Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szekszárd szülészet sztk...

Szekszárd szülészet sztk alapon hogy működik a terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ide, és semmi infot nem találok róla a neten. Nem szeretnék fogadott orvost, így hova kell menni, mi a menete a terhesgondozásnak, stb. érdekelne. Köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 29. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megállapította egy orvos ultrahanggal a terhesség tényét, akkor a leleteddel ami ezt igazolja, elmész a várandósgondozóba (a földszinten jobbra, ki is van írva). És ott a védőnő mindent el fog mondani a további teendőidről, fel kell keresned a területileg illetékes védőnődet, ő fogja kiállítani a várandósgondozási kiskönyvedet. Valamint havonta fognak adni időpontot kontrollra, amin megjelensz ott a várandós gondozóban, és akkor mindig meg fog vizsgálni egy orvos, olyankor el tudod mondani, ha valami panaszod van, nekem minden hónapban megnézték a méhszájamat is. Ezen sokan ki vannak akadva, hogy miért kell havonta benyúlkálni a kismamába, én mondjuk nem bántam, hogy tudtam hogy ki vagyok-e nyílva vagy sem. Kb. ennyi. A kötelező ultrahangokra is a várandósgondozóban kapod majd az időpontot, 3 ultrahang vizsgálat lesz, a 12 hetes, 18 hetes és a 32 hetes. Ezen felül csak akkor ultrahangoznak, ha szükséges. Nekem volt egy a 39. héten is, mert 37 hetesen még farfekvéses volt a babám, úgyhogy 2 hét múlva egy nst után ránéztek ultrahanggal a biztonság kedvéért, hogy biztosan befordult-e már. Ezen felül, ha a terhesség alatt bármi panaszod van, akkor nyugodtan bemehetsz a várandós gondozóba, és egy orvosnak el tudod mondani. Én meg voltam elégedve, most szültem január 21-én.
2020. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes leírást, így már sokkal jobban átlátom a dolgokat! 😊 és a legelején akkor csak simán be kell menni a nőgyógyászati rendelésre, elmondom, hogy pozitívat teszteltem és akkor egyből megultrahangoznak vagy időpontot adnak ultrahangra? És a vérvételre is akkor a várandósgondozóból küldenek?
2020. febr. 2. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Megultrahangoznak, igen. Én 2 napos késéssel teszteltem pozitívat, szaladtam is egyből az orvoshoz, hüvelyi ultrahangot csinált, persze még semmi nem látszott, mivel akkor olyan 2-3 hetes volt még csak a baba, úgyhogy elküldött vérvételre, és mondta h hozzá meg menjek vissza jó másfél hét múlva. Elmentem még aznap vérvételre, a dokihoz meg visszamentem másfél hét múlva, és akkor már ott volt a petezsák. De ez még mindig kevés volt ahhoz, hogy várandós gondozásba vegyenek, így asszem vissza kellett mennem hozzá 2 hét múlva, és akkor már volt szívhang is, úgyhogy itt állapította meg a terhesség tényét és hogy élő magzatról van szó, ekkor küldött el a várandósgondozóba és innentől kezdődött a gondozásom. Szóval ebből a lényeg, hogy ne szaladj egyből a pozitív teszteddel orvoshoz, hanem várj 1-2 hetet még, mert ha nagyon korán mész, mint én, akkor nem fog látszani még semmi, és addig nem tudnak veletek mit kezdeni, max jól megijesztgetnek a méhen kívüli terhességgel... A várandósgondozáson majd mindig mondják, hogy mikor kell menned újabb vérvételre, meg mindig adják a következő ultrahangra az időpontot.
2020. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyire részletesen írtad le! Jó babázást kívánok Neked!
2020. febr. 3. 07:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit, könnyű várandósságot, könnyű szülést és egészséges babát kívánok neked!
2020. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!