meg pont azért, mert leborotváltam. Külsőleg Canestent szoktam használni.

Ti el tudjátok dönteni, mi az, ami még belefér, vagy ti is rettegtek a felszálló fertőzés okozta szörnyűségektől? (Cukrot nem eszek, inz.rez. étrend miatt. Intim mosót sem használok, mert tudom h inkább megöli a hasznos bacikat is. Lactofeelt vettem, de a dokim lehurrogta, hogy az kezelés után jó egy kis ph helyreállítónak, de ennyi.)



#gomba #Canesten #Lactofeel #felszálló fertőzés
2019. nov. 21. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is parázok a felszálló fertőzéstől (mondjuk mitől nem😅) Az én történetem 17 hetesen antibiotikumot kellett szednem, természetesen szedtem mellé probiotikumot, de így is hüvelygombám lett.Használtam canesten krémet és tablettát, azután meg narancssárgás folyásom lett.Jeleztem ezt a genetikát végző orvosnak, aki írt fel klion tablettát,de attól meg nagyon elkezdtem vérezni, így csak 2 db-ot használtam belőle. Rá 2 hétre elkezdtem "csak úgy" vérezni, kiderült, hogy bebvan gyulladva a hüvelyem kaptam rá valami f betüs hüvelytablettát, azt elhasználtam.Sajnos azóta se lett jobb a helyzet, nagyon sok sárga folyásom van, jeleztem a saját orvosomnak aki azt mondta nem ír fel még egy hüvelytablettát, mert azt előzö (f betűs) is nagyon erős volt, használjam a lactofeelt.Azt is használtam, de semmit nem segített.Tegnap voltam a védőnőnél kérdeztem, hogy mit ajánlana ami nem vényköteles, de erősebb mint a lactofeel, azt mondta bármit kipróbálhatok ami nem vényköteles, és kismamák is használhatják.A barátnőm a Vitagyn-c-t ajánlotta (ő is ezt használta terhesség alatt) szerintem azt fogom kipróbálni.
2019. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem csak te. De mi lenne ha vetetnél egy kenetet? Rögtön megtudnád, hogy épp aktuális állapot normális e. Ha legközelebb ezt tapasztalod már nem kell parázni.
2019. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dec. 11-én megyek a dokimhoz, ragaszkodni fogok a kenetvételhez. Csak az még majdnem 3hét...
2019. nov. 22. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha bemész ügyeletre megcsinálják. Ha nem szeretnéd meg 3 hétig idegelni magad.
2019. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem az irományt, hogy ügyeletre mentem. Abszolút nem vettek kenetet, fel sem ajánlották, sőt, előtte egy nappal is voltam az ügyeleten, de elzavartak, hogy ez nem sürgősségi probléma, hanem szakrendelésre tartozik.
2019. nov. 25. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Mmint bocsánat rosszul fogalmaztam akkor. Nálunk úgy van, hogy minden nap van rendelés x órától y óráig. Amikor az megy be akinek ilyen vagy ehhez hasonló nyavalyája van. Időpont nélkül lehet menni. Érkezési sorrendben behívnak. Nem a surgossegi ügyeletre gondoltam. De lehet nálatok másképp van.
2019. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, én is félek az ilyen fertőzésektől.


Az normális, hogy ha terhesség alatt van folyásod. Sőt... azt mondják, hogy ilyenkor általában bővebb is, mint amilyen úgy általában van. (mert alap járaton is van.)


A gond akkor van, ha nem fehér színű, büdös és társulnak még hozzá a viszketés, égő érzés, stb.


Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy sajnálatos módon a terhesség egész ideje alatt visszatérő problémát okoz(hat) a hüvelygomba, a diszkomfort érzet, viszketéssel, kipirosodással, folyással...


Inkább időben megfelelő kezelés, mint elhanyagolni, mert abból nagyobb baj van.


Inkább vizsgáljanak meg feleslegesen, mintsem történjen valami.

2020. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!