Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen vizsgalatok jönnek...

Milyen vizsgalatok jönnek mikor megtudod hogy kismamavagy és milyen ultrahang mutatja már a gyerek szivvereset?

Figyelt kérdés

Azt tudom h pozitív teszt nőgyógyász ő megallapitja hogy kismama vagy utána ultrahang hányadik héttől kell menni az első ultrahangra?

És utána mik következő vizsgálatok?


2020. febr. 23. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Tessék csak egy Google használati alaptudas kell ehhez: [link]
2020. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Visszahívnak még, hogy tuti rendben legyen.


Aztán védőnő, ott kap az ember kiskönyvet.

Ott súly, vizelet, vérnyomás, (nálunk haskörfogatot is mérnek)


Kiskönyvvel a háziorvoshoz ott belgyógyászati vizsgálat/ megnyomkod/, EKG.. vérnyomás...beírja a saját egészségügyi múltadat, nálunk családi anamnézist is ír ( van, ahol külön kardiológushoz küldenek,de itt gyakoris info csak)


Ezután teljes vérkép + vizelet / hepatitis és egyéb nemi úton terjedő betegség szűrése- Ellenanyagszűrés/

Majd a 12 hetes Uh


Közben havonta védőnő/ terhesgondozás


Ezután

18-20 hetes uh


24 betöltött héten teljes vérkép vizelet

És a cukorterhelés


30-32 hetes uh


36. Héten

Teljes vérkép vizelet


Nálunk itt megint Uh


38 hetesen leveszik a kenetet a sreptococcus vizsgálatra



Nálunk nem vizsgálnak manuálisan méhszájat.



36. Héttől hetente nst/ ctg vizsgálat


/ ellenanyagszűrést nálunk mindig néznek/

Védőnőnél a 16-18. Hét után szívhangot is néznek



Hirtelen ennyi

2020. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kosz
2020. febr. 23. 18:25
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2dik válaszoló.

Te mikor mondtad el csaladba h kismama vagy mikor érdemes? :)

2020. febr. 23. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 7 hetes hüvelyi uh-n volt szívverés. Itt kaptam beutalót a vedonohoz. Aztan havonta kellett vedonohoz mennem. Ő mindig nézte a pisimet egy teszt csikkal meg a vernyomasomat és a sulyomat.


Uh: 12 hetes, 20 hetes-ezt sztk-ban csinaltattam, soha többe nem követem el ezt a hibát- Szoval innentől a czeizelbe mentem a 22. heten, a 30. heten és a 38. heten.


Vervetelek voltak minden trimeszterben. Nekem mondjuk rengeteg vervetelem volt, mert 2x kellett mennem cukorterhelesre és torch tesztem is 3x volt. De amúgy alapból azt hiszem trimeszterenkent van egy nagy labor.


Nst csak a terhesseg legvégén volt nekem. Konkrétan a 39 és a 40. heten. Utána már szültem.


Annyi hogy nem volt fogadott orvosom uh a korhazba jártam havonta egyszer terhes gondozásra. Ott is ilyenek voltak, hogy vérnyomás mérés, beszélgetés, beutalókat adtak, átbeszéltük a vérvétel eredményeket, megnézték az uh eredményeket. 36. heten kell egy streptococcus tenyesztest csinálniuk. Nekem ez megcsúszott a karácsony és újév miatt így a 38. heten csinálták.


Illetve nekem volt egy prena tesztem meg maganban szinten a Czeizelben, de ez opcionális.

2020. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen volt meg 2 EKG egy a terhesseg elején, egy a végén. A vervetelek között pedig volt ellenanyag szűrés, vercsoport meghatározás meg neki beteg szűrés is. De ezekhez mind egy időben vettek le a vert Szoval nem kell ennyiszer menni külön. Csak amikor van a nagy labor akkor meg megcsapolnak más célra is. Nekem a kórházban adták a beutalót ezekre a terhesgondozason.
2020. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!