Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mélyen tapadó méhlepénnyel...

Mélyen tapadó méhlepénnyel kapcsolatban tudnátok írni pozitív végkifejletű eseteket?

Figyelt kérdés

Tegnap derült ki, 16+6 napon, hogy mélyen tapad a méhlepényem. A dokim elég nyers, nem igazán bíztatott semmi jóval, kicsit tényszerű ember.

Neten utána olvastam, nyilván van a két véglet, akinek semmi gondja nem volt, és olyan is, akinek sajnos hamar levált a méhlepény és tragédia lett a terhesség vége.

Erőmerítés céljából aki járt hasonló cipőben és pozitívan jött ki a helyzetből, lenne kedves leírni a történetét, hogy meg tudjak nyugodni? (Tudom, minden terhesség más és más, de jól esne a biztatás.)

Most persze fekszek és imádkozok a következő ultrahangig, hogy a baba növekedésével feljebb emelje a méhlepényt. Nem fedi most a méhszájat, nem éri, de ott van lent :(



2019. dec. 12. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 centire volt a méhszájtól a 12. héten. Azonnal táppénzre kerültem és otthon csak a mosdóig mentem és feküdtem is vissza. A 18. hétre feljebb ment valamivel, de addigra már a mérete miatt alig tudtam menni (200 méterre a boltig sem), így nem mentem vissza dolgozni. A baba végig biztonsában volt, a végére 4 kg fölé saccolták és ki se akart bújni. Már 3 éves és remekül van.
2019. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 18 hezes UH-on mondták, hogy mélyen tapad a méhlepény, de ez még feljebb mehet, nincs ok aggodalomra. Mivel nem volt panastom, nem véreztem, így nem ítéltek fekvésre, nem mentem tp-re, ugyan úgy éltem az életem, mint addig. Természetesen nem emeltem, nem cipekedtem, stb. Biztonság kedvéért azért visszahívtak 21 hetesen, akkor már jó helyen volt, vagyis feljebb ment.
2019. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Emiatt fogom lecserélni a dokim. Már 8. héten fiziológiás herniátióval vázolta a legrosszabbakat, 13. heti genetikai ultrahangra szépen rendeződött, még köldöksérv sincs. Most a lepénnyel riogat. Az rendben van, hogy tájékoztasson mindenről és ne titkoljon el semmit, csak a hangnem és a hozzáállás nem mindegy, kis biztatást és megnyugtatást magánrendelőben elvárnék.
2019. dec. 12. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is cseréld le, nem vagyok szakértő, de volt ismerősöm, akinek mélyen tapadó méhlepénye volt, nem is tudott róla, hogy ez gond lenne, csak azért mondta el, mert nem annyira érezte a baba mocorgását emiatt.
2019. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem kezdetben rálógott a méhszájra. Most 28. hétben vagyok és fél centire van tőle. Nekem soha semmilyen panaszt nem okozott. Mindent csinálok: 6-7km-eket sétálok, jógázom. A dokim szerint simán feljebb mehet még illetve nem zárta ki kategórikusan a természetes szülést. Sőt mondta, hogy nemrég egyik kismamájának ugyanígy volt és simán megszült.
2019. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is próbálok pozitív lenni, de a dokim nagyon nyers, mindig a legrosszabb lehetőséget vázolja fel. Az összes életkedvem el tudja venni :(
2019. dec. 12. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! még korai emiatt aggódnod, ha nincs egyéb tüneted, pl. nem vérzel..


nekem a 18.ik genetikai uh-n derült ki hogy mélyen tapadó méhlepényem van és teljesen rálóg a méhszájra, kérdezte az orvos, hogy nem véreztem? mondom nem. annyit mondott, ha netán véreznék, akár pecsételés is, azonnal menjek be a kórházba, de szerencsére semmi gond nem volt. a 22.héten nem volt változás, még mindig a méhszájon volt a lepény. a 25 héten elmentünk 4D-s babamozira, ott külön kértem a hölgyet, hogy nézzen már rá, azt mondta, hogy még rajta lóg egy kicsit, de már nem olyan vészes. a 28.héten az orvosom már azt közölte, hogy nincs rajta a méhszájon, közel van még, de felhúzódott és még feljebb fog menni a hetek előrehaladtával. nyugodj meg, ha nincs panaszod, ne idegeskedj, az nem tesz jót senkinek. pihenj sokat, ne hajolgass ha nem muszáj, ne emelgess. kíméld magad és meglátod nem lesz semmi baj :)


28+2 hkm

2019. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltunk a 19.héten a második genetikán. Egyáltalán nincs mélyen a méhlepényem, nem éri a méhszájam. Vagy feljebb ment, ahogy nőtt a méh, vagy a másik doki nézett el valamit. Természetesen orvost váltottam.
2019. dec. 29. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!