Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első trimeszteres vérvételre...

Első trimeszteres vérvételre éhgyomorra kell menni. Ki hogyan oldotta meg, hogy ne legyen rosszul?

Figyelt kérdés

Reggelente és esténként van nagyon hányingerem, általában hányok is. Reggel tuti. Hiába eszek még fekve, hiába veszek be renniet.Nem segít semmi . Félek,hogy a vérvétel miatt éhgyomorral még sokkal rosszabbul leszek. Most a mentolos cukorkát tesztelem illetve a cukormentes rágót. Ezeket ha esetlegesen beválnak akkor használhatom vérvétel előtt? Aki nagyon rosszul volt az első trimeszterben az mit csinált?

07.45-re van időpontom, és fél óra autóval, 10+3 hetes leszek akkor.



2020. márc. 31. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak cukorterhelesre kell éhgyomorra menni,nekem ezt mondták.
2020. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Éhgyomorra kell menni mindenképp, mert néznek ilyenkor éhgyomros vércukorszintet.

Megkérdeztem az orvosomat is, a háziorvost és a védőnőt is. Nem kínoznám magam feleslegesen..

2020. márc. 31. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a pajzsmirigyem miatt rendszeresen vannak ehgyomri verveteleim, meg fogkrem se kerulhet a szamba, rontja az erteket, most babat varok, volt mar vervetelem es alapbol iszonyuan emelygek nonstop. Nem tudsz semmit tenni, nekem az a tapasztalatom h a stressztol v h ossze kell kapni magad, kibirod. A hanyingerem mindket dokis latogatas alatt eltunt, utana ugyanugy megvolt. A vezetest probald masra hagyni, ha megis rosszul lennel, ne a volan mogott erjen. Minden rendben lesz!!
2020. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ébredj minél később, hogy ne legyen túl sok időd megéhezni, és próbáld lekötni a figyelmed, hogy ne gondolj se az éhségre, se a rosszullétre. Én pl fejben dalokat dúdoltam, a dalszövegeket idéztem fel, ilyesmi... 🙃

Cukorkáról, rágóról nem tudok nyilatkozni, én nem kockáztattam ilyesmivel, nehogy egy kicsit is befolyásolja az eredményt. Viszont ásványvizet kortyolgattam, az ideig-óráig használt éhség ellen is.


24 hetes kismama

2020. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam megoldani....olyan rosszul lettem,mint még soha.Azt hittem elájulok.Inni enni vigyél!!Ha levették a vért rögtön igyál!
2020. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Vezetni a férjem fog mindenképpen, ezt meg se kockáztatnám most. Sajnos az alvással vannak problémáim.. éjfélkor sikerül elaludnom és hajnali 4kor általában fel is kelek. Egész életemben borzasztóan rossz alvó voltam.


Bízom benne, hogy egyszer kibírom.

Aztán majd a cukor terhelést meglátjuk, abban legalább van tapasztalatom, bár nem várandósan, úgyhogy biztos keményebb lesz.

Igyekszem összeszedni magam és végigcsinálni. Ennyit simán megér, még többet is .🥰


Inkább nem próbálkozom semmivel, nehogy befolyásolja az eredményt. Majd lesz valami😀

2020. ápr. 1. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
En masfel hetig keszultem menni de minden reggel olyan rosszul voltam, hogy inkabb ettem es elmult a rosszullet.😃 Aztan erot vettem magamon es tulelo csomaggal mentem oda...ott rosszul voltam de uldogeltem addig...ahogy vegeztem reggeliztem egybol :)
2020. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is próbálkoztam azzal, hogy tesztelem egy reggelemet mintha vérvételre mennék, de nem ment. Inkább ettem😀 mondjuk nekem nem múlik el tőle a hányinger/ hányás, csak legalább van mit kiadni magamból. 😀

Majd megírom hogy ment hétfőn, max. Mosolygunk egy jót rajta 🙈

2020. ápr. 2. 10:12
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha még valaki olvassa a kérdést akkor itt a lezárás:

Ma voltam az első vérvételen és a második ultrahangon (10+3) .

Sajnos nem alakult jól a reggelem, vagyis inkább hajnalom, mert 2-kor keltem, így összesen 3 órát aludtam, azóta fent vagyok, hajnali 4-kor már éhen haltam, rendesen korgott a gyomrom az éhségtől. Mire elértünk az orvoshoz a férjemmel, addigra 3x hánytam. Kétszer itthon, egyszer a rendelő előtt a kocsiból kiszállva. De felkészült voltam, vittem mindent ami kellett. A vérvétel nem volt már rossz, utána rögtön ettem,ittam egy kicsit, az ultrahang meg csodás volt. Már hasi csinált, nagyon jó élmény volt. 🙈

2020. ápr. 6. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!