Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Aki terhesen toxoplazma...

Aki terhesen toxoplazma fertőzést kapott, érzett belőle valamit?

Figyelt kérdés

4 nap múlva tudok vérvételre menni (akkor van időpont leghamarabb), addig ver az ideg, hogy mitől több a magzatvíz. Két hete voltam vérvételen, több mindent nézett a doki, de egyedül a toxoplazma eredmény nincs még meg, így elmegyek magánvérvételi helyre, mert a központi laborban nincs reagens anyag (két hét után telefonos érdeklődésemre kibökték, várhatnék itt világba).

Korábban sosem estem át toxoplazmán, 7. terhességi héten néztük meg.

Kérdésem,hogy aki benyelte a toxoplazmát kismamaként, érzett valamit?

Nekem a magzatvízem több az átlagosnál (nem kórosan!), a doki azt mondta, genetikai rendellenességet nem lát (genetikus is egyben), és nagyon szépen rúg-mozog a baba.

Érezhetném, ha gond lenne?



2020. febr. 10. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nekem elment a toxoplazmás babám :( Nem volt előjele vagy érzése a fertôzésnek. /Bocsi tudom ezt most nem jó olvasni, de ez a válaszom/
2020. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy hány hetes terhes vagy viszont általában 2-3 havonta ajánlott csináltatni, ha valakinek negatív az eredménye és mondjuk ki van téve a veszélynek.A veszély konkrétan a nyers ,mosatlan zöldség gyümölcs, illetve a macskaalom piszkálása.Ha ezek közül nálad amúgy egyik sem teljesül,tehát nem ettél mosatlan zöldséget ,gyümölcsöt meg a macskaalmozást is más csinálja akkor toxoplazma fertőzésed sem valószínű, hogy pozitív lesz.

Tudom ez nem válasz a kérdésedre igazán, de ez is hozzá tartozik a dologhoz. Szerencsére már letudtam a fertőződést azelőtt, hogy teherbe estem volna.

2020. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
25 hetes vagyok. A toxoplazmával tisztában vagyok mi, azzal is, hogyan lehet elkapni, google a barátom. Saját tapasztalat érdekel.
2020. febr. 10. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a kérdésre a választ, de nekem is több volt a magzatvíz, engem is küldtek vérvételre is mindenféle fertőzést kizárni, okát nem találták, a végére meg kevesebb lett.
2020. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!