Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, derékfájástól vagy...

Kismamák, derékfájástól vagy vesefájástól szenvedtetek?

Figyelt kérdés

22 hetes vagyok, pár napja fáj a vesém. Rendszeresen nézetem a vizeletem a védőnővel, de a háziorvossal is. Felfázás megelőzésére, vizelet tisztításra tőzegáfonya teát iszok (orvos javasolta).

Ma reggel a háziorvosnál kezdtem, szerinte nem a vesém fáj (meg is ütögette, de az nem fájt), hanem a derekam a súlytól. Megjegyzem, nekem túlsúlyom nincs, a hasam normális 22 hetes hasnak felel meg. Gondolom a baba mérete sem nagyobb, mint másnak 22 hetesen (ultrahangra 23-án megyek). Megnyugtatásomra vizelet tenyésztést csinálunk (2-3 nap az eredmény).

Kérdésem, nektek fájt-e már ilyen korán a derekatok, vagy inkább ez vese fájdalom lesz? A jobb combomba is kisugárzik kicsit, zsibbadósan. 8. héttől csak oldalt alszom, sétálni szoktam, de ácsorogni nem.



2020. jan. 17. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A zsibbadós kisugárzás inkább gerincprobléma. Nem kell hozzá nagy has vagy túlsúly, csak mondjuk egy kis ülőmunkás vagy cipekedős előélet meg a hormonok által kilazult ízületek. Menj el reuma szakrendelésre, tuti pár hajlongással letesztelik, tényleg a gerinced okozza-e.
2020. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm pont ugyanígy volt, ugyanennyi idős terhesen. Hetekig mozdulni alig bírt, annyira fájt a jobb veséje, de érdemben nem tudtak rajta segíteni, nem tudták megmondani, hogy mitől. Aztán most egyszer csak elmúlt neki pár hét után. Neki is ennyit mondtak, hogy nem a veséje, hanem a baba nyom egy ideget vagy valamit. De hát hetekig folyamatosan?
2020. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a csípőm fáj inkább.
2020. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdés milyen volt a core izomzatod a terhesség előtt. Mit sportoltál? Végeztél-e speciális core izom erősítést?
2020. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul. En azt olvastam hasonló cipőben járó kismamáktol, hogy a pocak támasz segített nekik. Valószínű, hogy gerinced nem bírja a lazulast. Meg az, hogy a baba nem nagy egy dolog. De ott a magzatviz is. Annak is van súlya. És minden súly előre húzza a gerincedet ami neki nagyon nem természetes állapot.
2020. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma jutott eszembe, hogy oktatásra járok, ma volt a 3. alkalom. Szerintem az a 3óra szinte egy helyben ülés lesz a gond.
2020. jan. 17. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!