Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált tesztnél, ha a baba...

Kombinált tesztnél, ha a baba méretei 1 hét eltérést mutatnak, akkor ezzel az eltérő korral kalkulálnak ugye?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációmhoz képest kb egy héttel idősebb a baba az uh szerint, így 11+1 naposan mentem a kombinált tesztre, de az eredményen az van, hogy a terhességi kor vérvételkor és uh-kor 12+5 nap, a vizsgálathoz használt kor: biometria alapján. Ez azt jelenti ugye, hogy nem a menstruációt, hanem a méreteket vették alapul?


Illetve a másik kérdés, hogy magas lett a kockázata a vizsgálatnak. Milyen vizsgálatra mentetek ezek után? (A nődokihoz holnap megyek bemutatni az eredményt és kikérdezni, mit tegyek, de már nagyon ideges vagyok.)


A VIZSGÁLT MARKEREK EREDMÉNYE:

PAPP-A: 0,957 iu/L - 0,292 MoM

Szabad ß-hCG: 60,18 ng/ml - 1,723 MoM


ULTRAHANG MARKEREK

Orrcsont (NB): Látható

Tarkóredő vastagsága (NT): 1,80 mm

Trikuszpidális regurgitáció (TR): Normál

Szívfrekvencia (FHR): 161 bpm


Ezek tényleg rossz értékek? A kockázat 1:100 lett.



2020. júl. 1. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen ez így rossz. De egy csomó minden el tudja vinni. Mi prena tesztet csinaltattunk pont ezért. Amúgy alapból az ingyenes a magzatviz mintavétel. De en úgy voltam vele azt csak akkor, ha a prena is rossz.
2020. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja annyi, hogy a magzati eredmények nem tűnnek rossznak egyáltalán. Ezért írtam, hogy egy csomó minden el tudja vinni. Itt is az egyebek vittek el neked.
2020. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az egyebek alatt a papp-a és béta-hcg értékeket érted? Ezek rossznak számítanak?

És az uh szerinti korral számoltak?

2020. júl. 1. 17:58
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja, és a prena teszt az milyen? Csak egy vérvétel? Milyen adatok kellettek még hozzá?
2020. júl. 1. 17:58
 5/13 anonim ***** válasza:

A prena az csak vérvétel. Semmi sem kell hozza. Az anya véréből vonják ki a magzati DNS-t. Ha nincs elég DNS a vérben, akkor megismétlik a vervetelt. Ekkor ez ingyenes. Gyakorlatilag megnézik a magzati DNS-ben található kromoszómákat. Viszont mem diagnosztikai vizsgálat. Tehát ha az eredmény rossz, abortuszt nem végeznek el arra alapozva. Viszont ha jó, akkor nem kell a magzatviz mintavétel. Az eredmény 95-99%


Igen szerintem itt a többi értéked és esetleg a korod ront az arányon. Hány éves vagy? Azt hiszem 35 fölött drasztikusan le tudja vinni. De az 1:100 az tényleg elég rossz.

2020. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

36, lassan 37. Igen, mondják, hogy az életkor nagyon tudja rontani. De hát a mai nők közül sokan ilyenkor szülnek. Remélem, hozzá fejlesztik majd ezeket a vizsgálatokat is. :)

Köszi. Találtam egy helyi dokit, aki elvileg foglalkozik prena teszttel. Láttam, hogy 75 ezerért van olyan, ami csak a down-t szűri. Érdemes lehet megpróbálni.


Véleményed szerint, 35 év felett nem is érdemes kombinált tesztet végezni, hanem egyből prenát vagy mást?

2020. júl. 1. 18:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kompetens ezt megítélni, de ha en újra szülni fogok meg valaha, akkor azzal kezdem 🙂
2020. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És kombináltra el se mennél?

Ha szabad megkérdeznem, neked is rossz volt a kombináltad annó? Mennyire? Mik voltak az eredményeid és mennyi idősen. Akár priviben is jó, ha itt nem.

2020. júl. 1. 19:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Èn 38 vagyok, alapból nem csinàltattam kombinàltat, pont ezèrt, mert a korom miatt úgyis rossz lett volna. Èn Panorama tesztet csináltattam (165.000 volt, de nem csak a down kórt nézettük). Azt gondolom 35 felett màr nincs èrtelme kombinàltra költeni, mert csak arra jó, hogy idegeskedj miatta (egyébként sem sokat èr szerintem). A babàd èrtèkei egyèbként teljesen jók.
2020. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A Panoráma jobb, mint a Prena?
2020. júl. 1. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!