Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mik várnak még rám a 34. héttől?

Mik várnak még rám a 34. héttől?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok keseredve.

Nincs választott orvosom, eddig a védőnőhöz járt ki havonta egyszer egy orvos, bár vele sem voltam annyira megelégedve, mert csak megnézte a méhszájat és semmilyen kérdésemre nem tudott konkrétan válaszolni, nem sok tapasztalata lehetett, fiatal nagyon mellé (nem nézem le a fiatal orvosokat, de amire a neten választ találtam, azt ő nem tudta megválaszolni).

Most kijött egy fertőzésem, elmentem a területileg illetékes nőgyógyászhoz, aki egy ultra nagy bunkó volt, nem is mertem kérdezni semmit mert kettőt kérdeztem és csak fogta a fejét... Alig várta, hogy kilépjek végül az ajtón. Fel volt háborodva hogy miért nem a kórházba mentem, neki nem kötelessége időpont nélkül bárkit is fogadni... Így ismét információ nélkül maradtam.

Erre ma kiderült hogy a kijárós nőgyógyász nem is jön többet, és még nem tudni, hogy mi lesz...


Szóval, az a lényeg, hogy jelenleg ti vagytok az egyetlenek, akik érdemi információval el tudnak látni...


Hallottam valami tenyésztésről, amit meg kell csináltatni valamikor?

Meg az nst/ctg az hogy is van, mikor kell menni? Milyen gyakran? Hova?


Kérlek segítsetek :( Másfél hónap van vissza a szülésig, nem tudom mi lesz így, hogy mindent nekem kell kitalálni.

Elegem van már, hogy bármilyen orvoshoz megyek, tapló az összes, mintha én kényszerítettem volna rá őket, hogy orvosnak menjenek.

Pénzem nincsen arra (pontosabban nem arra van, hanem a gyerekre, autóra stb.) hogy minden szirszarral magánba menjek...


2020. jan. 6. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Streptococcus b szűrés van 36 hetesen, de nem kötelező vizsgálat. Az sem biztos, hogy ingyenes. Nekem 2 éve az orvosom ingyen csinálta, akkor azt mondta tb alapon megy. Most még kicsit odébb van, a mostani orvosom nem tudom hogy áll a dologhoz. A sógornőm is most döbbent rá hogy neki ez kimaradt és mindjárt tölti a 38-at. Eléggé pipák most az orvosra, az övék pl magánrendelésen csinálja.

Ha jól emlékszem 36 hetesen volt uh is, de lehet az sem kötelező már. Illetve kórháza válogatja 36-38. héttől kezdődik az nst, ctg.

2020. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, és az nst/ctg az ugyanaz, vagy más vizsgálat? És kell hozzá beutaló?
2020. jan. 6. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem volt valasztott orvosom nekem sem. 30 hetesen elkezdtem járni a korházba terhesgondozásra amit ingyen végeztek mindig vissza kelletz mennem 2 hetente 36 hetestől hetente azt hiszem.. és ott volt nőgyógyasz is a terhesgondozoban ő küldött nstre, ultrahangra és megnezte a leleteket, vérvételre is elküldött. Szóval a korházban probáld meg! Ahol lakom ott a nogyogyász engem se válalt 30 hetes után otthagytam és a korházban intéztem a dolgokat.
2020. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Húha. Itt nagyon fura a rendszer amit leírsz. Nalunk úgy van hogy a tb támogatott terhesgondozás a kórházban van. Ott ingyenes a gondozás, az uh a vervetelek. Nst-te is Ida kell menni a 37. Hét után és protokoll szerint a 38. Heten van meg egy uh. Tenyésztést is szoktak csinálni, de nekem meg nem mondtak róla semmit. Gondolom majd legközelebb.

Szoval jó eséllyel az nst ott lesz ahol szülni fogsz.

2020. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!