Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szegeden mikor van az első...

Szegeden mikor van az első vérvétel? Most kik vannak a központi terhesgondozóban?

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok, de mindkét korábbi terhességemnél utáltam oda járni. Meddig húzhatom még, mikor van az első vérvétel?
2020. máj. 14. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 13 hetes terhes vagyok és még nem voltam vérvételen 🤔🤔2 hét múlva megyek terhesgondozásra. Bízom benne, hogy akkor azért adnak már beutalót.
2020. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, és most ott melyik dokik vannak? Hány védőnő van ott? :)

Nem tuxod esetleg, hogy ilyen 30-35 körüli szemüveges göndör hajú van-e? Legutóbb hozzá kerültem, de nem annyira voltunk egy hullámhosszon. :D

2020. máj. 14. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én a Gogol utcába járok ( a Vasas rendelő költözött oda) és a dr Nagy László és a dr Szabó Kornél vannak most. A védőnőket nem tudom...tavaly egy fiatal szőke lányhoz jártam terhesgondozásra...idén még nem voltam és őszintén megmondom nem figyeltem, hogy kik járkálnak ott.
2020. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, esetleg már nem is kötelező oda járni védőnőhöz? :)


Bocsi a sok kérdésért, csak én még a körzeti vedőnőmnél sem voltam,és mivel eddig muszaj volt oda is járni dokihoz is, meg védőnőhöz is, így úgy gondoltam, hogy most is az, de nagyon örülnék, ha elég lenne egy helyre járni. :)

Igazából a körzeti védőnőt sem csípem... :D

2020. máj. 14. 22:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Terhesgondozásra biztos, hogy menned kell mert az orvosi vizsgálattal van egybekötve és írnak a kiskönyvedbe is. Több olyan ismerősömmel találkoztam ott akik amúgy magán dokihoz járnak és nekik is kötelező volt menni. Hátha másik védőnőhöz kerülsz, mint akihez korábban jártál. De neked a 12 hetes uh után nem kellett időpontot kérned terhesgondira? Nekem a lelkemre kötötték, hogyha az megvan akkor időpont kell és aznap meg is kértem. Nekem eddig nem volt rossz tapasztalatom az ott dolgozókkal kapcsolatban.
2020. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az orvosokkal nekem sem volt bajom, meg végül is az ottani védőnő is jobb volt egy fokkal, mint a lakhely szerinti, csak nem értem, hogy Szegeden miért ilyen a rendszer, hogy 2 helyre is menni kell.

Főleg, hogy 4 pecsét kell, nekem volt vagy 10 legutóbb, de nem volt hajlandó a lakhely szerinti védőnő kiallitani az igazolast a terhessegem vegen, mehettem vissza 11. alkalommal is a vasasba, hogy adjanak igazolast. :S

Olyan felesleges koroknek erzem, hogy mindkét helyre menni kell. Főleg, hogy amúgy ha van dokid, az ottani orvos meg sem vizsgál jóformán, csak szivhangot néz, meg bpd-t. Es sokszor ezért uldogeltem ott 2 orat, a 60 fokos varoban. Vsgyis jobb esetben uldogeltem, mert rosszabban hely sem volt. :D

De lehet, hogy a gogol utcaban jobb a helyzet, igazabol ott azt sem tudom, hol van a rendelo, nem ismerem.


12 hetes uh-t a dokim csinalta, nem nagyon foglalkozik a kiskonyvvel, annyi mondott, hogy most mar intezhetem, meg a gogol utcarol sem beszelt.

2020. máj. 15. 02:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj én a kezdetektől oda járok dokihoz meg igazából engem nem zavar ha többször néznek rám. A körzeti védőnővel csak telefonon beszéltem és a postaládába dobta a kiskönyvemet. Nincs bajom vele...tavaly is ő volt. A Gogol utca 13 szám alatt van a rendelő. Most szép, korszerű a váróterem. Sok szék van, rendesen le lehet ülni és egyébként kísérő nem mehet be. Kérdezz rá a terhesgondozásra szerintem...meg időpontra kell menni.a kismamákat előrébb veszik, mint akik egyéb más panasszal mennek. Amikor csak terhesség megállapításra mentem akkor én is ültem ott 1 órát és kb minden utánam érkező terhesgondozásos kismamát behívtak előttem...de talán így, hogy 2 doki van kicsit jobban fog menni.
2020. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 eperreggelire válasza:

Én is most taposom ezt az utat, nekem nem megnyugtatóbb, hogy még 2x többször megnéznek,inkább túlzásnak érzem. Arról nem is beszélve, hogy előttem volt már pár példa, ami nem tetszett a kp-i gondozással kapcsolatban.

Hivatalosan a körzetes védőnővel beszéltem, hogy én nem igazán szeretném ezt, amire tulajdonképpen az volt a válasz, hogy ez nem is kötelező /viszont ő ezt így nem mondhatja/ amennyiben van szülész-nőgyógyászod, aki megvizsgál, ha van Ő, meg mondjuk a háziorvos vagy a nődoki kiírja a vérvételeket... A terhesgondozásról szóló igazolást Ő köteles kiállítani, de engem is próbálnak elküldeni mindenféle indokokkal, csak a nálam tapasztaltabbak leleményes tanácsaira hallgatva nem hagyom. :D

2020. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, esetleg azóta tudjatok, hogy mikor van az első vérvétel?

En azota se tudtam magam ravenni meg arra sem, hogy a saját vedonomnek szoljak es kiskonyvet kerjek, bar tudom, hogy mar tenyleg ideje lenne...

Igazabol nekem a korzeti vedono nem volt anno hajlando kiallitani az igazolast, hogy megjelentem 4* terhesgobdozason, pedig ismeros is volt. :(

Azota uj vedono van, de ez meg buzgobb, mint az elozo.

2020. jún. 3. 15:14
 10/11 eperreggelire válasza:

Ahogy láttam kiskönyvben, illetve online megtalálható vizsgálati rendben, ami nem kötelező ugye... :D

Mindegyik trimeszterre van 1-1 vérvétel, plussz gondolom, ha valami olyan értéked van, ami indokolná, hogy elmenj többször. Engem a védőnő eleve a 12 hetes UH után hívott be, és akkor kaptam meg a kiskönyvem, utána mondta, hogy mit kell intézzek.Már én is túl vagyok ugye az elsőn és még nem voltam vérvételen, mondjuk nem is nagyon van kedvem órákat várni álldogálva maszkban... Minden barátnőm hűledezik nekem , hogy még ezt se azt se csináltam, hogy még nem tudom pontosan a kiírt időpontom, de igazából pocakban, aminek ott kell lennie, jól megy minden, majd tudni fogjuk mikor jön. :D

Azért most már valahogy végy erőt, és keresd fel legalább a védőnőt, és lassan majd a vérvétel se árthat! ;) -én is így járok el

2020. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!