Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Megválaszthatom, hogy kihez...

Megválaszthatom, hogy kihez járok terhesgondozásra (nem magánúton)?

Figyelt kérdés

Jelenleg 7+1 hetes vagyok, ma voltam a terhesség megállapítási vizsgálaton. Akihez kerültem doktornő, hát, kedves volt, de nagyon fiatalnak, tapasztalatlannak tűnt, és 2 szót se szólt hozzám. Kb 3 mondat hagyta el a száját, amíg ott voltam. Első terhességem, és eléggé félek, megnyugtatna egy tapasztaltabb orvos (van is 1-2, akit el tudnék képzelni), de nem akarok magánúton menni, és valószínűleg (ha csak nem lenne problémás a terhesség) nem fogadnám fel a szülésre, mivel csupa jót olvastam a szülészeti osztályról, és itt nagyon sokan nem fogadnak szülésre orvost.

Tehát, mondhatom mondjuk azt, amikor a 12. hetes vizsgálatra időpontot kérek, hogy én XY-hoz szeretnék menni vagy kénytelen vagyok elfogadni azt, akihez kerülök? Addigra találkozom valószínűleg a védőnővel is, nem baj, ha nem tudom még megmondani, ki gondozza a terhességet?



2020. máj. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórház honlapján fent van a beosztás minden hónapban. Akár még indoklás nélkül is tudod ezt intézni. A védőnőt nem érdekli az, hogy kihez jársz, akár lehet minden alkalommal más orvos is.
2020. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez helytől függ. Én Székesfehérváron jártam terhesgondozásra. Ott ahhoz mentél Sztk alapon, akihez szerettél volna. De például Pécs területileg fel van osztva orvos szerint. Ott nincs választás. Ha nem mész magánúton, akkor ahhoz kerülsz, aki az adott körzetet ellátja. Budapesten van ilyen is és olyan is. Az adott helyen, ahova terhesgondozásra jársz, ott érdeklődj.
2020. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt nálunk minden tanácsadáson más volt kb. Szóval meg az sincs, hogy ugyanaz a doki.
2020. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kor egy látszat,ismerek egy nagyon kedves bár nem túl bő beszédü börgyogyászt aki szemembe szemtelenül fiatalnak néz ki kb mint egy 20 éves ,első látásra azt mikor mi következtünk akkor kiderült hogy ő a börgyogyász .

Ne itélj elsőre .

2020. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ahogy hallottam, ha SZTK alapon jársz, szinte mindig lehet más orvos ott, hisz lehet éppen műt, szülést vezet stb.

Nekem fogadott orvosom volt anno 11 évvel ezelőtt, mert Budapesten akartam szülni, nem az itteni városban, így magánrendelésre jártunk minden alkalommal, oda-vissza 200 km-t.

2020. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem ítélek elsőre. Először még szimpatikusnak tűnt, és nem is ezzel van bajom.

De az finoman szólva ijesztő, amikor percekig csak nézi a monitort és semmit nem szól. Nem tálalta elsőre a szívhangot, mondta hüvelyen át is megnézi (ezzel nincs is gond) de a kettő között intézett 3 telefont. Hát azt az 5 percet senkinek se kívánom.

2020. máj. 20. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!