Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség és magas vérnyomás?

Terhesség és magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, de tervezzük a dolgokat. A baj az hogy magas a vérnyomásom. Legalább is ha az orvosnál mérik akkor 160/100 Vagy akar felette otthon nem merem merni mert iszonyatosan bepánikoltam amikor otthon is magasat mertem anno. Azóta fogytam 20kg.es edzek is

Sajnos a dokinál így is magas volt és kétszer mertem meg felkeles után ami 127/85 volt . Ha.netan tényleg vérnyomás problémám van, akkor mennyire lenne komplikált a terhességem es a szules?

28N


2020. febr. 4. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben kezelve van a probléma kardiológus és a nőgyógyász által is, akkor jó eséllyel nem lesz gond.

Én 40+2 naposan szültem. Bár nekem terhességi magas vérnyomásom és ebből a terhesség végére toxemia lett. De ez nem törvényszerű.

2020. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz sokkal komplikáltabb, csak nagyobb odafigyelést igényel. Nekem terhesség előtt derült ki a magas vérnyomás. Mikor teherbe estem, a gyógyszerem lecserélték Dopegytre. Ezt valoszínűleg időnként emelik majd, esetleg kiegészítik más orvossággal, ha szükséges. Nekem nem kellett. Napi 3x vérnyomásmérést kért az orvos és kb.a 34.héttől hetente 24 órás vizeletgyűjtésből néztek fehérjét. A végén 2 naponta volt nst- nekem ez volt a legkellemetlenebb. Aztán magasabb lett a fehérje a megengedettnél, ezért befektettek indításra. Természetesen szültem a 39.hét előtt. Azt mondják, nagyobb az esély a toxémiára, de sajnos ezt senki sem tudja előre, nálad viszont biztosan időben észreveszik, ha gond van, a szorosabb vizsgálatok miatt. Orvosnal nekem is mindig magas a vérnyomásom, otthon nem. Amikor otthon volt magas, indokolttá vált a gyógyszer emelés, utána nem volt gond.
2020. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Várandósság előtt is magas volt a vérnyomásom, és alatta is. Gyógyszerrel nagyon jól kordában tartható, de arra számíts, hogy otthon napi 3-5x kell mérni, nekem kellett vérnyomás naplót vezetem, ill volt rajtam 24 órás mérő is. A toxémia rizikó nálam is magas volt, végül 40+6ra indítottak, császár lett a vége más okból.
2020. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!