Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit tegyek ha semmit nem...

Mit tegyek ha semmit nem ennék meg, ha magamba eröltetem a "kötelező" menüt, akkor egyből vissza is jön?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztens vagyok, de a 160grammos diétàt sajnos nem tudom tartani. A teljeskiörlésű pékàrút nagy nehezen, de frissen meg tudom enni. Viszont az édesítőszer gondolatàtól is hànyingerem van. Még nem voltam a terheléses vércukorvizsgàlaton, 15 hetes vagyok, de félek hogy kialakul a terhességi diabétesz. Így is igyekszem odafigyelni arra hogy mit eszem, de sajnos sokszor csak a gyümölcs csúszik le, abban pedig fruktóz van. Mi lesz, ha rossz lesz a cukoreredményem és nem tudom tartani kötelezően a diétàt, illetve inzulinoznom kell magam? Hiàba màsodik trimeszter, a tüneteim nem enyhülnek. A súlyomat tartom. Volt màs is ilyen helyzetben?

2020. febr. 15. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Esetleg vegyél vércukor mérőt, sokat segíthet hogy ellenőrizd magad.

Ha rossz a terhelés akkor általában adnak időt komoly diétával hogy próbáld meg majd újra mész és ha nem jó akkor diabetológia és inzulin. Viszont azzal vigyázni kell mert ott muszáj enni mielőtt beadod, mivel leveheti a cukrod.

2020. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mivel IR-es vagyok, van vércukormérőm. Sajnos tisztàban vagyok azzal, hogy ha inzulinoznom kell majd magam, ennem kell. Pont erre vonatkozott a kérdésem, h mi van ha akkor sem tudok majd enni, vagy ki is hànyom amit lenyomtam a torkomon.
2020. febr. 15. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Hat... az lesz, mint mindenki mással. Erőt veszel magadon a babad érdekében. Nekem az a vesszőparipám, hogy minden, ez is, fejben dől el. Lehet hogy az edesito gondolataira rosszul vagy, akkor megkeresed, ami beválik. Pl eritrit, nyirfa cukor stb. Vagy csak egyszerűen eldontod, hogy ez van és teszed a dologod. Nekem pl halálom volt hogy szarabbnal szarabb kenyereket ehettem csak. Ez van. Megbekeltem vele. Pedig nekem is volt, hogy mellettem ette a ferjem az isteni finom kenyeret.
2020. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Egyszeru ha nem csuszik jol le akkor ne egyel.

Vegyel puffasztott gluten mentes ropogtatni valot. Ez egy jo megoldas kenyer helyett.

Nem kell rogton inzulinoznod magad ha komolyan betartod a dietat.

Ne nem megy le az edesito szer akkor hagyd ki mindenbol. Ha hianyzik az etelbol barmibol potolhatod pici mezzel.

Gyumolcsbol egyel kevesbe cukrosat, vagy ott van az avokado egy alternativ megoldasnak.

Semmi baja nemesz a

2020. febr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Kedved utolsó, IR-ben nem.fogyaszthatunk puffasztott dolgokat, akkor sem.ha gluténmentes. Nem vagyok gluténérzékeny egyébként. Illetve a méz is cukor.
2020. febr. 16. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!